Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyiket érdemesebb csinálni...

Melyiket érdemesebb csinálni (utcára kellene, megvédeni magamat, tehát nem a versenyzés a fő cél)?

Figyelt kérdés

Én jelenleg 27 éves vagyok.


Szóval:

- Box

- Savate

- Muay Thai



BOX:

Ezt szerintem mindenki ismeri.


SAVATE:

Bár ez utcai harc és nagyon pörgős ha farmernadrág van az emberen szerintem a technikák 60%-át nem lehet bevetni. Mint a fejre rúgások, dinamikus rúgások és egyéb technikák. Bár ha ez a tipikus utcai harc arra kíváncsi lennék, hogy milyen nadrágban jártak az emberek anno, hogy simán rugdoshattak harc közben a kocsmákban.


MUAY THAI:

Szerintem ez egy utcára nem való dolog. Mert ha mondjuk farmernadrágban vagy vagy más nadrágban akkor a térdelés, a sípcsontos rúgás nem nagyon lenen bevethető. A Thai Boxolók ezenfelül ököllel nem igazán jók, tehát az utcára való legjelentősebb fegyvert is leírhatjuk. Egyedül a könyöktámadás marad bevethető.



Ezek alapján kérem az ötleteket. :)


2015. nov. 3. 08:05
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nem versenyezni akarsz, érdemes egy kombinációt nagyon begyakorolni, ami működik az utcán, nem egy adott szabályrendszer fogásait gyakorolni. A box szerintem teljesen használhatatlan utcai bunyóban, mert egyből eltöröd a kezed ha nagyot ütsz, ha a másik tud rúgni, akkor meg közel se tudsz menni. Arra jó, hogy jó kondid legyen, meg ne blokkolj le, ha megütnek. Egyébként szvsz valami önvédelmi fegyver hatásosabb, akár egy kés, mint bármilyen technika.
2015. nov. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 A kérdező kommentje:

Épp azt ecseteltem, hogy utcán farmernadrágban amit a többség visel nem nagyon tudsz rúgni. Én legalábbis sosem láttam olyan utcai verekedést ahol rúgtak volna. Ha meg igen akkor az volt a vége, hogy aki rúg az elesik.


Rendszerint vagy birkózás lett a vége vagy ökölharc.

Amúgy meg nem egy K1 meccset láttam ahol a Karate-s aki betanult vagy 100 rúgást meccsen egyáltalán nem tudta bevetni őket. Vagy túl közel állt az ellenség vagy ereje nem volt a rúgásnak.


A kérdésem nem a vicc kategóriába tettem, ezért komoly válaszokat szeretnék. Nem feltételezéseket meg hiteket. Meg hogy a Bruce Lee is rúgott. Rúgott az biztos de messze állt az ellenségtől és nem farmerben volt, hanem valami nyúlékony cuccban. Persze ha a Savate-ot vesszük ott megtanítják az embert rúgni és úgy mozogni, hogy biztos távból is erőset rúgjon, de akkor mindig olyan nadrágban kell menni mindenhova ami erre alkalmas.

2015. nov. 3. 09:00
 3/62 anonim ***** válasza:
Te melyik univerzumból jöttél? :) A Muay Thai az brutális kézzel lábbal egyaránt és oldalba rúgni még farmerban is lehet. Tökéletes és precíz harci stílus. Igazából képzeld el a Boxot, csak pluszban tudsz védekezni, rúgni, könyökölni és térdelni. Tökéletes utcára a Thai Box. Szóval én azt ajánlom. :)
2015. nov. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 kovpet ***** válasza:
Vegyél egy gázsprayt.
2015. nov. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
"Amúgy meg nem egy K1 meccset láttam ahol a Karate-s aki betanult vagy 100 rúgást meccsen egyáltalán nem tudta bevetni őket." Mert balhere volt a Karatés. Többet kellett volna gyakorolni. Embertől függ minden, nem stílustól! :)
2015. nov. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 A kérdező kommentje:
Akkor elég sok "balhere" megfordul a K1-ben.
2015. nov. 3. 12:48
 7/62 aikiboxer ***** válasza:

Mind a három stílus teljesen jó, úgyhogy járj arra, amelyikben

- szimpatikusabb az edző és foglalkozik rendesen a hobbistákkal is

- jobb a hely atmoszférája

- jobb időpontban vannak az edzések és legalább heti 3

- közelebb van a lakhelyedhez.

Mind a háromból annyit tudsz kihozni, amennyi szorgalmat beleteszel.

2015. nov. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
ezek küzdősportok. egyik sem az "utcára való". Nem azért kell lejárni edzeni, mert te akarsz az utcán a legyőzhetetlen karateharcos lenni. Ha ilyen gondolataid vannak, pszichológushoz járj.
2015. nov. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:

Aikiboxer korrekt választ adott.


Másik válaszolónak: Szerintem csak megakarja tudni magát védeni és nem Rambóvá válni.

2015. nov. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:

"A box szerintem teljesen használhatatlan utcai bunyóban, mert egyből eltöröd a kezed ha nagyot ütsz, ha a másik tud rúgni, akkor meg közel se tudsz menni."


Na vajon az ókori ökölvívók miért nem törték el mindig a kezüket? Vagy a csupasz öklű bokszolók véleményét szeretnéd?

Meg kell tanulni ütni, meg feledzeni a bütyköt és akkor nincs ilyen.

A rúgás meg semmit nem ér az esetek nagy részében, mert vagy nincs erő a gyerek lábában, vagy nem tud rúgni az illető és csak kalimpál a lábával. Elég ha egyszer lépek be jó időben az arcába és fellököm. Ha meg belemászok a képébe, akkor nem fog megrúgni se. De az is lehet, hogy csak jól felidegesít és meg se érzem, hogy belém rúg, az adrenalintól. Egy képzett bokszolót egy random kötekedő nem fog csak úgy lerúgni. Aki meg már eljár valamilyen küzdősportra az rendszerint nem támad meg senkit.

Először meg szerintem az az alap, hogy valaki megtanul ütni. Ha nem tudsz egy becsületeset ütni, akkor minek kalimpálsz?

De van arra is konkrét példa, hogy K-1, Muay Thai vagy kick-bocs meccset kéz technikával döntenek el az első menetben.

Nem szidom a rúgást, de korántsem egy egyszerű dolog, ez nem úgy van, hogy eljárok kick box edzésre és akkor majd a Tyson féle bokszolókat is lerugdosom.

2015. nov. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!