Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Karatéban milyenek a rúgások?

Karatéban milyenek a rúgások?

Figyelt kérdés
Lehetőségem lenne karatézni járni de én csak ütni meg rúgni akarok megtanulni és az ilyen japán szavakra való formagyakorlatok meg nem érdekelnek.
2015. nov. 14. 10:58
 1/8 anonim ***** válasza:
A Karate egy rúgó stílus. Tehát, hogy milyenek a rúgásai? Ez olyan, mintha egy Boxolót kérdeznél, hogy milyenek az ütései. Tehát röviden: kemények. Ütni szerintem a Karatéban nem tanulhatsz meg olyan nagyon jól, szóval inkább a lábra eddzél, mert abban viszont kemények. Ha ütni szeretnél megtanulni, akkor mellette járj el Boxra. Nem azt mondom, hogy a Karate nem tud ütni, de ütés távolságban egyértelműen nem a legerősebb stílus.
2015. nov. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy mennyire bonyolult, mennyire technikás a karatéban valakit combom vagy oldalon rúgni.
2015. nov. 14. 11:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem annyira vad, mint a Wudang, de természetesen technikás. Taekwondoo szintű.
2015. nov. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Karate elég érdekes sport és való igaz, hogy rúgás centrikus. Milyen karate egyébként Kérdező?
2015. nov. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Passz...

Full kontakt azt tudom de ügye ez nem a stílusa.

Tán kyokushin vagy mi de nem biztos.

2015. nov. 14. 14:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha full kontakt az jó. Menj el és kiderül.
2015. nov. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 aikiboxer ***** válasza:
Jók a karatéban a rúgások, de ahol én karatéztam, nem volt zsák (csak makiwara meg rúgópajzs néha). Akkor lenne igazán jó, ha minden edzésen lenne zsák. A K1, kick box edzéseken amiket láttam, mindig van zsák a rúgásokhoz is.
2015. nov. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
SűrítettLevegő azért akkora marhaságot ne írj, hogy a karate rúgások taekwondo szintűek. Nem jók a karate rúgások, persze nem rosszak, középszerűek/átlagosak. A taekwondo, savate, muay thai rúgásai hatékonyabbak. És meglepő módon (ebbe most SűrítettLevegőnek igaza van) a wudang kungfu rúgásai igen durvák, na arra már lehet mondani, hogy tkd színvonal. A kyokushin pedig nem igazi full kontakt csak annak mondják, ahol nem ütnek fejre az nem full kontakt. Az ashihara karate viszont már tényleg full kontakt.
2015. nov. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!