Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tudnátok nekem ajánlani...

Tudnátok nekem ajánlani önvédelmi sportot / önvédelemre alkalmas harcművészetet kb. költségekkel együtt?

Figyelt kérdés
Sziasztok, már jó ideje erősen gondolkodom azon, hogy belefogok valamilyen önvédelmi sportba. Nem az a kérdés, melyik a legjobb, vagy leghatékonyabb, mert ez úgyis szubjektív és csak vitát szül, hanem írjatok nékem tippeket, ti mit csináltok/csinálnátok, milyen költségekről tudtok. Logikusan jó lenne valami, ami olcsóbb, viszont széleskörűbben is elérhető, valamint valamennyire rugalmas az edzésrendje. Pl, ha kihagyok véletlen egy edzést, az nem katasztrófa. Köszönöm!
2013. aug. 17. 22:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ha nem versenyszinten akarod űzni, akkor semminél sem katasztrófa ha ki-ki marad egy egy edzés... amúgy önvédelmi sport nem létezik, de önvédelemre alkalmas minden küzdősport, illetve harcművészeti ág... az első és legfontosabb szempont, hogy érdekeljen téged, ugyanis csak azt lehet elsajátítani, amit szeretsz is... pl én hiába jártam divatból 1 évet kempózni, alig alig ragadt rám akármi is, még 2 capoeira edzés után elsajátítottam az alap mozdulatokat, de ettől függetlenül a Judo áll a legközelebb a szívemhez ezért is ezt űzöm gyerekkorom óta... csak van mikor kihagyok pár hónapot az edzéssel:)
2013. aug. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 aikiboxer ***** válasza:
100%

Nem írtad meg, hogy hány éves vagy, és hogy egyáltalán a lakóhelyeden mire van lehetőséged.


Mert bármilyen edzésben az a legfontosabb, hogy elérhető távolságban legyen és jó időpontban legyenek az edzések -- enélkül elég gyorsan csökkenni fog a motivációd és abba fogod hagyni.


Ha önvédelem a célod, akkor tudnod kell, hogy az ökölharc az alapja mindennek, ha ez nem megy, akkor nem fogsz tudni semmilyen csodás karfeszítéseket vagy dobásokat végrehajtani. Ökölharcot pedig olyan edzésen tudsz a legjobban tanulni, amelyet (puha, box-)kesztyűben gyakorolnak.


Általában rúgni is nagyon fontos megtanulni (főleg a rúgások elleni védekezés miatt), de erről meg tudnod kell, hogy a rúgós sportok (karate stb.) nagyon igénybe veszik a térdedet, így neked kell mérlegelned, hogy milyen mértékig akarsz ezekben elmerülni.


A fentiek miatt én a box/kick-box/thai box vagy savate (franciabox) közül válogatnék első körben, attól függően, hogy merre laksz. Az se mindegy, hogy milyen a helyi edző, milyenek az edzéstársak, milyen a hely atmoszférája stb.


Én elsősorban a bokszot ajánlanám, de csak akkor, ha találsz _normális_ edzőt, aki rendesen megtanít bokszolni, és olyan edzéstársakat, akik nem verik szét a fejedet. Ha jó egy edzés, a bokszedzésen a sérülések kockázata minimális és az agyadat se verik szét. Keress a környékeden a fentiek közül edzéseket és nézd meg őket.


Utána meg, ha már 2-3-4 éve csinálod, és hiányozni kezdenek a karfeszítős stb. kontrolltechnikák, vagy szeretnél test-test elleni küzdelmet vagy földharcot tanulni, akkor mellé tudsz venni aikidót, judót, BJJ-t vagy hasonlót.


(És ne ülj fel azoknak a stílusoknak, amelyekben "minden van", mert mindent, egy edzésen nem lehet megtanulni, ez teljesen biztos.)

2013. aug. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szia, igaz dolgokat írsz. 22 éves vagyok, legalább 5 év fitness / hobbitestépítés áll a hátam mögött, a sportok alapfogalmaival, a kajálással 150%-ig tisztában vagyok. A 20. kerületben lakom, itt olyasmiket láttam, hogy karate meg krav maga. Ez utóbbi eléggé felkapott és sokan dicsérik, viszont nekem kissé gyanúsan mainstream-nek és drágának tűnik. A box-ban tökéletesen igazad van, az lenne mindennek az alapja, viszont valahogy "egzotikusabb"-ra, összetettebb ágra gondoltam / vágyom. Mi a véleményed a modernebb karate irányzatokról?
2013. aug. 20. 01:47
 4/7 anonim válasza:
Sziasztok!Olvasgattam és írták,hogy XXkerület,én is az vagyok és itt van a közelben Savate amit eszméletlenül dicsérnek ,van a közelben ITF takewondo is azt szeretném kérdezni melyik a jobb önvédelemre melyik hatásosabb?
2013. aug. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Énis XX.kerületi vagyok ! A Soroksári uton van az university box club nagyon jó thai box edzések vannak ! www.boxedzes.hu
2013. aug. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ugyan ott van savate és állítólag nagyon jó hely,aki esetleg ott savate-zik erősítse meg és írjon.köszi
2013. aug. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Németh Ati válasza:
Vagy ami ténylegesen az utcai harcra készít fel az a KFM(Keysi Fighting Method). Van egy videó trainingjük ami 16 héten keresztül nyomon követi a fejlődésed . Ha kész a 16 hét akkor a következő szinten a következő 16 hetet kell teljesíteni. :D a neve a programmnak KFM Urban X
2013. aug. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!