Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Déli imádkozósáska, északi...

Déli imádkozósáska, északi imádkozósáska, shaolin, xing yi vagy wing tsun kungfut válasszak?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb és miért? Melyiknek mi az erőssége?

#harcművészet #küzdősport #kung-fu #kínai #Shaolin #Wing Tsun #Xing Yi #északi imádkozósáska #déli imádkozósáska
2016. nov. 29. 18:11
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
56%

Jajistenem...-_-


Jó, akkor elemzés:

Északi Imádkozó Sáska: 50% rúgás, 50% ütés. Nagyon mozgékony, nagyon gyors, kiszámíthatatlan és dinamikus stílus. Jó fogó, rántó, elfogó technikái vannak. Elég jó stílus.


Déli Imádkozó Sáska: 100% kéz. Nagyon bonyolult és nehéz technikái vannak, nem annyira mozgékony, azonban mester szinten állítólag elég kemény. Nehéz megtanulni és sok idő, de utána nagyon jó lehet. Mindenesetre én nem ajánlom, a magyar oktatása valószínűleg nem olyan színvonalas, bár azért megnézheted.


Shaolin: ez Magyarországon Chin-Na. Semmi köze a Shaolinhoz. Önvédelmet viszont ad, mert minden edzés különböző utcai támadások ellen készít fel, akár pusztakezes, akár fegyveres harcról legyen szó. Tehát semmi köze a Shaolinhoz, de önvédelmet ad.


Xing Yi: elég dinamikus, támadó jellegű harci stílus. Inkább kézzel operál, de rúgni is jól tud. Annyira nem ismerem, de azt tudom, hogy nagyon hatékony. A magyarországi oktatása viszont megintcsak lehet, hogy nem a legjobb.


Wing Tsun: jó, abszolút működik, mivel én ezt tanultam és használtam nem egyszer, semmi baj vele, de inkább Wing Tzun-ra menj, mert az ugyanaz, csak jobb oktatással (azaz van sparring rendesen).


Egyik sem jobb a másiknál, mindegyik kiváló stílus, de sajnos az oktatási minőség egyiknél sem kiváló.

2016. nov. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
34%

Ezek semmire se valók..

Boksz,thai box,birkózás

2016. nov. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
52%

2-es, a hülyeséged az pont kellett ide, így van. Menjél és foglalkozz azon dolgokkal, amikhez értesz is, a harci stílusokat pedig hagyd azokra, akik tényleg értenek hozzá. Komoly keleti stílusokat lefikázni és helyette a Boxot ajánlani pont olyan, mintha az amerikai hadsereg F-22-eseit lefikáznád és ajánlanád a P-51-et helyette. Szóval inkább tartsd meg magadnak a hülyeségeid, mert úgy mindenkinek csak jobb lesz.


Mindenki nevében köszönöm!

2016. nov. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
28%

Sűrített Levegő,ezt a videót dorekt neked küldöm.Csak mert szerinted egy bokszoló nem tud védekezni

[link]


Kár is,hogy éveket elcsesztem a semmitérő karatére.Legalább megtanultam eljárni a heian shodant

2016. nov. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
58%
Nem olvastam el a hülyeséged, mert egyáltalán nem érdekel, arra kérlek szépen, hogy ne terjeszd a hamis információkat, mert megzavarod az olyan embereket, akik szintén nem értenek a témához, de ők nem okoskodnak, hanem tanulnának. Vegyél róluk példát és vagy kezdj el foglalkozni te is a témával, vagy pedig ne adj tanácsokat senkinek, mert értelmeset nem tudsz mondani, mint azt láthattuk.
2016. nov. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
42%
Te zavarsz meg itt mindent és terelsz rossz útra embereket.Semmit nem ér a kungfu.Egy rendes küzdősport kell.Szerinted miért nincsenek kungfusok az UFC-be?Amikor megalakult az MMA,akkor még kesztyű nélkül bunyóztak,alig volt pár szabály,tökön is lehetett rúgni a másikat,mégis rommá verték a kungfusokat a bokszolók,birkózók
2016. nov. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
22%
Én megszívtam ezekkel a keleti harcművészetekkel,hogy egy csomó időt,pénzt,energiát oazaroltam rá,a kérdezőnek nem muszály megszívni
2016. nov. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
24%

Istenem!

Valamikor Usborne-t szidták itt hogy milyen hülye, most meg már az imádkozó sáska stílusokra akarnak járni, és ahelyett hogy lebeszélnék ezekről a baromságokról a kérdezőket még bátorítja is őket egy elmeroggyant!

2016. nov. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
70%

47%-os, akkor rossz helyen tanultál keleti harcművészeteket (ez ebben az országban sajnos megesik).


Én a taichi tudásommal simán boldogultam BJJ edzéseken. Amikor még anno Xing Yi-ztem, azokat a technikákat is tudtam kamatoztatni taekwondo-n, méghozzá sikeresen.


Azért mert te rossz helyen tanultál karatét (még csak nem is kungfut!), ne akard már megmondani, hogy milyen a kungfu. Főleg olyanoknak akik ezt régóta csinálják.


Elmondom neked miért nem voltak kungfusok a régi idők UFC meccsein.

1. Kínába nem jutott el ennek a "divatja".

2. A kungfu nehezen elsajátítható és sok időt vesz igénybe, mire valakit kiképeznek "kiöregszik" a ketrecharchoz.

(akik voltak karatésok az UFC-ben azok is csak sportkaratésok voltak, nem tradicionálisok).


Dehogy legyen ellenpélda:


Tessék Choy Li Fut kungfu-s muay thai szabályrendszerben:

https://www.youtube.com/watch?v=3k93Yv5iQD0

https://www.youtube.com/watch?v=QMrzncWuyJ0


Taichis Luta livre-s és birkózó ellen:

https://www.youtube.com/watch?v=b3Mlao2iHo0

https://www.youtube.com/watch?v=RJmSJD7tEQc


(és az egyik videón a taichis egy idősebb ember, míg a feka csávó egy fiatalabb grappler. Még sem ment neki!)


A kungfunak (és a karaténak és aikidonak is) sok technikája van. Sok technika = sok tananyag = hosszú tanulási idő. Ezért van az, hogy 3 év boksz többet ér, mint 6 év karate.

Ezenkívül a testfelkeményítés is sok edzési időt elvesz. Ez idő alatt a bokszolók sparringolnak. A keleti harcművészetek nem hatástalanok, csak nagyon-nagyon kevesen vannak azok, akik hajlandóak kitartóan edzeni. 10-12 év nagyon soknak számít egy bokszban vagy thai boxban. Karatén, kungfun, aikidón ez semmi idő, kevés. Én speciel 8. éve taichizok, most már kezdek rájönni valamire, tudom is már olyan szinten használni, hogy más stílusok edzésein lévő sparringokon boldogulok vele. Nem győzök vele! De tudom alkalmazni a tanultak, és meg tudom izzasztani őket. Ez idővel, majd jobb és jobb lesz. Lassacskán (és fokozatosan) ugyan, DE működni fog.


A keleti harcművészetek gyakorlása, az nem sport, nem hobbi, hanem életforma. Ez nem olyan, hogy lemész heti 3-4x bokszedzésre. Püfölsz egy kicsit bokszzsákot, ugrókötelezel és kesztyűzöl, aztán jól van. Ez más.


Ahhoz, hogy valaki hatékonyan tudjon kungfu technikákat használni, nem elég a szokványos edzés, hogy erősítés, technikázás, párosgyakorlat, katázás és sparring. Ide képességek is kellenek. Ezeket is fejleszteni kell. De ez a karatéval is így van.

Ahhoz, hogy te ténylegesen tudj egy nagy romboló erejű gyaku tsuki-t ütni, ahhoz 7-8 évig makiwara-n kell edzened a kezedet, NAPI 2-3 órát. Nem edzésen! Otthon, önállóan! Ja hát, ha ez nem volt meg, akkor megette az egészet a fene.


Gondolj bele. A shaolin papoknál egy erőnléti edzés 2-3 óra. Nyújtógyakorlatok 1-2 óra. Testfelkeményítés 2-3 óra. És ebbe még nincsen benne a technikák tanulása és a sparring. Ráadásul mindezeket NAPI szinten megcsinálják!

Persze a mai rohanó világban ez szinte lehetetlen munka, suli, család...stb. mellett. Jómagam is csak napi 1 órát tudok rászánni makiwara-ra és iron palm-ra. De muszáj, meg kell csinálni! Miért? Mert a technikákat és a mozgásformákat meg kell tölteni erővel és tartalommal. Ha ez nincs meg, akkor marad a "virág ököl, hímzett láb". És akkor tényleg csak tánc lesz a karatéból és a kungfuból.

Ez nagyon aprólékos és sokszor unalmas feladat. De van eredménye! Én a fentebb említett edzésmódszereknek köszönhetően elértem azt, hogy boksz edzésen, rácsapok a feledzett alkarommal a sparringpartnerem alkarjára miközben ő üt. Utána ő hisztizik, mert el van zsibbadva/nehezedve a karja, így nem tud ütni. :)


Egyszerű a képlet, aki gyorsan akar küzdelmi képességeket szerezni az küzdősportoljon (boksz, muay thai, savate, judo és társai)


Aki nem csak küzdelmi képességet akar gyorsan megszerezni, hanem erősebb testet is akar és ráérősebb, annak jó a harcművészet.


Küzdeni mindkettőnél meg fog tudni tanulni. Gyakorlok már jópár éve tradicionális keleti harcművészeteket és modern nyugati küzdősportokat is. Tudom miről beszélek.

2016. nov. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
83%

Félre értés ne essék! Nem tartom jobbnak a kelti harcművészeteket a nyugati küzdősportoknál! Nincs jobb! A tudásnak lehet eltérő szintje.


Én 10 évet kungfuztam (8 év tai chi, 2 év xing yi), nem vagyok vele elfogult, sőt mellette mindig csináltam és jelenleg is csinálok mást is. Van kb. 500-féle kungfu, én a véleményem szerint ebből kb. 10-15 jó és használható a mai világban.


Egyébként átlagember ellen bármilyen stílus jó és hatékony. Képzettebb ember ellen pedig már más kérdés.

PL: Pistike aki aikidózik x éve, biztos nem azért csinálja, hogy kihívja a Fedort-t. Inkább csak azért, hogy egy átlagos lakótelepi kötekedős trógert földhöz tudjon vágni, ha arra kerül a sor.

2016. nov. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!