Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért vagytok elszállva a...

Miért vagytok elszállva a boxal ennyire?

Figyelt kérdés

Nem értem miért istenítitek, hogy 1-2 év alatt megvernek egy átlagos embert állítólag.

Miért ? Azt a 3 ütést bárki tudja, annyi hogy nekik hosszabban megy ki egy kicsit és csá, semmivel nem erősebb, sőt még hátrány is mert ők próbálják szépen, ezáltal kevesebbet bírnak ütni, míg egy átlag aggresszív ember üti folyton ők meg már félnek is, mert fél perc alatt ütnek egymásra 3-at.

Mellesleg rohadt véznák általában, a 40 kilós ropi gyerek mondja hogy fogyasztania kell :)

És tudjátok hogy mennyire súlycsoport mániásak, ha már 2 kg-val nehezebb a másik már félnek.

Eddzhetnek 3-4 évet, ha az alapember nehezebb 5-10 kilóval, meg aggresszív annyi nekik.


2016. okt. 7. 21:09
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Meg bírom hogy 10 éven át gyakorolják azt a 3 ütést :D
2016. okt. 7. 21:09
 2/24 anonim ***** válasza:
Valakire nagyon haragszol...
2016. okt. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Miért haragudnék ?

3 Éve bokszoltam, csak nem rég regisztráltam ide!

2016. okt. 7. 21:50
 4/24 anonim ***** válasza:
Az kimaradt,hogy az az átlag agresszív ember nem találja el a boxolót és 15-20 másodperc múlva levegőt sem fog kapni,felépített állóképesség nélkül.Ez a 40 kilós ropi példa meg mi?Ne a 6.os kisgyerek osztálytáraidat vetítsd ide nekünk példának,felnőtt embereknek.Ha egy nagydarab felnőtt erőből ráüvölt egy 6.os 40 kilós kisfiúra,akkor az ha boxol ha nem össze fogja sza/rni magát.
2016. okt. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 aikiboxer ***** válasza:
Az megvan kicsi szívem, hogy a teniszben is csak 3 ütés van, és azt is 20 éven át gyakorolják?
2016. okt. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Mert a Box az internet legerősebb stílusa. Azonban K1-ben, MMA-ban, utcán már hülyére verik őket, ha az ember tisztában van azzal, hogy a Box csak a neten isten. No, azért nem szabad ám lenézni őket, mert jó stílus az, egy olyan középkategórián belül az alsó szinten van. Veszélyesek, mert jó az mozgásuk, tudnak ütni, rafinált stílus. De egy komoly, tapasztalt harcost már nem fog meglepni, nem tudja beijeszteni és le lesz rúgva/fogva, testharcban földnek lehet vágni. A Box nem rossz stílus, szóval NE BECSÜLD LE! Csak ennyi a titok. Ne becsüld le, de ne is félj tőle, és akkor nem lehet semmi baj. No, mondjuk nem civilként. Egy átlag ember soha nem fog eltalálni egy harci stílusban képzett embert sem. Ennyi. A Box a net legerősebb stílusa, úgyhogy ezen ne bánkódj. Éles küzdelemben meg nem a neten vagy, úgyhogy nem lehet baj, ha odafigyelsz arra, amit mondtam (ne becsüld le, de ne is félj tőle!).
2016. okt. 8. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Ha valaki aggresszív az gyorsan és erőből támad, ők meg lassan szoktak egymásra szórni 1-2 ütést.
2016. okt. 8. 13:34
 8/24 anonim ***** válasza:

"ők meg lassan szoktak egymásra szórni 1-2 ütést."


Ezt kifejtenéd, mert nem értem. 😐

2016. okt. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Ha megnézed csupán pattognak egymással szemben, és néha 10-20 mp-ként ráütnek egymás kezére egy balegyenest, vagy egy-kettő ütést.
2016. okt. 8. 14:20
 10/24 anonim ***** válasza:

Az ökölvívás nem rossz stílus. Ők tudnak a legjobban ütni, ez tény. Nem kell szidni azt a 4 ütéstechnikát (egyenes, horog, csapott, felütés) ami a bokszban van. A karatéban van 40-féle ütés, abból kb. 37-et nem lehet élesben használni, az esetek többségében. A bokszban azt a 4-et, legalább mindig lehet.

Ezenkívül nagyon jó a lábmunkájuk, jól tudnak elhajolni, valamint jó a védelmük, és még a tetejében robbanékonyak is. Egy technikás, jó lábmunkájú és még a tetejében nagy ütőerejű bokszoló mindenkinek komoly ellenfél. Állóharchoz az egyik legjobb stílus, főleg alapozásnál, pláne egy full kezdőnek aki még életében semmi küzdő stílust sem gyakorolt.


Ellenben igen, ott vannak a hátrányok is. A bokszban fejtől derékig támadnak, ez csupán néhány köbcentis terület.

Az alsó rúgások (főleg térdre, sípcsontra, combra) ellen nem igazán tudnak védekezni. Ha lefogják őket, fogást bontani nem tudnak. A testharcot és talajharcot meg sem említem, mert ott totál esélytelenek. Ezenkívül addig jó nekik, míg van rajtuk bandázs és kesztyű, mert anélkül védtelen a kezük is.

Ezt tapasztalom boksz edzésen én is. Nálunk ugye TKD-n van makiwara is. Erősítünk seikent, alkart, kézhátat és kézélt is. Mikor alkarral rácsapok az alkarjukra, hát bizony fáj nekik. Megy is a hiszti...


Az ökölvívás olyan stílus amivel bármelyik stílust ki lehet egészíteni! De ez fordítva is igaz! Magát az ökölvívást is sok mindennel ki kell egészíteni! De ettől függetlenül én azt mondom, hogy remek stílus. Nekem TKD mellé egy áldás.

2016. okt. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!