Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A boksz úgy általánosságban...

A boksz úgy általánosságban hatékonyabb mint a karate?

Figyelt kérdés

Van két osztálytársam akik év eleje óta nincsenek túl jóban.Az egyik 7 éve karatézik, Európa bajnoki címe is van.

A bokszoló pedig 4 éve bokszol, amatőr, és nincs eredménye.

Nagyjából mindketten olyan 75 kg körül vannak, és a mai nap hosszas szópárbaj után egymásnak is estek.

Igazán izgalmas küzdelem volt, az első másodpercekben felváltva pofozták egymást, végül a bokszoló majdhogynem KO-val vetett véget a harcnak, ami meglepett.

Az egész igazából 40-50 másodperc volt, és tényleg nem az a cicaharc, ami lenni szokott, itt rendesen vér folyt, de én azt hittem,hogy egy Európa bajnoki cím ennél többet jelent.

Úgy gondolom abszolút fair erőviszonyok voltak, de azért mégiscsak egy amatőr bokszolóról van szó, aki egyébként tényleg nagyon ügyes, többre is vihetné, de én tényleg a karatés srácra fogadtam volna.

Egyik sportot sem szeretném leszólni, de megkérdezném,hogy úgy általánosságban véve önvédelemre az "utcán" melyik a jobb?


Az általánosság szón van a hangsúly...


2016. máj. 4. 19:21
 1/9 anonim válasza:
50%
box
2016. máj. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A box lesz a jobb. A karate nagyon látványra megy, szerintem nem igazi küzdősport attól még hogy vér folyik néha.
2016. máj. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A Karaténak baromi rossz oktatása van és a világon mindenhol rosszul fogják fel a stílust. Az egy rúgó távolságba tervezett stílus, melynek a Boxot 2 másodperc alatt egy térdrúgással, vagy bármilyen másik rúgással meg kéne rektelnie. De a Karatésokba belenevelik a kézharcot, amiben messze alulmaradnak a Box ellen. Tehát a Karate maga sokkal jobb, mint a Box, csak az oktatása hulladék és a tanoncoknak nincs megtanítva, hogy mi ellen, hogy harcoljanak. És ez eléggé probléma, olyannyira, hogy egy csak ringben erős stílus kivégzett egy igazi harcra tervezett stílust.
2016. máj. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha kyo karate, akkor annyit ér az eb bajnoki cím, hogy vannak 4en a súlycsoportjában és fejre nem is üthet. Kicsit furcsállom, hogy 40 másodpercig tartott a bunyó, úgy hogy mind a kettő állva maradt, de igen, boxon nem a léghajlítás megy, hanem sparring. A karatés egy rossz dojoban elformagyakoelatozgathat bármeddig az eb címért.
2016. máj. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha gátlástalanul tudod verni a másikat egy ilyen helyzetben, akkor tök mindegy mit tanultál, megy a ami a csövön kifér és reménykedsz, hogy leütöd. Ha a karatés elég vérmes, akkor meg tudja verni. De az is lehet, hogy ha a karatés bokszolna akkor is kikapott volna.

Utcai önvédelemre meg veszel egy kocsit és nem bóklászol gyalog rossz helyeken. Ha mégis, akkor gyakorold a futást, ha meg minden kötél szakad, akkor üss vissza. De ne az életed árán.

2016. máj. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Egy 4 hónapja bokszoló is leverte volna a karatés ismerősödet.
2016. máj. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Karate. És képzeld, nálunk jól oktatják, nekem is EB címem van, és a múltkor sajnos megesett, hogy hazafele menet a suliból egy huligán belémkötött, és le tudtam egy ütéssel bénítani, míg hazafutottam ^_^

12/L/shotokan karate/5kyu

2016. máj. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
5kyuval eb cím. Ez már önmagában sokat elmond a karate itthoni oktatásáról :D
2016. máj. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

7 vagyok.

Igen, 5 kyuval, a 12-13 évesek 6-5-4 kyus kategóriában, és erdélyi vagyok, nem magyarországi.

2016. máj. 27. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!