Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Megtanulni görkorcsolyázni?

Megtanulni görkorcsolyázni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szerintetek felnőtt létemre ciki most elkezdeni megtanulni görkorcsolyázni? Mennyire nehéz elsajátítani és mennyire sok idő?


24/F



2016. ápr. 16. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Dehogy! 27 voltam amikor elkezdtem 99ben
2016. ápr. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1#: Az szuper! :) Mondjuk '99-ben más volt a társadalom, nem voltak ekkora kirekesztések, mások gyalázása, mint mostanság. :) Így kicsit félek, hogy a "tanuló" időszakban hányan röhögnek majd rajtam, valamint hányszor leszek fent portálokon, Youtube-on, Facebookon videóban.
2016. ápr. 17. 00:15
 3/7 anonim válasza:
100%
Olyan helyen gyakorolj először, ahol nincsenek sokan, és sima az út. Szerintem ha minden nap gyakorolsz, kb. két hét múlva már elég jól fog menni. Jófajta korit vegyél, ebből érdemes márkásat venni, mert különben csak szenvedés. Jó korizást!
2016. ápr. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Engem egy évig győzködtek arról ismerőseim, hogy ne vegyek mert a balesetin kötök ki. De aztán csak megvettem, és még nem voltam a balesetin :)

Ne félj attól hogy az esés miatt kinevetnek, vagy mert bénázol, mindenki volt kezdő. Másrészt a görkorisok nincsenek sokan, ezért összetartanak. Bármelyik másik korishoz odamehetsz beszélgetni, tanácsot kérni. Ha budapesti vagy akár én is segithetek, igaz vagy 2 éve nem volt kori a lábamon. Koriztál már valaha?

2016. ápr. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves válaszaitokat! :)

Nem, még soha nem koriztam, ezért tartok tőle egy kicsit, viszont nagyon élvezetesnek látszik. :)

2016. ápr. 19. 14:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Jégen sem? Akkor ahogy a másik válaszoló írta, inkább márkás korit vegyél 20-30k körül, mint valami noname vacakot, mert azzal csak szenvedés az egész. Ne félj az eséstől, mert fogsz esni, egészen biztos. Vegyél védőfelszerelést. Olcsóbb mint a gipsz. Keress egy olyan sima aszfaltos felületet aminek az egyik oldalán van fal, rács, valami, hogy meg tudj benne állni. A görkorizás lényege hogy hol az egyik hol a másik lábaddal lököd magad, tehát kell tudni görkoriban egy lábon allni. Ezt otthon is tudod gyakorolni a szőnyegen.

Ja igen, olyan korit vegyél ami kényelmes, a görkori nem cipő, nem fog a lábadhoz idomulni.

2016. ápr. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
En 30 felett kaptam rá .Elotte gyerekkoromban volt mar ugyan ,de hamar ki feküdtek a csapagyak es nem kaptam új szettet ,akkor hagytam is.Most így felnőttként újrakezdeni nehéz volt kicsit ,de hamar raerzel .Ne érdekeljen mások véleménye ,ha téged ez érdekel akkor csináld (én mondjuk emiatt nem hagynek ki semmi olyat ami érdekel )Apropó YouTube tele van ,oktató videókkal fékezés ,kezdő lépések stb .Hasznald !! En a gyermekeimnek is vettem amilyen sűrűn engedi az idom megyek velük .Telen meg jég korcsolya ugyanez a történet . Amúgy sok jo hely van több km esek is az inlinemap.com ön vannak jo útvonalak ha mar jobban megy .En határ közelben elek ,itt tolunk nem messze Ausztriában van lutzmannsburgnal egy erre a célra készült kb 15 km hosszú aszfaltozott út (rolling area a neve) ezt imádjuk amerre ellatsz rét virágok ,jo levegő .Csak bátran ,ha nem olyan helyen mész ahol autók is közlekednek pl park stb akkor szerezz be egy karpantot a mobilodnak ,zene be azt had szóljon !!😎😎
2016. ápr. 23. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!