Karate?

Figyelt kérdés
hogyan tudom gyakorolni a ütés,támadás gyorsaságot?
2016. jan. 26. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Jársz szervezett edzásre? vagy csak magadnak akarod egyedül?

Milyen karate? Kyo, shotokan, esetleg valamelyik ryu?

2016. jan. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Shotokan karatera járok
2016. jan. 27. 06:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Én kyozok 23 éve, de nincs már lehetőségem szervezett edzésre mert elköltöztem 5 éve. Eddig kickboxoltam helyette, és most lépek pont be a shotokan klubba, mert a kickboxból hiányzik valami. Nincs kata, nincs vátozatosság.


Az eddigi tapasztalatom a kyoval, hogy sokat kell csinálni, mármint a technikákat nagy ismétlésszámban, és kell tudni lazának lenni.


Ami kb. 21 év után nekem új volt, hogy a kickboxon a zsáknál relatív nehéz kesztűben zsákolunk és küzdünk. (nem versenykesztű mert az könnyebb, és ezzel a nehezebbel kevesebb eséllyel csakpjuk agyon a partnert.)


Na most amikor az ember vált versenykesztűre, vagy puszta kézre, határozottan észre vehető a gyorsulás.

2016. jan. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más válik be. Én falhoz rögzített expander ill. kis (0.5-1.5 kg) kézisúlyzók segítségével fokoztam az ütésgyorsaságot.
2016. jan. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Feltéve, hogy erre gondolsz és nem a támadás elhárításának gyakorlsára.
2016. jan. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!