Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik a leghatékonyabb...

Melyik a leghatékonyabb harcművészet?

Figyelt kérdés
Olyan harcművésztét szeretnék tanulni amivel meg tudom magam védeni, nem nagyon érdekelnek a hagyományok. Csak legyen hatékony nem kell túl sok mozdulat sem de legyen hatékony. Kun-fut nézegetem de nekem komolytalannak tűnik.

2016. szept. 17. 19:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ez alkat is irányzat kérdése , kisebb fizikummal komolyabb speciális önvédelem agresszívabb krav maga ninjutsu ajánlott . Masszív embernek box , thai-box mma hasznosabb . A művészet sport filozófia túlhaladott műfaj és a filmekbe való .
2016. szept. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 aikiboxer ***** válasza:
55%

A leghatékonyabb kétségtelenül a box, mivel mindössze 3 ütésben alakít ki borzasztóan jó harci készséget. Ezen kívül a többi puhakesztyűs stílus is nagyon hatékony.


Ha utcai önvédelem kell, akkor a defendo, esetleg egy jól oktatott krav maga jók lehetnek. De ezek is inkább box után vagy mellé.

2016. szept. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

Namost a legesleghatékonyabbat nem lehet megmondani, mert az első 100 az mind Kung-fu stílus a Muay Thait kivéve, aztán megjelennek a japán és koreai stílusok, az ilyen Jiu-Jutsu, Ninjutsu, Hapkido, Kempo, majd jönnek a gyengébb Kung-fu stílusok, hogy egy példát mondjak a Madár Kung-fu, de még ez is erős, csak nincs benne a top 100-ban.


Ha neked hatékony, utcára való stílus kell, akkor mindenképpen a keletiek közül keress valamit. Ha a leghatékonyabb kell, az nyilván a Shaolin és a Muay Thai. Ez a kettő a világ legerősebb stílusai, de Magyarországon a Shaolin oktatása szar, a Muay Thai meg nincs, helyette Thai Box van, ami szintén jó, de azért az ősi Muay Thainál az is gyengébb. A lényeg, hogy mivel Magyarországon vagy, a Shaolint ne, lehet a Thai Box, a Savate (ez keleti, de Shaolin és Muay Thai technikákat használ a Box mellé), Wing Tzun, Choy Lay Fut és Hung-Gar. Ezeknek jó az oktatása, ugyanis nem csak formázgatás van, hanem komoly izomzati és csontozati edzés, plusz full kontakt sparring. Ajánlott még a Jiu Jutsu, Hapkido, Kempo, Taekwondoo, Goju-Ryu Karate is, de ha elég egy gyengébb stílus is, mert végülis csak utcára kell a paraszt ellen, akkor mehetsz Boxra is, az is tökéletes erre a célra.

2016. szept. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

"A leghatékonyabb kétségtelenül a box, mivel mindössze 3 ütésben alakít ki borzasztóan jó harci készséget."


Kész. Megvan a nap vicce. :D


A keleti stílusok pedig 100 technikából alakítanak a Boxnál jóval hatékonyabb és erősebb harci készséget.


Javítás: a Savate nyugati. Ugye francia Box. Úgy alakult, hogy profi francia Boxolók keleten harcba keveredtek a Shaolin és a Muay Thai ellen és olyan szinten kaptak ki, mint a szégyen, és akkor elgondolkoztak a Box hatalmas hiányosságain és azokat kiküszöbölték Shaolin és Muay Thai technikákkal. A Savate már kézzel sem Box (holott azzal a Box erős), hanem inkább Muay Thai és Shaolin, a rúgásai pedig szintén kevertek, de sok egyedi rúgásai is vannak, amik nagyon hatékonyak és erősek.


Mondjuk aikiboxer, azt mondd már el, hogy miért buffolod a Boxot széjjel? Tovább állnak a béna 1-2 éve Wing Chuozók a ketrecben, mint a Boxolók, valamint mikor olyan videót látok, hogy utcán van stílus vs stílus harc, akkor a Box eddig egyszer sem győzött, csak az átlag ember ellen (mondjuk az ellen nagyon, de azok ellen minden jó). Arról nem is beszélve, hogy hogyha tapasztalt profik véleményét olvasod/h allgatod akkor mindegyik elmondja, hogy a Boxnak amennyi szép előnye van, annyi szánalmas hátránya és veszélyesek tudnak lenni, oda kell figyelni, de amúgy ennyi. A Box egy jó stílus, de ahol igazi Karate, Kung-fu, Taekwondoo oktatás van, ott csak védésekkel végzik ki a Boxolókat, mert míg azoknak van eddzve a csontjuk, a Boxolóknak nincs. A harcnak van 5 fázisa, ebből a Box tud 1-et és azt is csak támadási szinten, tehát körülbelül annak a fázisnak az egy tizedét tudja, a többi fázisban viszont teljes mértékben nulla, olyan, mint az átlag ember. Ezért veszít a Box mindig utcán, de nem is kell utcáig menni, elég a K1-be, vagy MMA-ba menni és már sehol nincsenek, utcán meg ez még rosszabb.


Írj rá Rozsda Sárkányra, ő most a Tai Chi, Taekwondoo és BJJ után Boxol és nagyon szépen elmondta, hogy milyen valójában a Box. Jó stílus, mert tényleg veszélyes, mert nagyon tudnak ütni és a mozgásuk sem rossz (amíg van lábuk és térdük), valamint izomzatuk is van, de a probléma az, hogy a harc ennél jóval többrétegűbb.


Összegezve, a Box olyan középkategóriás stílus. Amiket fentebb soroltam stílusok (Hung-Gar, Choy Lay Fut, Wing Tzun, Savate, Thai Box, Kempo, Hapkido, Taekwondoo, Goju-Ryu Karate), azok utcán jóval erősebbek a Boxnál. Nyilván nem 1-2 év múlva, 5 év múlva már érezhető, hogy miről beszélek, később meg pláne.

2016. szept. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
54%

Levegő, megvan neked hogy mit jelent a "hatékonyság" szó? Hatékonyság = eredmény / ráfordított [idő, energia, erőforrás stb.]


Hatékonynak azt nevezzük, ami minél KEVESEBB erőforrás használatával éri el a legtöbb eredményt. Amiben 100 technika van, az azzok sem hatékony, ha HATÁSOS (kevered ezt a két szót úgy látszik: hatékony vs. hatásos).


A véleményedet tiszteletben tartom, csak az élet nem igazolja vissza. Az ufc, pride stb arénákban senki nem bohóckodik kung-fuval még akkor sem, ha amúgy kung-fu mester (például Jason DeLucia). Mert nem hatékony, ergo hülyeség. Szarrá vernék a majom kung-fuval bohóckodókat.


De ez csak kitérő. Kérdező próbálj ki mindenféle edzést, és amelyik tetszik, csináld azt. Biztosan jó a kung-fu is, akik csinálják szeretik.

2016. szept. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
54%
Egyébként nagyon sokáig 85-90% körül volt itt a pontszámom. Aztán a kung-fusok elkezdtek lepontozni. LOL
2016. szept. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
69%

Aikiboxer ! Szerintem is írj rá rozsda sárkányra, mert te láthatóan nagyon nem értesz ezekhez a dolgokhoz itt.

Meg azt is kérdezd meg tőle, hogy ezt hogyan kell értelmezni:

"Namost a legesleghatékonyabbat nem lehet megmondani, mert az első 100 az mind Kung-fu stílus a Muay Thait kivéve, aztán megjelennek a japán és koreai stílusok,"


"Ha a leghatékonyabb kell, az nyilván a Shaolin és a Muay Thai. Ez a kettő a világ legerősebb stílusai"


Sűrített Levegő ! Szerintem te egyáltalán nem vagy összezavarodva ! Csak nem értem hogy lehet az, hogy a regényed elején még "nem lehetett megmondani melyik a leghatékonyabb stílus", rá 2 sorra meg már mindjárt kettőt is írtál :D (amúgy nem Bruce Lee mondta, hogy jobban fél attól aki 1 technikát csinált meg 1000x, mint aki 1000 technikát 1x ?)


Én esküszöm egyszer elviszlek egy k1 edzésre, te hozhatod az összes kung fu rajongó ismerősödet, és nyomhattok knockdown küzdelmeket, amennyi jól esik.

Annyira látszik a válaszaidból, hogy fogalmad sincsen róla, hogy miről beszélsz. Össze vissza osztod az észt a f*stalicska kung furól, meg hogy 100 kung fu stílus veri a boxot, meg csak 100 kung fu stílus után jön a kempo :DDD


Tegnap voltunk lent a srácokkal TEK gálán, és akkor az átlag 90-100 kgs tekesek, bvsek, készenlétisek, meg mma és k1esek közé megérkeztek bemutatót tartani a Széll Gáborék a wing stunnal. Olyan felüdítő volt 2 k1 és egy mma meccs között megnézni a levegőkékítést, és hatalmas ováció... Amikor 500 küzdősportoló egyszerre kezd el röhögni a wing stunn bemutatón :D Gondolom se a tekesek, se a készenlétisek, se a bvsek, se a k1esek, a ju jitsusok, se a kemposok, se az mmasok akik ott voltak és szakadtak Széll Gáborékon nem értenek hozzá :D Annyira irreális volt igazi bunyó után a hálóingbe megjelenő és bohóckodó wing stunnosokat látni, de várj hisz Széll Gábor bármikor szétszedné utcán bármelyik ratyi k1est nem ? csak ugye ringbe ő nem bunyózik :D :D:D


https://www.youtube.com/watch?v=v7KxuDYfpSQ congrat a wkungfudhoz :D



Kérdező!

Utcai önvédelemre box/thai box + defendo/ krav maga.

Kung fu val jársz itthon a legrosszabbul.

2016. szept. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
52%
Ez egy kabaré.
2016. szept. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
60%

XD sűrített levegő forever :D :D Honvéd nem értelek, mit idegeskedsz ?

Lehet hogy sűrített levegő mondjuk Korbács viccesebb oldala, és csak nevettetni akar egy kicsit, hogy vidámabb legyen ez a téma :)


Amúgy levegő jól mondja Aiki,honvéd, korbács ezek mint 1-2 hónapja járnak valami béna stílusra, a csontozatuk meg egy kislányé! Sőt, a boxkesztyű még gyengíti is a csontokat, még egy ropi is széttörné a boxolók csontját!! Bezzeg a kung fu, nekik acélból van mindenük, már a favágók se kellenek, hisz egy rúgás egy fa!

Eltudom képzelni mikor sűrített levegő 5 éves lehetett és a papája mondjuk nézte a box meccset a tv-ben, ő már akkor motyogta hogy "jaj, minyek az a box kesztyű, cemmi contozatuk ninc azoknak a bácsiknak". Vagy ő popsi törlő helyett inkább egy fát kapott, bezzeg Tyson kicsi korába popsi törlőt kapott, neki gyengébb a hátsója is biztos!!

2016. szept. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
50%

Hát a wing tsunt azt szerintem is felejtsük el, mert az kabaré, főleg a Máday-ék itthon amit művelnek.


Én azt mondom, hogy hatékonyan harcolni, meg lehet tanulni, harcművészettel és küzdősporttal is. Ez tapasztalat a magam részéről, mert csinálok mindkettőt.

Ilyen esetben két kérdés merül fel. Az egyik az oktató és annak oktatási módszerének a minősége. A másik pedig a leendő gyakorló elhatározottsága, illetve, hogy mennyi időt/energiát akar belefektetni az egészbe, hogy eljusson egy magának megfelelő szintig. Ezt kell eldönteni az illetőnek.


Ha a hazai viszonyokat nézzük, akkor az esetek 90%-ban a küzdősportok a nyerőek, ez tény. Ráadásul a Kérdező ki is jelentette, hogy ő nem akar a tradicionális részével foglalkozni a dolognak.

Én ez esetben, egy ökölvívás + muay thai vagy muay thai + brazil jiu-jitsu edzést javaslok. De éppenséggel egy savate + birkózás is kitűnő választás lenne.


"Bezzeg a kung fu, nekik acélból van mindenük, már a favágók se kellenek, hisz egy rúgás egy fa!"


Na na! Azért itt vannak túlzások és tévhitek. A helyzet a következő, fel lehet keményíteni a csontokat nagyon erősre. Ez tény, régóta vannak ázsiában ilyen módszerek. Pl: Okinawa-n a karatéban a makiwara, Kínában a különféle fabábúk (Nem csak a wing chun/tsun-osok használnak fabábút, más kungfu irányzatban is jelen van!), és vasreszelékkel vagy csapágygolyókkal töltött babzsákok. Vagy Thaiföldön a banánfa vagy bambusz törzsének a rugdosása.


[link]

https://www.youtube.com/watch?v=KBasQCUyLhI

https://www.youtube.com/watch?v=YdxYrs6vj98

https://www.youtube.com/watch?v=oLTwbVGrYZ4


A tai chi, xing yi, bagua zhang, wudang kung-fu, stílusokban a tenyér(párna), kézél és az ujjak feledzése/felkeményítése és megvastagítása alap dolog. De más kung fu irányzatoknál is van testfelkeményítés. De ez rengeteg idő, ÉVEK (sok-sok év)!!! Ugye a hazai kungfu edzéseken, nem használnak "iron palm" zsákokat, hiba.


https://www.youtube.com/watch?v=zcjmPA2g26I

https://www.youtube.com/watch?v=GNfi8TSGL88


Karatéba is van erre mindenféle módszer. Persze a hazai karate edzések nagy részén nincs is makiwara. Az, hogy ököllel nyomunk fekvőket a parkettán, az még nudli, az semmi, nagyon kevés.


Igazság szerint, mindenkinek otthon kell ezeket gyakorolni. Én vettem magamnak makiwarat és iron palm zsákot, gyakorlok is rendszeresen otthon.


Persze ezek a gyakorlatok önmagában még nem küzdelmi képességek, csupán annyi, hogy felerősíti az egyes testfelületeket. Amik egyébként (miután már kellően jól ki van edzve az adott végtag), valóban tud sérülést okozni és nagyobbat is, mint egy átlagos (edzetlen) végtag. De ez sok idő!


Persze otthon ilyeneket nagyon kevesen gyakorolnak. A hazai edzéseken pedig ali-alig vannak ilyenek, de inkább nincsenek.


leghatékonyabb stílus, pedig nincsen. Teljesen mindegy, hogy ki melyiket választja, eredmény a sok edzéstől/gyakorlástól lesz, és nem a stílustól elsősorban.

2016. szept. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!