Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyiket érdemesebb kitanulni...

Melyiket érdemesebb kitanulni (a kiegészítő edzés a Box lenne)?

Figyelt kérdés

Savate + Box

Muay Thai + Box

Ashihara Karate + Box


Ezek mellé a későbbiekben lenne talán Ju-Jutsu is vagy Birkózás, hogy jó legyek a földharcban. :)



2015. febr. 19. 17:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%

A savate + boksz, az hülyeség. Azért, mert a savate az teljesen ugyanaz, mint az ökölvívás, mindössze annyi különbséggel, hogy ott rúgnak is (testvérsport a kettő). Egy savatés ütéstechnikája semmivel sem rosszabb, mint egy ökölvívóé.

De egy muay thai-os, kickboxos, taekwondós, karatés, kung-fus...stb. ütéstechnikája messze gyengébb, mint egy bokszolóé. A savate kéztechnikája bőven van olyan jó, hogy nem kell mellette bokszolni. Sőt, ha elkezded a savatét, akkor az első fél év az tulajdonképpen bokszedzés lesz, mert olyankor először csak ütni tanultok úgyis, a rúgások csak később jönnek.


Szóval, akkor inkább legyen savate (boksz nélkül!) + birkózás. Vagy muay thai + ökölvívás, és ezek mellé később birkózás vagy brazil jiu-jitsu.


Az ashihara karate sem rossz, de akkor inkább helyette menjen a thai box, vagy kapásból ökölvívás + birkózás.

De egy (Itf) taekwondo + boksz kombó sem lenne rossz amúgy.

2015. febr. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én tulajdonképpen a Muay Thai + Biox kombináción gondolkozom. Viszont ahogy nézem a Muay Thai-nak eléggé kötött mozgása van és nem valami gyors.
2015. febr. 19. 18:26
 3/15 anonim ***** válasza:
57%

"A savate + boksz, az hülyeség. Azért, mert a savate az teljesen ugyanaz, mint az ökölvívás, mindössze annyi különbséggel, hogy ott rúgnak is (testvérsport a kettő). Egy savatés ütéstechnikája semmivel sem rosszabb, mint egy ökölvívóé."


A kolléga teljesen jól írta, savate mellé annyira felesleges a boksz, mint szekéren az ötödik kerék.

Jómagam a savate másik testvérsportját, a zipotát űzöm, szóval pláne megerősítem az előttem levő válaszoló írását.


A muay thai mozgása pedig egyáltalán nem kötött (maximum kicsit sablonos), sőt a thai boxhoz kell ám a hajlékonyság, méghozzá nem kevés. A karate, na annak tényleg kötött és merev a mozgása.

2015. febr. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

Az első válaszoló vagyok. Én 7 éve bokszolok, mellette 5 éve thai boxolok. Jó kis párosítás a muay thai az ökölvívással, lehet durvulni vele. :)


Szemétláda jól írja, nem kötött a thai box, majd meglátod, hogy mennyit kell majd nyújtanod (főleg lábra) orrba-szájba. A muay thai mozgása nem olyan dinamikus, mint az ökölvívásé, ez igaz, de hogy lassú lenne az azért túlzás.

2015. febr. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%

A savate az jó egyedül is, nem kell mellé másik állóharc irányzat, az mellett inkább grapplinga kell gyúrni.

Mögöttem 7 év boksz és szintén 7 évnyi taekwondo van, (ebből először 3 év Wtf Tkd, majd 4 év Itf Tkd). Egyszerre kezdtem a boxot a Tkd-val.


Szerintem tanulj csak savate-t és mellette földharcot, de a thai box a boxszal együtt nagyon jó.


De ha nagyon penge akarsz lenni, akkor box+bjj+tkd :)

2015. febr. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%
*grapplingra
2015. febr. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Értem.

És melyik variáció az ami jó utcára is?

Bár nem hiszem, hogy megtámadnának.

De mondjuk ha megtámadnak, vagy egy szórakozó helyen valaki olyan keménynek érzi magát, hogy le akarna rendezni vagy ilyenek. Vagy hasonlók?


Oda a Savate valami földharccal, vagy inkább a Muay Thai + Box?

2015. febr. 19. 19:11
 8/15 anonim ***** válasza:
67%

"De mondjuk ha megtámadnak, vagy egy szórakozó helyen valaki olyan keménynek érzi magát, hogy le akarna rendezni vagy ilyenek."


Az ilyen diszkókban kötekedő zselézett hajú, rózsaszín pólós, divatgyúrós arcba beállós " Na mi vaa' köcsöög? Mit nézöl?" -típusú gyökér helyi rajcsávók ellen tulajdonképpen bármi jó, lehet az boksz, muay thai, savate, birkózás, judo...bármi. Ha pedig a veled kötekedő csávó ugyan nem részeg, de azért van egy kis pia benne (be van csiccsentve), akkor akár még az ilyen aikido, wing tsun, karate bűvészkedések is működhetnek.


Az már más kérdés, ha egy teljesen józan, magas és nagydarab utcai balhékban edződött fradidrukker az a valaki aki kötekedni akar veled. Az ilyen ellen minimum kell 4-5 évnyi full contact küzdősport múlt.

2015. febr. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
8%

azért szokták a savate mellé tenni az ökölvívást,mert savatéból csak heti 2 edzés van.

versenyfelkészüléskor vagy csak alapból ezért szoktak mellé heti 2-3 ökölvívó edzést is beiktatni.

2015. febr. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

És melyik lenne jobb ebben a felhozatalban?


Savate + Judo

Savate + Ju-Jutsu

Savate + Birkózás

2015. febr. 21. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!