Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen önvédelmi technikát/küz...

William Tell kérdése:

Milyen önvédelmi technikát/küzdősportot (nem tudom mi a különbség) ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Jót tenne, ha le tudnám vezetni a feszültséget, plusz ha úgy adódik, meg is védhetném magam. Fontos, hogy valami "kíméletes" fajta legyen: egy-két horzsolás még okés, de edzésen betört orrot nem szeretnék. xd
2015. nov. 9. 20:44
 1/10 aikiboxer ***** válasza:

Keress a közelben box, kick box, thai box vagy savate edzést és kezdj el járni.


Nem, nem törik be az orrodat.

2015. nov. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
9%
ilyen hozzáállással nem ajánlok semmit se.
2015. nov. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Milyen hozzáállással? Nem sérülésektől félek (horzsolások, lila foltok), hanem nem szeretnék maradandó fizikai károsodást (így sem túl pisze az orrom és még ezt veressem be?!).
2015. nov. 10. 09:49
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem fontos lenne, hogy korodnak, nemednek, habitusodnak, testalkatodnak, céljaidnak, vallásodnak, ízületeid lazaságának, stb. stb. megfelelő sportot válassz! Nyilván nem elhanyagolható az edző személye, az edzések időpontja és az edzőterem megközelíthetősége sem!

Ha foglalkoztat a kérdés, máris jó úton jársz.

Nézz körül a lakóhelyed környékén, keress olyat ami a napirendedbe könnyen beilleszthető, nézz meg egy edzést, aztán hajrá! Sok sikert!

Ui: Kézilabda vagy foci edzésen gyakoribb a betört orr, mint pl. karate edzésen

2015. nov. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Goju-ryu Karate

Ba Gua Zhang

Hung Gar Kuen Kung-Fu

Takeda-ryu Aikijutsu

ITF Taekwondo

Tang Soo Do

Uechi-ryu Karate

Aikido

Zipota

Capoeira

2015. nov. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

olyan hozzáállással,hogy a kérdésedben foglaltak alapján el akarsz sajátítani egy képességet,de fizetni nem vagy érte hajlandó.

magadon és a leendő fájdalmadon gondolkodsz a fájdalom okozása,osztása helyett.

az orr porcainak kötőszöveti meggyengülése az ütések miatt különben is 8-10 év rendszeres edzés és versenyzés mellett.

2015. nov. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Vagy kap egyet könyökkel és ferde lesz... Bár edzéseken nem gyakori, hogy elvernek, de volt már törött borda tájboxon, betört orr boxon. Vannak helyek, ahol a kezdőket megpüfölik egyből. Ezeket kerüld. Egyébként annyira nem gyakori a súlyos sérülés. Bár nem is leányálom amikor ugrál körülötted valaki és sorozza a fejed.
2015. nov. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Oké Korbács... szerinted egy tollaslabdához képest mekkora váltás lenne bármely küzdősport?! xd
2015. nov. 10. 20:14
 9/10 anonim ***** válasza:

ugyanakkora mint bárki másnak.

a fejlődéshez elengedhetetlen,hogy kikerülj a komfortzónából.

2015. nov. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Aolifu válasza:
Én MMA-zok de már tört ott be orrom 2x is :D Szerintem Ninjutsuzz. Jó önvédelemre meg sérülés nélkül megúszod. Én Ninjutsuztam de nem tetszett mert én a durvát szeretem mint az MMA :D
2015. dec. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!