Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kyokushin karate jó őnvédelemr...

Kyokushin karate jó őnvédelemre és más stílusok ellen?

Figyelt kérdés
Régen shotokanoztam.Szerintem az semmit sem ért.Lovaglóállásban könyékkel csapkodtuk a levegőt.A bunyó meg olyan volt,hogy egy embertelenül kényelmetlen állásban ordibálva ugráltunk neki a másiknak.De a kyo talán más

2016. ápr. 24. 16:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak én nem tudom értelmezni a kérdést ? "Önvédelemre, más stílusok ellen".

Más stílusok ellen te k1ben vagy mmaban tudsz megmérkőzni, nem az utcán. Ha beléd köt egy thai box bajnok (amit erősen kétlek), akkor meg tökmindegy hogy mit tanulsz, mert agyon fog verni.

Utcai önvédelemre komplex önvédelmi rendszerek alkalmasak, ilyen a krav maga, a defendo, a japán ju jitsu, az eskrima (hogy csak néhányat említsek), szigorúan kiegészítve ökölvívással, mert ezeken az edzéseken nem fordítanak elég időt a jó ütőtechnika megtanítására, ami létfontosságú egy bunyóban.


A kyo elég versenycentrikus lett, ezért valószínűleg több sparring lesz mint shotokanon volt, de a kyo nem ütünk fejre szabályrendszer bunyója utcán könnyen csődöt mond.

2016. ápr. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az összes karate irányzat szar önvédelemre.
2022. nov. 24. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!