Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ha volt egy térdsérülésem és...

Ha volt egy térdsérülésem és térdrögzítőt hordanék, akkor elmehetek így Taekwondozni?

Figyelt kérdés
2016. febr. 25. 22:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sajnos nem. Elég mély állások is vannak, amik az én térdemnek sem jók, valamint ugye ott rúgsz, tehát eléggé le vannak terhelve. Nem kéne, sajnálom. Ha úgy érzed, hogy tudsz rúgni, akkor próbáld meg, de nem kéne. És most nem azért mondom, de nekem egykoron rossz volt a térdem a Wing Tsun javította meg. Ha gondolod, akkor azt elkezdheted, mert én csak jókat tudok róla mondani, erős stílus és hatékony, ha tudod használni. Gondoltam még a Chow-Gar Kung-fu-ra, de abban meg nagyon sok mélyállás van, ami lehet nem jó a térdednek. De, ha az jobban tetszik, akkor mondod a mesternek, hogy neked a mély dolgok nem mennek, te maradsz magasan, és akkor neked külön mutat gyakorlatokat. :) Sok sikert ahhoz, amit elkezdesz! :)
2016. febr. 26. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Viszont Boxolni is elmehetsz. Ha jól csinálod, akkor nem terheli a térdet. És önvédelemre elég. :)
2016. febr. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És a Wing Tsun amúgy megérné? Érdemes lenne elkezdeni? Mert egyik ismerősöm se jár arra...Mesélj róla egy kicsit..Mennyi a havi edzés felétek?
2016. febr. 26. 16:25
 4/7 anonim ***** válasza:
bölcsen teszik
2016. febr. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A Wing Tsun a Kung-fu stílusok között egy olyan középkategóriás stílus, tehát jó. Van esélyed bármi ellen vele. Viszont ha a Kung-fu stílusokat nem nézzük, akkor top kategória. A Karate stílusok ellen nagyon hatékony, jobb eséllyel indul, Box ellen abszolút, sokk jobb, sokkal fejlettebb, de az tény, hogy kell ellene rutint szerezni, bár ez mindenre igaz. Én Muay Thai és Box ellen harcoltam vele. Pár harc után látszott a Boxon, hogy neki ez a maximum, én meg még be sem melegedtem, később már szegény nem volt sehol. Sajnos annyit nem tudtunk verekedni, de ha nem költözöm el, akkor mára már játékszer lenne. Viszont a Muay Thai az piszkosul kemény, de természetesen röpítettem őt is a levegőbe, meg ő is engem. :D De annál is precízebb, csak azért a Thai Box az méltó ellenfele.


Hogy mi a különbség a Leung Ting féle Wing Tsun és a Lo Man Kam féle Wing Chun között? A Wing Tsun a Wing Chun azon része, ami harcban alakult ki. Ugyanaz, csak Leung Ting sokat harcolt más stílusok ellen, így kifejlődött neki ez, mert ez vált be a legjobban a legtöbb stílus ellen. Tehát ez egy biztos pont, ez biztos jó! Azonban nagyon drága. Ez hülyeség, de ez van. Ezért azt mondom, hogy menj el a Lo Man Kam Wing Chun-ra, mert az olcsóbb és ugyanaz, mint a Wing Tsun, ott majd szépen kimossák az agyad, hogy Leung Ting egy hülye féreg és semmit nem ér, amit csinál (kevesebb Tsun-os van, mint Chun-os, de arányában versenyeken a Tsun többször nyer. Fentebb leírtam az okát.), de ez van. Félreértés ne essék, amit fentebb írtam, azt nekem nem mondták, nem agymosás, utánaolvastam rengeteget, innen tudom. Ha van rá pénzed, akkor megéri. Ilyen férgek is kötöttek belém, mint az egyik hozzászóló, valóságban feltenném előtte a kezem és hirtelen mennie kéne a buszra. :D (Vagy megverném, mint ahogy az a másik kettő bátor emberrel történt :D). A Wing Tsun-ról más harcosokkal beszéltem, mindegyik azt mondta, hogy középkategóriás stílus, de jó. Úgyhogy ennyi. Aki ért hozzá, csinál valamit, harcol ellene, az nem szidja. Aki szidja az hülye, azzal meg nem szabad foglalkozni. :)


De még egyszer: Wing Tsun=Wing Chun, a Chun oktatása jobb, mert van full kontakt és olcsóbb is, menj arra, ugyanúgy megtanulsz verekedni. Ha kérdésed van, akkor írj nyugodtan!

2016. febr. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Emberfüggő a dolog egyébként. Azt válaszd ami neked tetszik. A lényeg, hogy legyen sparring, mert az adja meg az életszerűségét az egésznek.
2016. febr. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én nem hosszú távon szeretném a Taekwondo-t csinálni,hanem csak az alapokig és megmaradni azon a szinten. Nem tudom, hogy ilyen lehetséges-e bár úgy nem tudom mi értelme lenne... Nem célom, hogy Superman legyek, aki repül a ugrásokkal,rugásokkal
2016. márc. 3. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!