Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik a jobb crossmotorban a...

Melyik a jobb crossmotorban a 2 ütem vagy a 4 ütem?

Figyelt kérdés
melyik miben jobb

2016. nov. 15. 16:40
1 2
 1/18 anonim válasza:
Azonos köbcentiben a 2 ütem erősebb. A 4 ütem gyengébb.
2016. nov. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
és a motorja melyinek bírja jobban a hajtást
2016. nov. 15. 18:14
 3/18 anonim ***** válasza:

A corossmotorok általában üzemórásak, tehát egyik sem bírja túl jól, de jellemzően a 4 üteműek kevesebb alkatrészt esznek meg, mint a 2 üteműek, viszont drágább is hozzájuk az alkatrész, jellemzően egy 50%-al drágább hajtani a 4 ütemet.


Egyébként az azonos köbcenti mellett valóban a 2 ütem az erősebb, nem véletlenül nem 125vs125 versenyzett egymás ellen, hanem 125vs250, az összehasonlítást is így érdemes nézni.

2016. nov. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 akos127 válasza:

Ha kérdezned kell mert nem tudod, akkor neked feltétlen a 4 ütemű jobb.

Barátságosabb vele menni, ha nem hajtod szét és cserélsz benne sokszor, 1-2 óránként olajat, bírja azért sokáig.

A 2 üteműt az élen kel tartani jobban, durvábban megy de évenként érdemes új dugattyút gyűrűkkel, és abba állandóan keverni kell a benzinhez az olajat. És, ha ez számít, füstöl is.

Sok szerencsét!

Mind a kettő sok élvezetes motorozást nyújt!

2016. nov. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
nem tipikus terepmotorozásra kellene hanem forgalomba menni vele de ha úgy van akkor terepen is használnám, de közúton többet megfelelő gumival úgy is számít ez az üzemórás dolog közúton nem hajtod annyira mit terepen .. néztem ezeket az útcai motorokat olyan szinte mint a cross csak aszfaltra (nem juteszembe a nevük) azokban is ugyan az a blokk nem ? vagy más a váltó átétel .KTM 525exc néztem egyébként
2016. nov. 16. 15:17
 6/18 anonim ***** válasza:
Akkor eleve ne crossban gondolkozz, hanem enduroban, és ott egyértelműen már a 4T a te asztalod.
2016. nov. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
de enduróba nincs olyan stílus vagy "kasznit "elemeket lehet cserélni rajta ?
2016. nov. 16. 18:08
 8/18 anonim ***** válasza:

milyen stílus nincs? A cross motor üzemórás sporteszköz, nem aszfaltra való, hanem edzeni, versenyezni.


Az enduro egy olyan utcai motor, ami terepen is elmegy, hogy mennyire aszfalt-terep az az adott géptől függ, vannak inkább túraendurok, és vannak terepesebb gépek.

2016. nov. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
utolsó az enduró nem úgy néz ki mint a cros nem érted?
2016. nov. 16. 18:58
 10/18 $$$$$ ***** válasza:
Haver. Le egyszerüsitve a te szintedre. Az endúró utcan hasznalható krossz.. Mivel a krossznak se lampaja se indexe stb... Az endúrónak meg mondezek vannak.
2016. nov. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!