Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Önvédelemre Jeet Kune Do vagy...

Önvédelemre Jeet Kune Do vagy Savate és Muay Thai?

Figyelt kérdés
2016. márc. 16. 13:50
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
20%

:DD önvédelemre kifejezetten önvédelmi rendszer kell ,nem küzdősport, ha azok közül kell választani, akkor szerintem nagyon egyértelműen a hagyományos európai ökölvívás


kérdésre válaszolva, nem tudom... a muay thai, savate rúgásra épül, nem? utcán szerinted rúgsz valamikor? nem verekedtem eddig olyan nagyon sokat, de párszor igen, és soha nem rúgtak meg egyszer sem, és én is mindig csak fejre ütöttem, és hát szerencsém volt vagy nem, de mindig is győztem, tehát tapasztalatom alapján utcán nincs is rúgás, kifejezetten káros, túl nagy a kockázat, hogy kibillensz az egyensúlyodból és betonra kerülsz... BETONra, nem a puha tatamira, és ott bizony nem tudsz földharcolni, nehogy azt hidd, úgy szétrúgnak, ha többen vannak, mint a huzat, ha kevesebben, akkor is elég nehéz onnan felkelni, tehát nem érdemes nagyon kockáztatni a lekerülést

2016. márc. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 A kérdező kommentje:
Savate és Ökölvívás?
2016. márc. 16. 14:38
 3/57 anonim ***** válasza:
0%

figyelj, utcán akarod megvédeni magad, nem?


szerintem foglalkozz annyi időt, amennyit csak tudsz az ökölvívással, a savate itt felesleges; ha még marad időd, erősíts inkább vagy tanulj pár birkózómozdulatot, vagy akár savatét is, de szerintem a célra az előbb felsoroltak jobban megfelelnek


ui: ha tetszik a savate, akkor csináld azt, de jól boxolni szerintem a legelső szintkülönbség

2016. márc. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 A kérdező kommentje:
birkó 30 évesen?
2016. márc. 16. 14:56
 5/57 anonim ***** válasza:

Igenis van haszna a rúgásoknak. Különösen a thai box térdelő rúgásainak utcán. Egy thai boxal nem lehet annyira melléfogni mint egy krav magával.

Kérdező! Thai box nagyon hasznos és ott ennyi idősen is foglalkoznak veled. Sok sikert!

2016. márc. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
0%

Bocsi, kifelejtettem, hogy alacsony rúgásoknak van haszna, viszont ne hallgass Magyar Honvédre, thaibox ringben jó, utcán nem.


Nulla védekezés, nulla lábmozgás, a leginkább fontos ütésekből közepes csak, a jó rúgásuk nem kompenzálja ezeket a hátrányokat.

2016. márc. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:

A thai box tényleg nem rossz. Bár való igaz, hogy télen a farmerodban senkit nem fogsz fejberúgni, de például lábbal küldesz neki egy gyomrost az megérzi és nem kell hozzá akrobatának se lenni. Térd, könyök is jó, ha össze kell valakivel akaszkodni, ez a kettő nagyon jól működik klincseléssel.

A savate se rossz amúgy, cipővel történő rúgások vannak benne, mivel eredetileg az utcai verekedésekben alkalmazták ezt a sportot.

2016. márc. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:

"Nulla védekezés, nulla lábmozgás, a leginkább fontos ütésekből közepes csak, a jó rúgásuk nem kompenzálja ezeket a hátrányokat."


Ebben lehetne valami, de igazából embere és edzőterme válogatja. Valóban nem bombázók a thai boxosok, inkább rúgásokkal remekelnek, de szerintem ez azért van, mert aki odamegy az inkább rúgni akar, mert az jobban néz ki. Bokszra azok járnak akik ütni akarnak. A rúgásba is erő kell viszont meg az ütésbe is. Ha ez nincs meg, akkor egyik se ér semmit, még jó technika mellett sem.

2016. márc. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
27%

"Nulla védekezés, nulla lábmozgás, a leginkább fontos ütésekből közepes csak, a jó rúgásuk nem kompenzálja ezeket a hátrányokat."


Ekkora hülyeséget életemben nem láttam. Kérlek szépen, a Box védelme van a nulla közelében. Az utcai paraszt ellen tökéletes, tehát bizony, jó a Box önvédelemre. De más stílusok ellen hamar kihal ringen kívül. A Thai Box? Védelme nagyon jó, mozgékony, gyors ütések, romboló rúgások, de a legjobb a könyök és térd kombinációk. Földrevitelt szintén tartalmaz. Amihez nem értesz, arról ne beszélj, mert hülyeséget mondasz tapasztalatlannak, aki szerencsétlen elhiszi, mert nem ért hozzá. Legszebb, mikor vak vezet világtalant.


Kérdező! Muay Thai! Az nem csak az utcai paraszt ellen jó, hanem még más stílusok ellen is. Úgyhogy csak bátran!

2016. márc. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
Azért ne szálljunk már el ennyire egyik stílussal sem, a boksz sem rossz. A thai bokszban sincs viszont csoda technika.
2016. márc. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!