Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kyokushin karatéról mi a...

Kyokushin karatéról mi a véleményetek/tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

Érdemes elkezdeni?

17 éves vagyok még semmi ilyesmi sportot nem űztem.



2016. dec. 13. 14:48
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
44%

Gagyi, levegőhajlítást fogsz tanulni.Éveken keresztül járhatsz, pár levegőbe kalimpálásért kapsz majd különböző színű pamutcsíkokat a derekad köré, megtanulsz japánul számolni. Mindenféle térdízület romboló beállásban, óbégatva fogod csapkodni a levegőt. Annyi, hogy jó kondid lesz tőle.


Kezdj először 2-3 év ökölvívással utána pedig, menj kickboxra, savatera, muay thaira.

2016. dec. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem is szar. Igazából az összes karate az.

Talán az ashihara karate az, ami tényleg jó.


De én is azt mondom, hogy ökölvívás, birkózás, BJJ, savate (francia boksz), muay thai, kick-box, Itf Taekwondo, sambo, judo.

2016. dec. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 Xbox imádo ***** válasza:
14%

2 edzőteremben is voltam. Nagyja részt formagyakorlatok voltak. Küzdelemben csupán az ökölvívó tudásommal fél év után miután engedtek küzdeni megvertem őket. Barna öveseket.

De ha jó edzést fogsz ki jó lehet..

2016. dec. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
Első háromra ne hallgass, ha szeretnéd űzni. Csak az a kérdés, melyik kyokushin karate? Van belőle jó pár. Ha mondasz cimet, dojot, megmondom, milyen.
2016. dec. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
0%
Ha TÉNYLEG meg akarsz tanulni bunyózni, akkor inkább a negyedik válaszolóra ne hallgass.
2016. dec. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:

Ne írd le egyből, nézd meg milyen. Előfordulhat, hogy van puha kesztyűs, fogvédős küzdelem is, nem csak formagyakorlatok. Viszont, ha nincs, akkor tényleg nem tanulsz meg küzdeni. Sajnos a rossz oktatás hamis magabiztosságot adhat és ne adj' Isten verekedésbe kerülsz, odaállsz, hogy majd megvéded magad és mégis helyben hagynak.

A levegő meg a zsák nem üt vissza.

2016. dec. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
100%

Rossz stílus nem létezik csak rossz oktató, rossz tanítás.


https://www.youtube.com/watch?v=D2P4nVRSvlg


Ez például egy igazi jó klubb. Nem Kyokushinozok mást csinálok. 2 más küzdősportot de attól elismerem őket és tisztelem a munkájukat. Hisz van jól oktatott Kyokushin karate és rosszul oktatott.Mint ez minden más küzdősportra is igaz.

Ez már nem a tanítvány hibája ha rossz helyre megy hisz ha idáig semmit nem tudott a küzdősportokról akkor honnan is tudhatná, hogy valójában amit neki oktatnak az rossz, nem ér semmit, hogy maga a ,,mester" már ha annak lehet hívni az ilyet maga sem tudja amit oktat.

2016. dec. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:

Valóban, amit Zsigáék csinálnak Orosházán, az előtt le a kalappal. Ifjabbik Zsiga is hozza az érmeket elég rendesen. Kitartóak, szépen kivitelezik, látszik a sok munka mögötte. Személyesen is ismerem Öket, de inkább az idősebbik Zsigát. Nagyon jó dojot csinált.


DE!!!!


Amit ök csinálnak, az nem Kyokushin karate! Lehet kyo gi van rajtuk, lehet benne vannak egy kyo (shinkyokushin) szervezetben, de ez akkor sem az. Kyokushin karate egészen más. Sajnos a versenyek hajszolása odáig vezetett, hogy versenyekben és küzdelmekben mérik a fekete övet, nem valódi karate tudásban.

2016. dec. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
Oyama karate Kyokushin Hungary és a Borza? Borza régen eltávolodott, saját utját járja, ami megint csak ugyanolyan szép mint a Zsigáéké Orosházán. Annyit tudok róluk, a tradicionális vizsgarendszerben vizsgáztatnak. Borza régen nagy harcos volt, kint élt egy japánban, magától Oyamától tanult. De sajnos látszik raja is a Furkóék által megkövetelt út, azaz a küzdelem, küzdelem, küzdelem, ami sport, és nem karate. Mint irtam, nem sokat tudok róla, de megkövetem itt és most, ha rosszul ismerem. Egy a lényeg, Borza jó küzdelemben is, a karateban is. Menj oda, nem fogod megbánni.
2016. dec. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim válasza:
100%

Én 8 éve nyomom a Kyokushint

Tudok verekedni. Legalább is utcán még nem vertek el lány létemre sem.

Nálunk a haladóknak heti 2 kondi heti 4 karate edzés van.

Nekem önbizalmat adott ez a sport én nagyon szeretem de ez is olyan valakinek bejön valakinek nem. Én nem tudnek nélküle élni a dojo szinte már egy család. Sokat utazunk,táborozunk az edzővep jó a kapcsolat. Én ebben élek ebben látom az életem értelmét. Szerintem érdemes kipróbálni!:) 16/l

2016. dec. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!