Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnék savate-t tanulni...

Szeretnék savate-t tanulni önvédelemre, ez a stílus mennyire tudja felvenni a harcot a veszélyes harcművészetekkel szemben?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz megtanulni ezt a harcmodort?

2013. márc. 3. 23:56
 1/5 anonim ***** válasza:

milyen veszélyes harcművészetek ellen akarnád?:D

amúgy meg sparring,küzdelem központú stílus,minden edzésen van,uh felkészültebb lehetsz vele a mostani állapotodhoz képest.


ami a hátránya,hogy nem elég népszerű,ezért csak kevés edzés van,heti kettő.

mellette nem árt eljárni ökölvívó edzésre is,ha futja rá időből.

és nem önvédelmi stílus,az edzéseken nincs önvédelmi képzés.

egy küzdősport.

2013. márc. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 qwertzoo ***** válasza:
55%

Igazából nem a stílus számít.

Nem a stílus korlátoz, sokkal inkább annak a művelője.


Annyi előnye van a küzdősportoknak, hogy van küzdelem, ami rengeteg rutint ad, ami a legtöbb "veszélyes harcművészből" hiányzik.


És egy küzdelemben a küzdelmi rutin az felbecsülhetetlen.


De én a kombinációk híve vagyok (ahogy Bruce Lee is), hiszen miért kéne lekorlátozni magad egy stílussal.

2013. márc. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

A savate az igazából nem küzdősport, nem is harcművészet, hanem utcai harc. Arra lett kitalálva régen. Igen manapság úgy oktatják a legtöbb helyen, mint küzdősportot és verseny is van belőle. A savate küzdősport része, az messze nem az eredeti savate. Pesten egyébként van olyan edzés, ahol az önvédelem a lényeg, Savate Defense néven fut, ez hasonlít leginkább az eredeti savate-ra.

De egyébként a küzdősport része, is simán jobb utcára, mint a wing chun, muay thai és egyéb ilyen stílusok.


Én Franciaországban élek (most is onnan írok), én itt tanulok savate-ot, és eredetit. Az igazi savate az arról szól, hogy cipőtalppal, cipősarokkal és cipőorral, hogy lehet a leggyorsabban és a legaljasabb módon szétrúgni valakit, az eredetibe szinte alig-alig vannak fejre rúgások, sőt a rúgástechnikák 90%-a derék alá megy. Az ütések viszont tényleg megegyeznek a sima ökölvívással. Viszont az igazi savate tartalmaz olyan kéztechnikákat, amit az ökölvívásban és a sportsavate-ban nincsenek, és versenyeken büntetnek is érte, ezek a visszakézből történő ütések (fonákütések), a hátulról jövő ütések.

Az eredetibe, egyébként sok olyan technika is van, ami a "sportsavate"-ba abszolút nincsen, ilyen a térdelés, a lábsöprések, a gáncsolások, fejelés, sőt taposó technikák is vannak. Földharc nincsen az eredetibe sem, viszont olyan van, hogy például, belharcban mikor megy az ökölharc, dulakodás és birkózás, akkor csinálsz egy karkulcsolást vagy karfeszítés (itt most ne a földharcban használatos feszítésekre gondoljatok, hanem inkább olyasmi, mint a ju-jutsu vagy az aikido, szóval mind a ketten álló helyzetben vannak), miközben az ellenfeled próbál kiszabadulni, rángatózni, addig de szétrúgod az arcát. A lábsöprések között van olyan is ami igen hasonlít a capoeirába is használatos lábsöprésekre. Itt Franciába a savate legnagyobb rivális stílusa a Zipota, az aikido, meg 1-2 kung-fu stílus.


A sportsavate-ot ugyanúgy oktaják itt Fr.o-ban is mint, Pesten (Én is anno Pesten tanultam sportsavate-ot). Viszont eredeti savate-ot nem oktatnak M.o-n. Viszont amit Pesten oktatnak savate-ot az is nagyon jó, nem annyira jó utcára mint az eredeti, de azért ha valaki sokáig nyomatja akkor azért megvédheti magát vele utcán is. A sportsavate még mindig sokkal hatékonyabb utcán, mint a thai box, kick-box vagy a TKD.

2013. márc. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nincsen savate defense pesten.

1-2 hónapig volt egy ilyen kezdemény,de nem ment senki,aztán annyiban maradt.

2013. márc. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kár hogy nincs itthon eredeti savate. Én sport savate-zom, és tetszik is, de jobban érdekelne az eredeti.
2013. márc. 8. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!