Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ez egy kungfu világbajnokság?...

Ez egy kungfu világbajnokság? Én már végképp nem értek semmit. (link)

Figyelt kérdés

Valaki magyarázza már el nekem, hogy ha kung fu tényleg a harci stílusok alfája és omegája, akkor egy kung fu világbajnokságon miért egy alacsonyszínvonalú thai box mérkőzést látok, olyan alapvető hibákkal, amit már egy haladó bunyós sem követ el ? (gondolok itt a néhol hatalmasan széles alapállásra, illetve a szintén gyakran leengedett kezekre.)

Nehogy valaki azzal jöjjön, hogy a kung fu csak utcán jó, mert ha utcán valaki ekkora terpeszbe áll, annak ugyanúgy elrúgom a combját, térdét, bokáját, mint egy versenyen. Meg állítólag a kung fu hatalmas figyelmet fordít a kikeményítésre. Akkor miért van rajtuk ennyi védőfelszerelés?

Engem tényleg érdekelne egy komoly válasz, szóval az ilyen "azért nem érted mert nem értessz a bunyóhoz" válaszoktól kíméljenek meg a 17 éves kisgyerekek. Köszönöm!



2016. dec. 13. 17:18
 1/9 A kérdező kommentje:
2016. dec. 13. 17:19
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Ez Sanda. Sport Kung-fu. A tradicionális Kung-fu vidalok nem nyilvánosak. És a Kung-fu stílusok nem ringbe készültek adok-kapokkal szórakoztatni a népet.


Így néz ki egy baráti light kontakt egy normális helyen: [link]


Ilyen egy szintén baráti küzdelem, de már azért van kesztyű: [link]


És ez is egy jó edzés (az elején formázgatás van, a közepétől jön az, ami neked fontosabb): [link]

2016. dec. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az általad linkelt videók közül, egyedül a másodikban van valós küzdelem, de a silány technikai kivitelezés miatt se nem látványos ( mint egy kung fu bemutató) se nem hatékony ( amit úgy általában megszoktam az ilyen videókban), inkább bohóckodás.

Nem tudom komolyan venni ! Illegális kung fu bunyók, ahol a világ legnagyobb harcosai csapnak össze :D ? Erről hol lehet hallani, olvasni tájékozódni ?

2016. dec. 13. 19:46
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

A videón tévesen van írva. Nem kungfu, ez tényleg Sanda. Sportkungfuként szokták hívni a sanda-t, de igazából nem az. Ez egy kínai küzdősport SZABÁLYRENDSZER, úgy mint a K1. Sanda versenyen nem csak kungfus, hanem kickboxoló és muay thai-os is nevezhet. Ez egy "kickbox" megbolondítva némi birkózó technikával, lehet dobni, ellenfelet megemelni és földhöz vágni, csak a földharc a tilos. Több változata van ennek is. Több sanda szervezet van, így az ilyen világbajnokságok színvonala eléggé eltérő is lehet.


Nem mindenhol van fejvédő itt sem, de az ujjnélküli kiskesztyű és a fogvédő az alap mindenhol.


Ezek versenyzők, itt semmit nem oszt-szoroz a testfelkeményítés, főleg, hogy meg van szabva, hogy milyen technikákkal lehet ütni és rúgni (és dobni). Amúgy ők már kimondottan versenyre készülnek, olyan ez mint egy light contact kickbox, vagy egy ippon kumite karate verseny.

A sportkaratésok sem edzik orrba-szájba a seikent, sőt ők nem is makiwaraznak. Nincs is értelme, mert vagy no contact, vagy semi contact, vagy nem üthetsz fejre (lásd kyokushin), vagy van seikenvédő.


És a kungfu soha sem volt, a harc stílusoknak sem az alfája sem az omegája. Ezt még a shaolin papok sem mondják. A tradicionális kungfu az ÉLETMÓD. A sanda az versenysport, olyan amilyen, és még egyszer ismétlem. Ez nem kungfu (csak mert kínai)!


https://www.youtube.com/watch?v=YkZYaiFBZ2w

https://www.youtube.com/watch?v=C50QVeskfcg

https://www.youtube.com/watch?v=dTP16HPFMms

https://www.youtube.com/watch?v=uiYliOxFMV0

https://www.youtube.com/watch?v=r3iKYyXH_6I


A legutolsó videón lehet látni az alkarra mért, alkarral kivitelezett csapásokat, ezek blokkolások és támadások is egyidejűleg. Videón keresztül nem tűnik nagy számnak, pedig kemény adni is, és bekapni is.

2016. dec. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%

Levegő!


"kíméljenek meg a 17 éves kisgyerekek. Köszönöm!"


Na tűnés csak!

2016. dec. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%
Honvéd szrd már le, úgyis kimagyarázza, akármit mondanak neki...
2016. dec. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez Sanda, de ez valami nagyon gáz. Láttam már ennél sokkal jobb sanda küzdelmeket is.
2016. dec. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A sanda az, amikor a kínaiak újraszarták a spanyolviaszt. Ez K1/MMA csak éppen Made in China. Olyan is, gagyi.


A kungfu az más. De mondjuk igen, az életforma, életstílus. A shaolin és wudang szerzetesek is 5 éves koruktól kezdve napi 8 órát gyakorolnak a kolostorban. Kínában aki kungfu mester, az egész nap edz és tanít. A tanítványok főznek rá és takarítanak neki + fizetnek a tanításért is. Ez régebben így volt, de sok helyen ma is így van. Ezért lehet ott fejlődni.


Jómagam tuti,hogy nem tanulnék kungfut semmi pénzért sem, nincs türelmem hozzá se időm hozzá, és nekem stílus idegen is.

De azért annyira rossz nem lehet, mert a kungfu végigkíséri a Kínai történelmet. Az összes háborúban használták a katonák kiképzési anyagnak. Az utcai polgár is tanulta.


Kungfu viadalok anno tényleg voltak ha jól tudom Lu Tai-nak hívták, itt tényleg vérre menően küzdöttek, hol pusztakézzel, hol fegyverrel. Manapság már ilyen nincsen, fel lett számolva, tiltja a törvény. Helyette van Sanda, kell a cirkusz a népnek.

2016. dec. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Világos, egyszerűen nem tudom felfogni (de lehet, hogy csak én vagyok ilyen értetlen), hogy a kung fu, miért jobb a japán ju jitsunál ? Mert mind a kettő komplex harcmodort képvisel. Vagy miért jobb a modern kori MMA-nál ?


De meg is válaszolom a kérdésemet, mert nem akarok ide is egy 100 válaszos vitát.

Nem jobb ! A neten pedig bárki talál orosz free style bunyókat, ahol főleg a boksz, sambo, birkó technikáit lehet felfedezni kicsit utcára csiszolva. És szerintem ezt az egész vitát ami már több mint egy éve tart itt le is lehetne zárni és kiegyezni abban, hogy nem jobb a kung fu semmivel sem mint más sportok és MA 2016-ban nyugaton (itthon is) semmi köze nincs a kung funak ahhoz, amivel a shaolinok a háborúkat nyerték. És tök mindegy hogy ki milyen stílust gyakorol, mert ha bunyózik rendszeresen edzésen, akkor menni fog neki utcán is és ringben is. Nem lehet torokütéseket, meg torokkitépéseket gyakorolni edzéseken :D Lehet, hogy ez párszáz éve még lehetséges volt a rengeteg bandita meg háború miatt, de ma már semmiképp.


És én még mindig oda rakom magamban a kung fut, mint a japán ju jitsut. Egy tradicionális stílus, amit itthon a legtöbb helyen nem úgy oktatnak, hogy annak valóban hasznát vegyed egy utcai szituációban. És mivel nem szerzel küzdelmi rutint az edzéseken, így sem a ringben sem az aszfalton nem fogod megállni a helyed. Hangsúlyozom TAPASZTALATAIM SZERINT A LEGTÖBB HELYEN !!!

2016. dec. 14. 00:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!