Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik kungfu stílus tanít...

Melyik kungfu stílus tanít meg a legjobban rúgni?

Figyelt kérdés
Szeretnék kungfut tanulni, főleg olyat ami inkább lábbal dolgozik. Régebben bokszoltam 3 évet és jujitsuztam kb másfél évig.

2016. okt. 1. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
A Wudang. A rúgások királya a harci stílusok között. A Shaolin is eszméletlenül rúg, de a Wudang az mindent visz. A magyar oktatása viszont már nem biztos, hogy olyan jó, mint a stílus. :D :(
2016. okt. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

[link]


Itt láthatóak a rúgásaik.


Viszont, hogy a magyar Wudangosok mit csinálnak, arról már fogalmam sincs.

2016. okt. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
De, ha fos az oktatása, amire sajnos van esély, akkor menj Taekwondoora. Az is tud annyira rúgni, hogy az elég legyen.
2016. okt. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%

Valóban a Wudang a legjobb a rúgások terén. Én taekwondózok, de még is azt mondom, hogy a wudang a legjobb rúgó stílus.


Jó rúgáshasználó kungfu irányzat még a Tan Tui, az Északi Imádkozó Sáska, a Fehér Daru, vagy a Shaolin Chang Quan (Északi ököl vagy Hosszú ököl).


Tan Tui-t mondjuk kb. csak Kínában tanulhatsz. A Fehér Daruról (Pak Hok Pai) nem tudok semmit hazai viszonylatban. Ha jól emlékszem, akkor Pesten a Buddhista fősulin anno volt még Pak Hok edzés. Lehet, most is van még.A többit pedig oktatják itthon. Hogy, hogyan és milyen színvonalon az már egy másik kérdés.

2016. okt. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utána néztem az általatok felsorolt kungfuknak. Nagyon sok bennük a magas rúgás. Én nem akarok röpködő ugró-forgó-körbepörgő 720°-os rúgásokat fejre. Csupán derék alatti magasságba akarok rúgni. Comb, térd, sípcsont, boka, esetleg lábsöprés. Valamint olyan kungfut is akarok gyakorolni, amiben van földrevitel, gáncsolás, karkulcsolás, fojtás.
2016. okt. 2. 10:20
 6/6 anonim ***** válasza:

Azok a kungfu stílusok ahol röpködnek és magasra rúgnak, szintén megtanítanak alacsony magasságban rúgni. Lábsöprésben pedig a wudang az egyik legjobb a kungfuk közül, sőt lökő, dobó, gáncsoló technikája is van nem kevés.


De ha kifejezetten alacsony rúgásokra akarsz rámenni, akkor ott van a Hung Gar Kuen, Shaolin Duan Quan (ez a déli ököl vagy rövid ököl), Xing Yi Quan, Bagua Zhang, Wing Chun. A Choy Li Fut is sok alacsony rúgást alkalmaz és szintén van benne földrevitel, ám itt már van egy kevés magas rúgás is.

A Chang Dung Sheng kungfu pedig nagyobbrészt testharc, kevés (és alacsony magasságú!) rúgással.

2016. okt. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!