Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mi a különbség a Shoot-wrestli...

Mi a különbség a Shoot-wrestling és a Catch as catch can wrestling között?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy mindkettő grappling stílus, amolyan birkózás.

#birkózás #küzdősport #földharc #grappling #Catch as Catch Can #Catch as catch can-wrestling #shootwrestling #shoot-wrestling
2017. jan. 1. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:

A shootwrestling az lényegében a japán pankrációban használt technikák, elemek realizálása, sparringba gyakorolva, nem csak elszínészkedve.


A catch as catch can, vagy csak rövidebb nevén catchwrestling (=elfogó birkózás) pedig egy kemény grappling típusú sport.

Átmenet a BJJ és a szabadfogású birkózás között.


Annyiban különbözik, a szabadfogású birkózástól, hogy hangsúlyosabb a földharc, és lehet fojtani, feszíteni, lábbal is lehet lábat feszíteni, kopogtatásig megy.


A BJJ-tól pedig abban különbözik, hogy a földrevitelek és dobások hangsúlyosabbak itt, mint a bjj-ban, valamint nem gí-ben vannak.


A szabadfogású birkózásban engedélyezett ugyan a dupla Nelson-fogás, de csak oldalról, itt lehet hátulról is.

A catchwrestling igazából egy durvított szabadfogású birkózás kiegészítve pár darab - a judoban és jujutsuban használt - fojtó és végtagfeszítő technikával.

2017. jan. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Birkózásban nem engedélyezett a dupla-Nelson, szerintem te a fél-Nelsonra gondolsz.


Catchwrestlingben még lehet tussal is nyerni (vagyis az ellenfél 2 vállra fektetésével).

2017. jan. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

[link]


"Kettős járom (más néven dupla Nelson): fogástechnika, melynek igen korlátozott az alkalmazása. Lényege, hogy az egyik birkózó mindkét karjával hátulról átkulcsolja a másikat annak hónalja alatt, és a kezeit a tarkójára feszítve leszorítja őt. Női és fiatalabb versenyzők számára tilos a használata, a felnőtt férfi versenyzők pedig csak oldalról hajthatják végre."


Úgy tudom, hogy lehet oldalról dupla nelson-ozni, aztán lehet, hogy szabályváltoztatások voltak. Sajnos, nem tudom, hogy mik a jelenlegi aktuális szabályok. A tájékozottabb véleményt elfogadom.

Sima birkózást én nem gyakorlok, hanem Franciában catchwrestlingezek.


Igen valóban lehet catchbirkózásban tussal is győzni, ám ezt a részét a dolognak nem igazán erőltetik. Most már itt is úgy van, mint a BJJ-ban. Az esetek 90%-ban kopogtatással győz valaki.

2017. jan. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt hiszem értem miről van szó, bár ezt a legtöbbször fél-Nelsonnak hívják, de mindegy is.


Egyébként a gyakorlatban a birkózás is tele van fojtásokkal és ízületi manipulációval, csak a hivatalos szabályzatban nincsenek benne.


Milyen a catchwrestling? Földrevitel után a földharcot meddig nyomjátok? Csak kb fél perc, mint birkózásban, vagy hosszabb ideig?


Birkózóként nekem olyan két szék közé a földre, ha időnként próbálkozunk vele, úgy vagyok vele, hogy akkor vagy birkózzunk vagy grapplingeljünk.

2017. jan. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
79%

"Birkózóként nekem olyan két szék közé a földre, ha időnként próbálkozunk vele, úgy vagyok vele, hogy akkor vagy birkózzunk vagy grapplingeljünk."


Igen, ez a mi edzésünkön is így van. Főleg az olyanoknál akik nem kapásból catchbirkózással kezdtek, hanem átjöttek más testharc/földharc stílusból. A (kötött- és szabadfogású) birkózók nálunk is inkább állóhelyzetben birkóznának szívesebben, a brazil jitsusok pedig inkább földharcolnának a talajon.

A catchwrestling kiszámíthatatlan ebből a szempontól, van, hogy 4-5 perceket is keményen erőlködtök egymás ellen, úgy hogy mindketten állóhelyzetben vagytok, de van, hogy 5-6 perceket egymásba gabalyodva hemperegtek a tatamin. A legrosszabb amikor kb. 3-4 perc kemény "állóharc" (=birkózás) után lekerültök a földre és utána még 4-5 perc kínlódás a talajon. A catchwrestling jóval megerőltetőbb, mint az összes többi földharc/testharc stílus, és ezzel a kijelentéssel mint a sima birkózók, mind a judósok és a bjj-sok is egyetértenek egyöntetűen. A catch az durva, itt lehet durvulni rendesen.

Pl: Ha te álló helyzetben vagy, az ellenfeled pedig már fekszik hanyatt a földön, simán megfoghatod a lábát és végighúzhatod/rángathatod a földön, hogy jobb helyzetbe kerülj. A kutya se szól érte. Simán ki lehet rúgni az ellenfél lábát a térdhajlatnál, nem csak szépen beakasztani, szó szerint elrúgni lábfejjel vagy sípcsonttal. Szintén nem szabálytalan. (Hogy a versenyeken már mit lehet és mit nem, az már más tészta).

2017. jan. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!