Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen kezdő küzdősportot...

Milyen kezdő küzdősportot vagy harcművészetet tudtok ajánlani 20 év feletti embernek önvédelemre?

Figyelt kérdés
korábban volt egy térdsérülésem is és néha kattog a térdem meg térdrögzítőm is van, de szeretnék önvédelmet vagy verekedni kicsit megtanulni... (önbizalom növelés céljából)..
2016. jan. 15. 20:00
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:

Én a kyokaratét tudom ajánlani. Jó személyiségformáló, de nem tudom hogy a dinamikája miatt jó-e a térdednek. Nekem fiatalon a télen történő motorozástól vaolt nagyon ki, guggolásból nem tudtam felállni kapaszkodás nélkül, és a karate megerősítette, azóta szerencsére nincsenek nagybb gondok.


Olyan hogy kezdő közdősport nincs.:)

Mindenhol vannak kezdők, illetve kezdő csoport és lehet vinni profi szintig. 20 felet valamivel még nem is vagy későn, van egy ismerősöm, ő is 20 felett kezdte, már 2 danos azóta. Most 38.

2016. jan. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 aikiboxer ***** válasza:
73%

Ha a téded problémás, akkor:


- Ökölvívás, gond nélkül csinálható, iszonyúan jó sport

- Kali/eskrima, ez főleg fegyveres, térdbarát, ez is iszonyúan jó

- Aikido, térdbarat, önvédelmi értéke alacsony viszont iszonyúan szép


:)

2016. jan. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 aikiboxer ***** válasza:

*térded


A karate ilyen térddel felejtős, térdgyilkos sport.

2016. jan. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
0%
Wing Tsun/Chun is nagyon jó a térdnek, nekem az javította meg, ráadásul azzal nem csak az utcai paraszt ellen leszel jó, hanem más stílusok ellen is, pláne az ázsiaiak ellen, a Box és MMA a Chun-nak nagyon nagy gyengéje lehet, de a Tsun-ban tanítanak ellenük, úgyhogy az ezek ellen jobban felkészít. Mondjuk inkább MMA, mert a Boxot lepörgik ők is, de az MMA az tényleg totál más.
2016. jan. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
#3: Én még jól felépített kyotréningen nem láttam térdproblámásat, egy kivétellel, de ott az 50 kilós csajra esett kosarazás közben egy 100 kilós ember, és koforult a térde. Sok ismerősöm karatézik térdműtét után, de mindenkinek magának kell kitapasztalni hogy mi jó neki. Van akinek megerősíti, és van akinek valóban kicsinálja.
2016. jan. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
46%
Egyébként a jó boxoló is egész testből dolgzik, tehát az ütésben is benne van a láb. Nekem is rándult meg a térdem úgy hogy luftot ütöttem. :)
2016. jan. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
58%

Ökölvívás.

Kyot semmi esetre se, még a jó ízületeket is szét tudja csszeni, nem hogy azt amivel volt baj.

2016. jan. 16. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
Nem értem, a kyo mivel cseszi szét az ízületeket?
2016. jan. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim válasza:
61%

a legjobak szerintem


Jiu-jutsu(japán)

MMA

Jed kune do

tahi box

egyik sem kimélné a térded talán a Kali filipinó kés harc stilusát ajálanám.

2016. jan. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 aikiboxer ***** válasza:
Az összes rúgós sport felesleges terhelést rak a térdre, így a karate is. A mély és természetellenes (csavart térdű) állások kihonban és katában meg pláne.
2016. jan. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!