Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Görkorisok ti használtok...

Görkorisok ti használtok védőfelszerelést?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 1. 22:52
1 2
 1/11 anonim válasza:
Én nem de ez azért van mert én max. csak gurulok,ugrálok,stb. az utszán(bár volt már néhány csúnyább sebem de annyire ezek nem vészesek)
2010. ápr. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Én sem. Pont tegnap göriztem,meg ma is fogok:)

A te felelősséged hogy ha elesel és megütöd magad. Én ezt már megszoktam(h mindig elesem),ezért nem veszek védőfelszerelést. Na hogy írjam le...


Sztem ha többször elesel (nem egy nap,hanem úgy az évek folyamán) akkor ki tudod "ismerni" magad,hogy hol fáj neked a legjobban ha elesel. Nekem a térdem,és a könyököm,ezért amikor készülök elesni,mindig próbálok a hátsó felemre. Na ott nekem em fáj!:D Persze ha védőfelszerelésben vagy,nem tudhatod hogy neked mennyire fáj pl a térded ha elesel...van akinek ponz az nem fáj. Szerintem még a mozgásban is akadályoz. Legalábbis engem. De a sisak igen hasznos,mivel a fejedre kell a legjobban vigyáznod! Gondolj bele:betörik a fejed,ne adj isten elájulsz,vagy emlékezetkiesés stb.

Na szóval a sisak az hasznos.

2010. ápr. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én csukló-tenyérvédőt használtam amikor még göriztem.
2010. ápr. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
én csak addig használtam, amig még nem tudtam rendesen görkorizni (kb 10 éves koromban) most már nem használok
2010. ápr. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
hát én agressz görizek eleinte használtam de mostmár nem csak ha valami halálos trükköt adok be :D akkor igenhasznos a bukó
2010. ápr. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Ez a következőképp szokott lenni:

--A kezdők még mindent viselnek

--Aki sokat képzel magáról, hogy ő már tud, az levesz mindent. Ez a típus nem tud elég jól korizni ahhoz, hogy tényleg óriási nagyot essen. Így azt mondja, hogy á, neki nem kell már... egész addig, amíg nem koppan akkorát.

--Ezek meg tudnak úgy menni, hogy iszonyú fájdalom, netán törés, repedés legyen az esésből, szóval rajtuk megintcsak van már védőfelszerelés, de ez egyéni, hogy milyen és melyik.


Csuklóvédő minden épeszű korison van. Egy idő után meg lehet tanulni úgy esni, hogy a térd ne is érintkezzen a földdel, csak a csukló, aztán meg már csak el kell gurulni a földön, mint pl a harcművészek szokták.

2010. ápr. 5. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Én nem használtam soha, még kezdőként sem...
2010. ápr. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Soha sem estem el... Az előbbi is én voltam^^.
2010. ápr. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

utolsónak: pedig a görkorizás az esésről szól

régebben azt mondtuk a haverokkal, ha nem estél, aznap nem is koriztál

ha csak gurulgatok, nem szoktam védőfelszerelést felvenni

normális korizáshoz azonban térd és csuklóvédő alap

nekem kell még a térdem, ha a térdedet szétvered, nem most fogod megérezni, hanem 10-20 év múlva

a csuklómra is szükségem van, gipszben szar gépelni

könyökvédőt ellenben sosem hordtam, volt olyan amikro a könyököm nem tudott begyógyulni

egyébként nagyon feelinges mondjuk a Nyugati aluljáróban szándékosan térdvédőn végigcsúszni a márványon, miközben a gyalogosok rémüldöznak :D

én minden kezdőnek azt mondodm, hogy vegyen fel védőcuccot, és amikor már el tudja dönteni, hogy neki kell vagy sem, akkor felveszi/nem veszi, ő dolga

láttam már csajt egy sima fenékrehuppanástól is csuklót törni

2010. ápr. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
hát csak bicós kesztyűt hordok közbe mert ha esek akkor mindig a tenyeremre támaszkodok.habár a kezdő szintet régen lezártam,így az esések száma is csökkent:D
2010. máj. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!