Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek a keleti harcművés...

Szerintetek a keleti harcművészek lenyomják a nyugati küzdősportokat?

Figyelt kérdés

Úgy értem egy ju jitsu, karate, kung fu hatékonyabb egy birkónál, ökölvívásnál, vagy épp egy olyan tipikus diva thai boxnál, amit hazánkban is sok helyen tanítanak ?


Ha igen, akkor szerintetek melyik az a keleti harcművészet ami a legerősebb ?



2016. ápr. 5. 19:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nem.

Sosem lesznek egyenlőek, mert ha 20 évig egy kevésbé jó edző tanít, akkor nyilván nem leszek olyan eredményes mintha 20 évig egy jó edző tanítana. a hazai karate, kung fu mesterekre jellemző, de legalábbis sok olyanról hallunk, hogy nem a legjobb edző. Ezért mondom, hogy sosem a stílussal van a baj, a baj azzal van ha rosszul van okatatva. Itthon a kung fu nagyrésze pl nincs jól oktatva és a legnagyobb hazai kung fu király egy alkesz trotty. tehát egy magyar kung fus tolhatja 15 évig is az edzéseket, ha ott nincs sparring, egy 4-5 éve boxoló srác is össze fogja pakolni.

Ám ha 15 évet sparringol rendesen ( ami itthon szinte elképzelhetetlen), akkor méltó ellenfele lesz egy 15 éve ökölvívónak.

2016. ápr. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Magyar Honvédnak többé kevésbé igaza van a keleti harcművészettel kapcsolatban. Tévedéseit nem igazítom ki, mert lényegtelen a feltett kérdésnek. Egy dolgot azért meg kell a tévedéséből említeni. Karate 1950-es évekig nem volt sport. Még Funakoshi életében bekövetkezett az első karate verseny, aki még akkor is ellenezte.

Sajnos ma már a karatet azon belül a kyot, sportként művelik, oktatják. Hazai és a japán kyo között eszméletlen nagy a távolság. Viszont pár karate szervezet rájött arra, hogy a Furkó féle kyo nem az aminek lennie kellene. Hazánkban látogató japán mesterek és a hazai mesterek japánban való utazása, már sokat javított a hazai kyon. Azt se feledjük el, rengetek kyokushin szervezet létezik. Van ahol a sportra mentek rá, van ahol a budo-ra.

Anno egy japán mester CSAK 4 katát ismert, de az nagyon. Nálunk több mint húsz kata van, de egyről sem merem azt állitani, hogy ismerem, de a való életben, nem bunyóban, már segitett egy-egy technika, mozdulat.

Egy 10 éve boxoló ellen sportszerü mérkőzésen biztosan nem állnék ki. Utca más kérdés.

2016. ápr. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Utcán sincs több esélye a harcművésznek, max egyenlő.
2016. ápr. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Én az mma világában nem nagyon láttam, hogy valami keleti harcművészet olyan rohadt hatékony lett volna, kivétel Machida a karatéval. Amikor Japánba tarolt a Pride FC ott sem láttam olyan rohadt sok keleti harcművészetet, inkább a jiu-jitsu/birkózás, kick/thai box és box kombót. Sneki sem jött ezekkel a nagy keleti harcművészetekkel és tarolta le az embereket a ketrecbe.
2016. ápr. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Vagyis hát a muay thai egyedül amit én látok inkább, mert az is keleti.
2016. ápr. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Xbox imádo ***** válasza:

4 nappal ezelőtt volt egy versenyem thai boxban.

Gyerek jóval idősebb volt nálam , én előtte boxoltam és úgy küldtek el 2 hónap thai box után nem tudtam rúgni. A gyerek mindenféle repülő rugást bemutatott, szívós erős volt mégis egy erős ütéstől sírva fakadt 18 éves . És abbahagyta küzdelmet baszhatod hogy hány éve csinálod ha egy csicska vagy belül szóval sok minden kell egy küzdelemhez két stílis nem összeegyeztethető melyik a jobb.

2016. máj. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!