Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen önvédelmi sportot...

Milyen önvédelmi sportot tudnátok nekem ajánlani?

Figyelt kérdés
Én itt arra gondolok ha egy olyan szituációba kerülnék ahol szükség lenne arra hogy megvédjem magam akkor milyen önvédelmi sportot tudnátok ajánlani? 16F

2016. jan. 13. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

Ezt számítógépen keresztül megmondani kicsit bonyolult lenne.

Van előképzettséged?

Látni kellene a mozgásod, mennyire kötött, mennyire vagy gyors.

Azok a helyek, amik kifejezett önvédelmet oktatnak, arra elegendőek, hogy alapvető technikákat megtanítsanak.


Az elsődleges úgyis az elkerülés, menekülés, ezt kell nagyon megtanulni, és akkor nem kell technikát használni.


Arra figyelj oda, hogy aki azzal reklámoz meg úgy oktat, hogy megtanítunk 37294 technikát, hogy biztos mindenre legyen valami, azt kerüld el, hiteltelen, hollywood az egész.

Azokat is kerüld el, akik 5 év munkatapasztalatot írnak 25 évesen, és még a "katonai alkalmazás" is ott van, ettől még a hajam is kihullik, nem csak hiteltelen az ilyen, de még ostoba is.

2016. jan. 14. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ju jitsu + box

Defendo + box

Krav maga + thai box

Kali + box

2016. jan. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem érdemes túlbonyolítani. Menj el bokszolni és kész. Ha ez tetszik, csinálod több éve, akkor mehet mellé más. Amúgy sem kell leállni 10 ütéses kombókat ütögetni, hanem úgy szájba vágod, hogy seggre ül és otthagyod.
2016. jan. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utcai önvédelemre önmagában a box alkalmatlan. Amiket felsoroltam kifejezetten erre vannak kitalálva, viszont kifejezetten igénylik a boxot, mert edzéseken nincs elég idő az ütésekre.
2016. jan. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
MMA
2016. jan. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!