Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Lehet, hogy furcsának tűnik,...

Lehet, hogy furcsának tűnik, de egy ovis fiúnak milyen küzdősportot ajánlanátok?

Figyelt kérdés
4 éves kisfiam feltűnően jó mozgású és nagy is rá az igénye. Érdeklődik a "karate" iránt és mi támogatnánk abban, hogy önvédelmet tanuljon. A városunkban shotokan karate és taekwan-do foglalkozásokat tanítanak ovisoknak. Melyiket lenne érdemes kipróbálni (ha tegyük fel mindkettőt szimpatikus és jónak mondott edző tartja)? Fontos, hogy élvezze és mivel azért kisgyerek, ne arról szóljon az edzés, hogy versenyre teperjen. Egyáltalán, érdemes ebben a korban elkezdeni az ilyen sportokat?
2016. okt. 18. 22:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Bármelyik jó, ha mindenképp küzdősport a cél.

De én rábeszélném az úszásra mellette, mert nagyon hasznos lesz a későbbiekben.

2016. okt. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 aikiboxer ***** válasza:

Szerintem ütős-rúgós sportokat nem érdemes ilyen fiatalon elkezdeni. Egyrészt sok gyakorlati hasznuk nincs (bunyózni ilyen fiatalon nem lehet megtanulni mivel full kontakt ütést nem is szabad gyakorolni - a gyerek boxolók se ütnek fejre csak vállra); másrészt meg szerintem elég rosszat tesz a térdnek, 12 éves korában már bottal fog járni nagy eséllyel. Sok ilyet láttam. :/ (Genetika hogy így lesz-e vagy nem.)


Kisgyerekeknek sokkal alkalmasabbak a judo, birkózás típusú testharcok. Vagy pedig a botharc.

2016. okt. 19. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én cselgáncsozni vinném, gyerekeknek az, hogy kúsznak-másznak, meg küzdelemként birkóznak, gyömöszölik egymást, az pont elég.


A keze 4 évesen még messze nincs csontosodva, az majd csak 6-7 éves kora körül alakul ki. (Nem véletlen, hogy írni is akkor tanítják őket.) Ez előtt én nem terhelném a kezet az ütésekkel, attól nem keményebb lesz, hanem deformált.

2016. okt. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, csak mozogjon.


Egy 4 éves gyerekkel még nem fognak "csontozni". Az ilyen piciknek normális helyen csak az alapvető mozgásformákat tanítják, illetve azokat, amelyek később a sportágban hasznosak lesznek, vagy rávezető/népi játékokat (pl. birkózásban különböző kúszások, bukfencek, tolásokat stb.) ha olyan jellegű a sport, akkor maximum még a formagyakorlatokat ami szóba jöhet. De nem fogják őket 4 évesen egymásnak ereszteni.


Tehát, mint írtam, nyugodtan lehet járatni, az már, hogy karate, teakwondoe vagy birkózás már részletkérdés.

2016. okt. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ebben a korban judo vagy úszás.
2016. okt. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!