Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Krav-Maga vagy Thai Box?

Krav-Maga vagy Thai Box?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem tudom melyik jobb önvédelemre ha esetleg megtámadnának az utcán. Eddig nem sportoltam semmit 12/L

2016. szept. 25. 19:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Aikiboxer, jó az ökölvívás, de ne legyél már annyira boksz-fanatikus. Nem mindenható a boksz! Egy nő lehet akármennyire profi ökölvívó, lehet leb*sz 1-2 pofont a támadójának, de akkor is lefogják! Maximum annyi, hogy vérző orral erőszakolja meg a támadó a nőt.

Japán ju-jutsun pedig alapszinten tanul valamit ütni is.

Férfinak sem a legjobb önvédelemre a boksz. Ha valaki csak bokszot tanul, akkor megette a fene. Egy bokszoló férfit simán le tud fogni egy erősebb fizikumú ember (vagy két gyengébb fizikumú) is. Onnantól pedig testharc van, dulakodás. Ha most valaki nem tanul testharcot, akkor megette a fene. Két földharcban/testharcban NEM JÁRTAS ember között az győz, aki fizikailag az erősebb. Ha már földhöz vágják a bokszolót, akkor miközben az feltápászkodik a Julis néni is könnyedén elveri a kampós botjával. Két-három erősebb férfi pedig sz*rrá rugdossa. Nem egy bokszolót vertek ám össze utcán. De egyébként egy acélbetétes (de nem is muszáj annak lennie) bakancs és egy aljas sunyi rúgás untig elég.. térdkalácsra vagy sípcsontra bikából. Aztán pattoghatsz (de ugye nem lesz mivel), jobb egyenessel meg bal horoggal. Mire oda sántikálsz, addig a másik hátulról elkap, rád ugrik aztán leteper.


Egy nő ha önvédelmen gondolkodik, akkor vagy testharcot tanuljon, vagy fegyverest. Egyébként az aikido még jobb önvédelemre, mint a krav maga. A krav maga haladó szintű aikidó (és ju-jutsu) technikákat lopkod a saját rendszerébe, alapok nélkül. Én krav maga helyett - ha már önvédelmi rendszer - inkább a defendót ajánlom, összeszedettebb rendszer, és alapozás is van ott. A rövid botos küzdelem és késharc, pedig szinte kötelező elsajátítandó dolog önvédelemre.

2016. szept. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 aikiboxer ***** válasza:

Nem vagyok box fanatikus. Nagyon jó (a legjobb) alapokat adja a küzdelemhez. Alapokat ad. Ha csak egy stílust tanul valaki akkor ez a legjobb szerintem.


Amúgy a defendon is van rendes kesztyűzés a gyerekem szerint.

2016. szept. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Thai box.
2016. szept. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
És akkor Thai box, Jiu-Jitsu vagy Defendo közül melyik lenne jó?
2016. szept. 28. 17:01
 15/17 aikiboxer ***** válasza:
Ezek közül gyakorlatilag bármelyik. De mivel még fiatal vagy, tudsz fejlődni izomban, reflexekben stb. ezért érdemes lenne ezek közül egy kick- vagy thai boksszal kezdeni, a sportértéke miatt. De egyébként egyikkel se jársz rosszul. A lányom defendózik, előtte boxolt 6 évet.
2016. szept. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2016. szept. 28. 19:12
 17/17 anonim ***** válasza:
Igen defendon van kesztyűzés, krav magan pedig nagyon-nagyon ritkán.
2016. szept. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!