Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Wing Tsun kung fu/Krav Maga/Ky...

Wing Tsun kung fu/Krav Maga/Kyokushin Karate?

Figyelt kérdés
Ki melyik"ágazatot" választaná mozgás,sportolás s még azért önvédelem gyanánt? ( indokokat kérnék...köszönöm szépen ) .

2016. febr. 11. 21:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Karate: önfegyelmet, pontos mozgást, szép mozgáskultúrát és hajlékonyságot ad jó rúgótechnikával, sportnak, mozgásformának ideális, önvédelemre elmegy ha elég ideig tanulod.


Wing Tsun: hasonló, mint a karate, csak ütemesebb, "táncosabb", és több benne az ütéstechnika. Önvédelemre ez is alapnak jó.


Krav Maga: puszta harctechnikák, amik a túlélésre mennek. Nem kecses, nem szép, nem fair, és legkevésbé sem hasonlít egyik harcművészetre sem. Kizárólag önvédelem. Erősítésre jó még, meg ha kombinálod boxxszal (vagy valamelyik fentivel) akkor királyság.

2016. febr. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Wing Tsun, mert azt csináltam és nálam nagyon jól működik amúgy tapasztaltabb Thai Boxoló és Boxoló barátaim ellen, úgyhogy lehet szidni, de az én Univerzumomban jól működik. :D Köszönöm szépen. A Krav Maga mehet mellé fegyver ellen. Mert az oké, hogy Si-Hing Szél Gábor lefegyverez mindenkit, mert azt is tudja a Wing Tsun, csak a probléma az, hogy ő azzal foglalkozik minimum 10 éve, te pedig nem csak a fegyverekkel akarsz foglalkozni. Így legyen Wing Tsun+Krav Maga. Én azt mondom.
2016. febr. 12. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Attól függ mi a célod kérdező.


Harc-m(b)űvészet ?

Önvédelem ?

Versenysport ?

2016. febr. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A verseny sport nem igazán hoz lázba.
2016. febr. 12. 19:05
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha Pesten vagy, akkor nézz utána a Hung-Gar Kung-fu-nak! Az brutális. De, ha csak ez a három mehet, akkor Wing Tsun, vagy Kyokushin is lehet, de akkor most fogadj el egy tanácsot tőlem: SOHA ne menj vele kézharcba. Elhiszem, hogy edzésen full keménynek tűnik, de nem az! Rúgj, rúgj és rúgj! Mert azt tudja a Kyokushin nagyon jól.
2016. febr. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Szerintem kezdj el valami olyan sportot ahol megtanulsz normálisan ütni mert mindennek ez az alapja erre tökéletes a box . De hogy a kérdésre válaszoljak én a wing Tsungot választanám
2016. febr. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Amit hatos ír az egy általános bullshit. Ha csak ütni akarsz megtanulni, akkor Box. De más stílusban megtanulsz ütni, védekezni, rúgni, rántani, csavarni, erőt elvezetni, földre vinni.


Minden stílus tud ütni, mindegyik a maga módján. Minden ütéstechnikának megvan az előnye és hátránya. A Wing Tsun ütés távolsága kicsi, de ugyanakkora erővel tud ütni 2 cm-re, mint 40-re, valamint gyors és biztonságos. A Box ütése nagyobb távolságra nyúlik, azonban hátra lépek, megrántom és repül, valamint az ütései abszolút nem biztonságosak, előnyei, hogy gyorsak és erősek.


Szóval ez így néz ki. Minden stílus tud ütni, felesleges azért Boxra mennie, mert ott csak az van. Csak az van, ezáltal hatalmas hátrányai vannak.

2016. febr. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Minden stílus tud ütni, de mivel a box, több mint 10.000 ( a birkó mellett a legrégebbre visszanyúló feljegyzések, (barlangrajzok) készültek róla) éve csak az ütésekkel foglalkozik, valószínű, hogy legjobban az tanítja meg használni az öklöd.
2016. febr. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Én régen kung fuztam, a kravmagára szerencsére nem pazaroltam az időmet de láttam már krav maga edzést többször mert mellettem edzenek gyakran mikor a teremben vagyok és azt kell hogy mondjam mind a kettő időpazarlás, ha tényleg jo akarsz lenni, nagyokat utni rugni es allni a verest is akko kyokushin
2017. okt. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha csak és kizárólag védekezést szeretnél sporttal, akkor kyokushin, ha egy életvitelt durva önvédelemmel, ami sportos akkor wing tsun.
2018. jan. 8. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!