Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Nőként milyen sporttal tudom...

Nőként milyen sporttal tudom megvédeni magam az utcán?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, kisgyerekkorom óta úszok hobbi szinten.

Szeretnék valamilyen önvédelmet, vagy küzdősportot elkezdeni, amivel egy fiatal nő képes lehet magát megvédeni.



2016. jan. 24. 18:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Kitől?:)
2016. jan. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nyilván nem az olyanoktól akik 10 éve boxolnak. Nekem csak annyi kell, hogy ne legyek esetlen az egyébként nem veszélytelen világban, legyen egyfajta magabiztosságom.
2016. jan. 24. 18:40
 3/19 Osynho ***** válasza:
100%
Futással.
2016. jan. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%

A wing tsunt neked találták ki.

Egy nő fejlesztette ki, nem megtanulhatatlan.


Nagyon gyorsan lehet benne fejlődni, elég dinamikus, ha ügyes vagy és szorgalmas 3-4 év alatt mester lehetsz. Ellentétben a ju-jitsuval, judoval meg többivel ahol akár 10 év is lehet mire mester leszel.

Nagyon jó a wing tsun védelme, ha jó vagy gyakorlatilag lehetetlen áthatolni rajta. Még egy 10 éve boxoló sem fog gondot jelenteni rgy bizonyos szint után. Mivel a boxon 2-3 évig fejlődsz, utána megáll az egész. Ezért van az, hogy egy 3-4 éve wingtsunnolo gond nélkül el tud intézni egy akár 10 éve boxoló tagot is. Az első pár év a boxnak kedvez, de ha huzamosabb ideig csinálod a wing tsunt már fordul a kocka.


Ajánlani fogják neked a kalit, defendot, krav magat, ju-jitsut. Az ilyen kamu dolgolat szerintem felejtsd el, időpocsékolás. A wing tsunnal jársz a legjobban, ha hajlékony vagy (ami nőként nem kizárt) akkor a takewandoo is jó lehet.

2016. jan. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 gnoomage ***** válasza:

Ugyan az sport mint egy férfinak... Az önvédelem, az önvédelem, tök mindegy nő vagy, vagy férfi...


Nézz küzdősportokról videót(akár férfi van rajta, akár nem) és amelyik tetszik kezd el...

2016. jan. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Oké hogy elfutok, de lehet olyan szituáció amikor nincs rá esélyem, pesten élek, elég balhés környéken, és sajnos az egyetem miatt van hogy csak esete érek haza. Kötöttek már többször belém. Eddig mindig ki tudtam magyarázni magam :D


Igen a wing tsunról halottam már, csak csak nem akartam beleírni a kérdésbe.

2016. jan. 24. 18:54
 7/19 anonim ***** válasza:
48%
Szegény négyeske nem intelligens. Amihez nem értesz, arról miért beszélsz?! Ha gondolod, akkor elkezdheted a Wing Tsun-t, de kéne mellé egy full kontakt társ, amit nem hiszem, hogy te magadtól keresnél, így inkább azt mondom, hogy Thai Box, vagy lehet Defendo, Krav Maga. De leginkább a Thai Boxot ajánlom az utcára tökéletes. ;)
2016. jan. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
24%
A Wing Tsun-ról annyit, hogy egy belharc orientált stílus, ami baromi jó ötlet, viszont muszáj mellé full kontakt edzés. Ez csak Leung Tingnél van Kínában, így nem fogod tudni megtanulni használni élesben, maximum tényleg egy részeg utcai támadó ellen. Ha viszont tudsz gyakorolni Box, Thai Box ellen, akkor megtanulod használni a technikáit és nagyon lehet vele aratni, de amúgy nem. Neked gondolom nincsenek ilyen barátaid, ezért inkább Thai Box, mellé Krav Maga, ha szeretnél és ennyi, tökéletes.
2016. jan. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo!


A 4. vqlaszolo nagyon buta, ne hallgass ra!

A legfontosabb, hogy akarmit is kezdesz el, ne arra torekedj, hogy minel hamarabb mester legyel, mrt nem az a lenyeg.

Heti 3 edzes az amivel lehet fejlodni sok helyen sajnos csak 2 edzes van egy heten. Mivel barmit is valassz ido megtanulni, addig szerezz be egy gazsprayt, tanuld meg hasznalni, mindig legyen keznel barhova mesz (az eroszak barhol megtalalhat) es akkor is lgyen keznel ha mar "mester" vagy.


Sok sikert!

2016. jan. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Fiatal nőként egyedül közlekedsz éjszaka pesten ? Akkor gáz vagy paprika spray a táskába, lehetőleg ne a legaljára, elő tudd kapni gyorsan és bizony futás. Be az első boltba, kocsmába bárhova.

Ha mindenképpen a pusztakezes formáját választod az önvédelemnek ( bár a spray nem zárja ki hogy tanulj is valamit), akkor krav maga. Pesten van sok klub, ha gondolod tudom ajánlani privátban olyat ahol jó az instruktor.


OFF:


"A wing tsunnal 3-4 év alatt mester lehetsz, amíg ez ju jitsun vagy judon 10 évbe is telhet"

Ez csak a wing tsunt minősíti, olyan dologot ahol 3 év alatt mester lehetsz ha eleget perkálsz nem reklámoznék hatékony önvédelemnként.


"Egy 3-4 éve wing tsunnozó, ezért ver le gond nélkül egy 10 éve boxolót"

Én nem 10, csak 8 éve kezdtem az ökölvívást. Dumáljunk le egy időpontot amikor ezt kipróbálhatjuk, mert engem már régóta éget a vágy hogy megtapasztalhassam a wing tsun halálba fényezett erejét a boxolók ellen. Minden ironia nélkül, komolyan. Írtam privátot is ezügyben, örülnék ha méltatnál válaszra.

2016. jan. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!