Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A Goju-ryu Karatét és a Xing...

A Goju-ryu Karatét és a Xing Yi Quan Kung-fut érdemes kombinálni?

Figyelt kérdés

2015. dec. 6. 19:38
1 2
 1/13 Glacierous ***** válasza:
31%
Boksszal kombinálni érdemesebb lenne.
2015. dec. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mind a kettő olyan stílus, amik egymagukban megadnak mindent, ami a harchoz kell. Boxot felesleges lenne tanulnod, mert az eleve hátrányban van ezek ellen, pluszt nem ad semmiképpen sem. Úgy lenne értelme, ha Boxolnál, de szeretnél annál többet és úgy hozzákeversz valamit. De úgy, hogy Karatézol, úgy nincs értelme az mellé, pláne a Goju-ryu az jóféle Karate.


Tehát tanulhatod mellé, mert igazából több stílust ismerni jó dolog, viszont nem hiszem, hogy sokkal több lennél. Továbbá nem tudom, hogy a kettő stílus mennyire illik össze. Szóval a Xin Yi Quan az egy speciel támadásra kifejlesztett stílus, a Goju-ryu Karatét meg majd Magyar Honvéd bemutatja neked, mert ő jobban ismeri. A Xin Yi Quan-ról annyit kell tudnod, hogy nagyon jó a mozgása, hajlékony és támadásra kifejlesztett stílus. Ha a Goju-ryu inkább a védekezik először, akkor jól lehet keverni, hasznos lehet. De ha az is támadó, akkor talán annyi értelme nincs. Az ázsiai stílusokat nincs nagyon értelme keverni, hogy őszinte legyek, de hátránya úgysem lesz. Ha jónak érzed, akkor csináld.

2015. dec. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Glacierous ***** válasza:
39%
A boksz azért jó,mert van zsákolás,nem csak a levegőt ütöd és szokod a full kontaktot.A bokszban sokkal jobb a kéztechnika és a védekezés.Én is karatéztam,amikor lementem bokszedzésre,éreztem hogy a boksz sokkal reálisabb.Jobb a védekezés,az ütések ésszerűek.Kardió szempontjából is sokkal jobb.Ott kifárasztottak rendesen.Nem mondom azt,hogy a harcművészetek nem érnek semmit,de ha már mindenképpen kombinálni akarsz valamit,akkor az egyik legyen full kontakt küzdősport.
2015. dec. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha egy biztos alappal rendelkezel, a box minden mellé jó. Keverni viszont addig nem érdemes au egyik stílust a másikkal, ameddig az elsővel el nem töltöttél 4-5 évet.
2015. dec. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 aikiboxer ***** válasza:
54%

"Boxot felesleges lenne tanulnod, mert az eleve hátrányban van ezek ellen, pluszt nem ad semmiképpen sem."


Viccnapot tartunk, vagy kicsit több rumot kevertek a forralt borba a karácsonyi vásáron? LOL

2015. dec. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Goju-ryu alapból is jó. Ha mindenképp akarod valamivel keverni, akkor judo vagy bjj.

Box itt tényleg hátrány.

2015. dec. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
19%
A karate semmit nem ér.A boksz a leghatékonyabb.Ez TÉNY!
2015. dec. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 aikiboxer ***** válasza:

Szóval nem érdemes két ütős-rúgóst kombinálni, hacsak nem valami olyannal kombinálod, amelyik valamiben _nagyon_ jó (például box a kézmunkában; capoeira vagy TKD a lábmunkában). De általában ezek inkább ütik egymást. Érdemesebb inkább több karatéra járni akkor már.


Érdemes viszont más jellegű harcművészettel kombinálni: test- vagy földharccal (BJJ, birkózás, judo) vagy fegyveressel vagy csavargatóssal (aikido, hapkido stb.)

2015. dec. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Egy szóval sem írtam, hogy karatézok. :-) Igazság szerint mindkét stílus tetszik. Bár lehet,hogy elég lenne egyszerre az egyiket csinálni. Melyikkel kezdjem? Hat év capoeira és másfél év kick-box múltam van, valamint elég hajlékony vagyok.
2015. dec. 8. 07:43
 10/13 Tejinashi válasza:
Nos én 20 évig shito-ryu karatéra jártam és 10 éve aikidozom. A kettőt nagyon jól lehet ötvözni. Bármilyen ütős-rugós stílus mellé érdemes valamilyen dobásos stílust tanulni (judo, aikido,... ). Akik csak ez utóbbit tanulják, nem tudnak ütni és rúgni rendesen, ezt ki lehet használni. Nagyon fognak neked örülni, ha odamész edzésre hozzájuk, mert így számukra tudsz nyújtani valami pluszt, amit ők nem ismernek.
2015. dec. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!