Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért vagytok elszállva a...

Miért vagytok elszállva a boxal ennyire?

Figyelt kérdés

Nem értem miért istenítitek, hogy 1-2 év alatt megvernek egy átlagos embert állítólag.

Miért ? Azt a 3 ütést bárki tudja, annyi hogy nekik hosszabban megy ki egy kicsit és csá, semmivel nem erősebb, sőt még hátrány is mert ők próbálják szépen, ezáltal kevesebbet bírnak ütni, míg egy átlag aggresszív ember üti folyton ők meg már félnek is, mert fél perc alatt ütnek egymásra 3-at.

Mellesleg rohadt véznák általában, a 40 kilós ropi gyerek mondja hogy fogyasztania kell :)

És tudjátok hogy mennyire súlycsoport mániásak, ha már 2 kg-val nehezebb a másik már félnek.

Eddzhetnek 3-4 évet, ha az alapember nehezebb 5-10 kilóval, meg aggresszív annyi nekik.


2016. okt. 7. 21:09
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Amit Sárkány ír az igaz, annyi a hiba, hogy a védelmük csak a kesztyű miatt van. Anélkül nincs. Úgyhogy jó stílus, mindenképpen, csak ugye ami hátránya van, az a legtöbb stílusnak az erőssége/előnye.
2016. okt. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Hirtelen nem olvastam el mindent, de leírom a véleményemet magával a kérdéssel kapcsolatban.

Az a nagy helyzet kedves kérdező, hogy nincs tökéletes küzdősport vagy harcművészet, mindegyiknek van valami gyengesége vagy hibája. A boksz egyszerű, mint a faék vagy legalábbis kívülről annak tűnik. Valóban csak 3 ütés van (egyesek szerint több, de ebbe ne menjünk bele), de azt a három ütést úgy tudják, hogy ha hajnali háromkor törsz rá a gyerekre félálmosan is seggre fog ültetni, mertannyira tudja. Meg ugye Bruce Lee is azt vallotta, hogy inkább gyakorolj kevesebb technikát sokszor, minthogy sok technikát tudj, de felületesen.

A boksz egyszerű, ad egy jó kondíciót, megtanulsz elhajolni, elmozogni, megtanulod az ökölharcot, ami minden küzdelem egyik alappillére.

Továbbá súlycsoportok azért vannak, vagyis azért találták ki őket, mert így igazságosak az erőviszonyok. De ha te nem akarsz versenyezni, csak hobbiból eljársz heti 3 edzésre, akkor a büdös életben nem kell foglalkoznod se a súlycsoportokkal, se a fogyasztással. A ropi gyerek meg azért fogy, mert fél kiló is sokat számít és nem mindegy, hogy egy súlycsoporttal lejjebb vagy feljebb mész. Méghozzá nagyon nem mindegy, hogy 50 kilósan, alapból vékony alkattal bunyózol egy hasonló 50 kilóssal vagy már egy pár kilóval nehezebb emberrel fogsz küzdeni, mivel 5 kiló is sokat számít, főleg, ha az izom.

Abban is van igazság, hogy 170 centis 60 kilós bokszolót lehet, hogy lebírsz teperni a 180 centiddel és a 100 kilóddal, de ahhoz előbb el kell kapni. Ő meg ütni fog folyamatosan. Biztos van olyan rátermett civil, aki elveri, de ahhoz már jelentős fizikai erőfölény kell.

De hidd el, hogy a bokszoló szépen üt és gyorsan. Aki évek óta csinálja az tudja ezt a készséget. Az átlagember lehet gyorsan üt, csak nem lesz pontos, majd elfárad és szélmalom körzés lesz az egészből.

Meg annyi, hogy tiszteld már, Kérdező aki sportol, keményen edz. Aki meg el van szállva valamelyik stílussal, azzal nem érdemes törődni. Mindenütt vannak normálisak meg eszementek.

2016. okt. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

"Ha megnézed csupán pattognak egymással szemben, és néha 10-20 mp-ként ráütnek egymás kezére egy balegyenest, vagy egy-kettő ütést."


Ringben. Utcán viszont agresszíven és dinamikusan támadnak. Csak rontanak feléd és igyekeznek szétkapni az álkapcsod. Sokkal jobban lehet úgy velük harcolni, mint ringben. Teljesen más a stílus utcai körülmények között. Ez az, amit rengetegen nem tudnak. :)

2016. okt. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Azt valaki elmondja nekem, mert nagyon érdekel, hogy hol tapasztalnak a kommentelők ennyi utcai bunyót, ahol küzdősportolók rendszeresen küzdenek ? Én elég zűrös környéken élek, de félévente 1x ha hallani valami tényleg komolyabb balhét. És tényleg érdekelne, hogy mégis hol lehet látni, ahogy egy boxoló/kung fus/thai boxoló stb. utcán rendszeresen verekszik pusztakézzel verekszik, amiből aztán a válaszadók ilyen pontos konklúziókat tudnak levonni egy egy stílus utcai teljesítőképességéről ?
2016. okt. 9. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

De a boksz csak akkor ér valamit hogyha ugyanakkora, vagy kisebb a másik, pont most mondtad el!

Ha egy full amatőr kicsit nagyobb már vége!

Míg aki tud rúgni azért jól tökön, combon rúgná!

2016. okt. 9. 08:42
 16/24 aikiboxer ***** válasza:
Hülyeséget beszélsz utolsó. Az egyik boxedzőm max 150 cm és simán kiüt egy akármekkora embert (nyilván ha nem edzésben lévő élversenyző). A súlycsoportnak csak azonos tudású ellenfeleknél van jelentősége.
2016. okt. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Magyar Honvéd!


Ez az, amit én megértettem, mert mindig is az utcai harccal foglalkoztam, és azok soha nem fogják megérteni, akik a ringgel foglalkoznak. Továbbá, ugye engem a barátom tanított, ő mondta, hogy milyen a Box utcán és a Thai Box, az emberi viselkedés stressz helyzetben, harc közben, az ösztönös reflexek és így tovább. Valamint, ha már itt mindenki a videókon nőtt fel, akkor én a valóságban vélt tapasztalataim után másztam fel a netre, de nem Youtubera (oda is, de nem az volt az elsődleges), hanem inkább Facebookra, különböző csoportokba, ahol utcai szituációk vannak. És bizony a Box mindig ugyanaz, ahogy haverom is írta. Ront feléd, csépel, pontos és szép, erős ütésekkel bombáz. A Judosok földnek verik őket, a Muay Thaiosok, Taekwondoosok lerúgják őket, a Kung-fu és Karatésok szintén leginkább rúgásokkal, vagy dobásokkal nyernek. A Box nagyon hatékony az ilyen videókban az átlag ember ellen volt, viszont az ellen mindegyik másik stílus is az volt. Én ezek után sem nézem le a stílust, mert tudom, hogy engem meg lehetne fogni egy ilyen ostrommal, amit a Boxolók mindig csinálnak, viszont képzettebb harcosokat már nem. Mint mondtam, alul teljesen ki vannak téve bárminek és, ha megindulnak és csépelnek, akkor is, mivel magasan vannak, magas ütésekkel, azért ő jön felém, én lemegyek és szintén megyek felé mondjuk 1-2 hátralépés után, hogy jobban belendüljön és hoppá, na mi van? Testharc. Már fordítják is fejre a komolyabb stílusok (mondjuk a Wing Tsun pont nem :D).


Jó, most sértődéssel biztos bele tudtok majd kötni, ettől függetlenül ez az igazság. Jó stílus a Box, nem nézem én le, csak én veletek ellentétben nem nézem le a többi stílust sem. Tud nyerni a Box, mert a komolyabb stílusoknál nagyon nem mindegy a képviselő. Van olyan Kung-fus, Karatés, Hapkidos, Kempós, akárki, aki lazán hülyére verné bármelyik profi Boxolót, de van olyan is, aki nem bírna el egy Boxolóval utcai körülmények között sem. És ez azért van, mert ezeket a stílusokat sokféleképpen lehet használni és valaki nem jól használja őket. Tudok erre példát mutatni, bár most linkelni nem tudom, de ha Youtubera beírjátok, hogy "Kung-fu vs Karate" és megkeresitek azt, amikor valamelyik Karate stílus győz a Részeg stílus ellen, akkor speciel ott a Részeg stílus borzalmasan van használva. Nem a stílus rossz, a képviselője ügyetlen.


De közben megtaláltam, itt van: [link]


És itt meg a Részeg stílus egyik effektív felhasználási módja látható: [link]

2016. okt. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Amúgy a Boxszal tényleg az a baj, hogy ugye ha nagyobb nála az ellenfél, akkor (megint csak utcai körülmények között) le lesz fogva és ennyi. Egy teljesen átlag ember számára nem könnyű ez, több esélye van a Boxolónak, de sajnos lehetséges, hogy elkapja és vége a dalnak.
2016. okt. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Aiki!

Egy 180 cm-es, 100 kg-os csávót nem hiszem hogy leütne, vagy igen ?

2016. okt. 9. 14:12
 20/24 anonim ***** válasza:

A termet akkor számít, ha két fél tudása, képzettsége megegyezik. Aki nem az iskolai verekedésekből indul ki, az tisztában van ezzel.

Pl. amikor 60 kilós cigánygyerek stokival állonveri a 100kgs cellatársát, és megerőszakolja.

Vagy felveszek egy boxert és nyugodt szívvel kiállok a 90kgmmal utcán egy 120kgs ökölvívóval.

Az utcai bunyók sosem fer küzdelmek, épp ezért fölösleges róla beszélni. A shaolin atyaúristen kínai szerzetest vagy thai box világbajnokot is telibe állonveri titángyűrűvel 2 cigánygyerek plekniből az aluljáróban, pedig életükben nem sportolotak semmit csak ültek másfél évet a csillagban.


Aki megpróbál különböző stílusokat utcai harcra szimulálni egy internetes fórumon, az nem épeszű.

Utcán sosem lesz tiszta küzdelem (arra ott van a ring vagy a ketrec), viszont bármikor előkerülhet a pillangó, a vipera, a boxer vagy akár a stukker.

Utcai HARC, nem edzőmeccs, vagy bunyózgatás vagy formagyakorlat, hanem HARC AZ ÉLETEDÉRT. Nem fog összecsapni sosem boxoló egy kung fu mesterrel az Asztórián. Viszont a 6 éve boxedzésre járó fradi banda, boxerrel a kezén gond nélkül beleköthet egy kung fu edzésről hazaigyekvő mesterbe. És 120/120 alkalommal a huligánok fognak nyerni és nem azért, mert a box jobb lenne mint a kung fu, hanem mert boxer van a kezükön és 4en vannak és több utcai bunyójuk volt már, mint amennyi éve itthon kung fut tanítanak.


És a fél karomat ráteszem, hogy akik itt utcai bunyókban hasonlítgatják össze a stílusokat elméleti szinten, azok életükben nem verekedtek sohasem éles helyzetben. Nem a kung fu jobb a boxnál vagy a judo a thai boxnál, esetleg abban a harcban a kung fus jobb volt az ökölvívónál vagy a judos jobb volt a thai boxolónál.

De mégegyszer leírom, egy utcai bunyó az nem így működik.

2016. okt. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!