Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen ütő, és rúgóteknikán...

Milyen ütő, és rúgóteknikán alapuló küzdősportot, vagy harcművészetet érdemes elkezdeni 20 éves korban?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, jelenleg brazil jiu jitsuzom 1 éve, előtte judoztam 8 évet. Nagyon szeretem a földharcot, de nagyon elkezdtek érdekelni az állóharccal foglalkozó sportok, így két dolgon gondolkodom, vagy azon hogy váltok valamilyen álló és földharccal is foglalkozó harcművészetre ( japán jitsu, kempo?) vagy pedig kiegészíteni és megosztani a mostani földharc edzéseimet kizárólagosan állóharccal foglalkozó harcművészettel. Szerintetek melyik volna optimálisabb, illetve melyek volnának az állóharcos sportok közül azok amikkel érdemes volna elkezdeni foglalkoznom komolyabb szinten? Judoban, brazil jitsuban is sokat versenyeztem, de ki szeretném próbálni a másik ágat is.

Kevésbé, és nagyon tapasztaltak véleményét is szeretném kikérni, minden vélemény számít. :)

Előre is köszönöm!!!



2015. szept. 18. 06:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Muay-thai, Kickbox, Taekwando, Thaiwondo (ez ritka)
2015. szept. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, a muay thai az amire én is gondoltam elsősorban, de arra is gondoltam hogy mire egy komolyabb szintre jutok, elfogadható teknikát szerzek, az legalább 2-3 év, és hát 22-23 évesen versenyezni kezdeni olyanok ellen akik akár már 10-12 éve űzik ezt a sportot több mint öngyilkosság lenne nem? :D
2015. szept. 19. 10:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem biztos, amatőrben lehet nyerni 1-2 versenyt. Nem olyan nagy a színvonal, nehogy azt hidd.
2015. szept. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm :) És szerinted érdemes volna a Muay Thait ötvözni földharccal, és utána esetleg majd MMA szabályrendszerben megpróbálni versenyezni?

Mert ott, ahol földharc is van több esélyt látok, mint ahol csak állóharc.

2015. szept. 19. 15:48
 5/6 Krisztofer oxi válasza:
Tanulj meg némi önvédelmi technikát is a küzdősport mellé, pl ha feléd ütnek és kiszeretnéd védeni csavard ki az ellenfeled kezét utána gáncsold el majd tedd a jobb kezedet a tarkójára és lábbal térdelj a hátára,hogy mozgásképtelen legyen .Már kipróbáltam elég hatásos. Ajánlom a kig-boxot Tay boxot Karatét azokban van rúgás ütés és földhatc is vagy birkózás is jó lenne. Esetleg pankráció na abban vanna k különleges fogások is pl pörgőrúgás a fejre vagy felkapod az öledbe és ledobod a földre és szorítos a nyakát. Remélem tudtam segíteni.
2015. szept. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Van verseny tapasztalatod, vonz az MMA, a válasz szerintem elég kézenfekfő! MMA . Majd ott tanítanak MMA-ban jól használható teknikákat! Máshol az alapoktól kezdik, tehát 2-5 év mire egy épkézláb ütés-rúgás kombinációt elsajátítasz, és lehet, hogy kitörölheted vele a segged, mert csak abban a szabályrendszerben hasznos!
2015. nov. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!