Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Küzdősportolók, harcművészek!...

Küzdősportolók, harcművészek! Miért nem lehet vita nélkül elfogadni egy másik stílust?

Figyelt kérdés
Állandóan megy a vita, egymás torkának ugrik mindenki, mert 1 stílus nem jött be neki annyira. És ? Attól még másnak lehet hogy az esik kézre, az válik be. Miért nem lehet békében elfogadni a másik stílusát és miért kell folyamatosan leírni azt a stílust ami nem a sajátunk ?

2016. nov. 14. 15:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
8%
Mert aki valóban ért a témához, az tudja, hogy 90%-ban emberfüggő. Namost itt 1-2 emberen kívül senki nem ért a témához. A Boxolók edzése kiváló. Hatalmas pszichológiai agymosás, ami velük történik, lásd aikiboxert. Sajnos ez egy bonyolult dolog, kéne hozzá a pszichológiához érteni, de szerintem azzal sincs itt senki tisztában. Reálisan kell nézni a dolgokat, nem elfogultan. Erre rajtam kívül csak Rozsda Sárkány képes. Úgyhogy itt megmaradt az emberek nagyja az óvodás szinten: "az enyém a jobb!!!". :) Én már csak mosolyogni és nevetni szoktam rajtuk. :)
2016. nov. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

"Reálisan kell nézni a dolgokat, nem elfogultan. Erre rajtam kívül csak Rozsda Sárkány képes."


És komolyan képes voltál ezt így leírni? De most tényleg?! Én még sosem mondtam, hogy melyik stílus a jobb, de a te agyad teljesen ki van mosva.

2016. nov. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Pont a Kung fu stílusok az agymosások!

Amelyikkel beszéltem mind ilyen hülye volt minte te, kivétel 1-2!

2016. nov. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Itthon egy MMA edzés minden szempontból hatékonyabb mint egy wing stun edzés, szóval mindenki jöhet velem az óvódába, aki egyetért velem.


Kérdező!

Az alapvető probléma nem a stílusokkal van, hanem az oktatásukkal. Ennek következtében én a legnagyobb nyugalommal állítom, hogy az a wing stun kung fu, ahol az edző kijavít, hogy ne tegyed föl a kezedet edzésen, soha a retkes büdös életbe nem fog annyit értni, mint egy rendszeres erőnléttel és sparringal egybekötött mondjuk mma edzés (mondhatnék egy csomó jobb nem mma klubbot is, ahol királyul meg lehet tanulni bunyózni, de ebben mozgok otthonosan, ezért ezt bátran tudom ajánlani mindenkinek).


Jah és nyugodtan meg lehet kövezni, mert senkinek nem ajánlok havi 10.000 forintért heti 2 wing stunn edzést, ahol 0 sparringal és 0 erőnléttel 4 év alatt mester lehetsz jó pénzért.


A konfliktus egyébként mindig akkor jön, hogyha valaki okosabbnak hiszi magát és váltig állítja a hülyeséget. Utcai bunyóról okoskodik, de szerintem Korbács meg egy kettő régebbi kommentelő kivételével itt senkinek nemvolt utcai konfliktusa.

Én hivatásosként naponta vittem be bespeedezett kancigányokat a 9.kerületben és tudom, hogy hogyan támadnak meg kit. Ha meg akarnak támadni, akkor plekniből titángyűrűvel, boxerrel, viperával, sokkolóval, úgy agyo vernek, hogy sem a wing stunn sem a box, sem a déli sáska szürke véreres f@!*sza nem fog rajtad segíteni, mert 3 hétig a kung fu stílusod nevét nem fogod tudni kimondani. Ez az egyik opció,ez ellen, csak hihetetlen komoly fegyveres felkészültséggel és szerencsével tudsz nyertesként kijönni. A másik opció, hogy a discó előtt beléd köt a hülyegyerek, azt pedig akkor fogod tudni redberakni, ha bírod az ütést és tudod is adni, illetve nem sz*rod tele a gatyádat, erre meg a boksz/muay thai ( vagy bármilyen sparring alapú küzdősport tökéletes) kiegészítve egy kifejezetten önvédelmi stílussal (krav maga, kung fu, defendo, ju jitsu, aikido, eskrima stb) pedig még biztosabb és felkészültebb tudást ad, csak sokan ezt nem képesek felfogni, de nyugi nem csak itt, az életben sem ;)

2016. nov. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Aki benne van több éve az elismeri a többit is:D de egyértelmü hogy az ázsiaiak a legjobbak :D
2016. nov. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
4. Az én módszerem az hogy a mindennapos tesi órán péppé verjük egymást xD
2016. nov. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Miért egyértelmű ?

Mert olyan jól visítoznak a filmjeikben ? :)

2016. nov. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

aki benne van 10-15-20 éve, az tudja, hogy soha nem stílusok közt dől el a mérkőzés, hanem harcosok közt.

Láttam én már MMA-st, aki 1 mozdulattal terített le capoeirast, meg láttam capoeirast is, aki 1 mozdulattal terített le mma-st...

egyéni tulajdonságok, reflexek, erő, mozgékonyság, ösztönösség... talán az ösztönösséget emelném ki az a kapocs az egyéni tulajdonságok és a harc stílus közt... vannak sokan, akik wing tsunoznak de minden egyes mozdulatra agyban át kell gondolniuk mi is a válasz... de van 1-2 wing tsun-os, akinek nem kell gondolkodnia, mert 10-20 éve űzi a sportot, magas szintű oktatást kapott, alázattal gyakorolt rengeteget és ösztönből mozog, na őt nem veri le az aki pár éve tanul egy másik sportot... max majd ha már ő is azon a szinten lesz, hogy ő alakítja a sportot... remélem érthető mit akartam.

2016. nov. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

én cselgáncsozom, olyan zöld öv környékén jöttem erre rá, mindig ment nálunk is az öltözőben a szájalás, hogy ki hogy verne szét kit(milyen sportot űzőt)...

zöld övnél jutottam el elsőként arra a szintre, hogy bizonyos technikákon nem agyaltam bizonyos helyzetekben az volt az ösztönös válaszom, és senki nem maradt talpon előttem, csak az aki hozzám hasonlóan nem gondolkodik.

2016. nov. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Mert, itt többnyire mindent egy adott SPORThoz viszonyitanak.

Mit is ir a wikipedia a sportról: "A sport meghatározott célú mindennapos tevékenység, a mindennapoktól különböző környezetben; célja a testedzés, versenyzés, a szórakozás, eredmény elérése, a képességek fejlesztése. A kitűzött cél határozza meg a sport jellegét, a sportoló (vagy csapat) képességei és bátorsága mellett. A sport kifejezés az angolba származott francia „desporter” (mulatságoknak élő) szóból származik." Ehhez hozzá tenném a versenyzéshez, a szabályok közt.

Sok harcmüvész nem azért gyakorol, hogy versenyezzen. Őket nem is fogod látni jutubon videókban. Ha nem látod őket, szart sem ér a tudásuk. Ha meg indulna, de azt használná amit tud, még mma-ban is leléptetnék őket.


Másik dolog: Minden cigány a maga lovát dicséri.

2016. nov. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!