Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Éjszaka repkedő drónt légpuská...

Éjszaka repkedő drónt légpuskával lelőhetem?

Figyelt kérdés
Tegnap éjszaka az utcánkba és a házunk felett repkedett egy drón és elég idegesítő, vonyító hanggal volt.

2017. febr. 5. 10:36
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
69%
Persze. Ahogy téged is lelőhetnek a szomszédok, ha hangosan fürdesz.
2017. febr. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
56%
Az a drón más anyagi tulajdona, ha tönkreteszed kifizeted vagy leülöd, és nem párszáz forintba kerül.
2017. febr. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
40%

A drón reptetése jelenlegi jogszabályok szerint nagyon komoly feltételekhez van kötve. Onnantól kezdve, hogy a saját házadból kiviszed és használod, és ezt nem jelented be légügyi szabálysértésnek minősül.


Nyugodtan lelőheted, csakis a tulajdonos hibája jelenleg.

2017. febr. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim válasza:
77%

Csakhogy nincs felhatalmazása, hogy ezeket a jogszabályokat ő tartassa be. Illetve akinek felhatalmazása van rá még ő sem lőheti le.


A drón értékétől és sérülésétől függően rongálás szabálysértésnek vagy bűncselekménynek számít majd.

2017. febr. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
77%

Amennyiben a kérdező magánterülete felett, repked a drón zavaró jelleggel, netán többször is, leszedheti. A drón tulajdonosának a hibája, miért nem vigyázott rá. lakóterület és magánterület felett nem reptethet drónt, ugyanakkor magánterületen belül légpuskával-ami ugye max 7,5 J-os- lehet lőni.


Ha megrongálódik a drón, akkor sem kellene a Kérdezőnek kifizetni a drónt! Ha a drón tulajdonosa fel is akarná jelenteni a Kérdezőt, akkor a Kérdező 2 dolog végett is feljelentheti a drón tulajdonosát, egyrészt tehet feljelentést a légügyi hatóságnak, másrészt tehet feljelentést birtokháborításért. Na akkor meglátjuk ki lesz megbüntetve...és mennyivel. Elmondom, a drón tulaja fog fizetni és nem keveset.

2017. febr. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
83%
Mivel magánterületre röpteti be a szabálysértő a drónt, a legnagyobb nyugalommal lelőheti, vagy elkaphatja lepkehálóval és szétverheti.
2017. febr. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
0%

Ha illegális is jelenleg repülni, honnan tudod hogy nem egy játék kategóriás gép volt? Nekem is van olyan gépem ami csak játék, mégis kb olyan hangja van mintha egy méhraj lenne.


Egyébként ha lelövöd az önbíráskodás, és téged is felelősségre vonnak. Ezenkívül a gép tulajdonosa polgári pert indíthat ellened magántulajdon megrongálásáért. És egy jó ügyvéddel elérheti hogy fizetned kelljen.


Ezenkívül, bunkóság is lenne. Miért akarnád lelőni? Mert zavaró volt? És mégis mi zavart? Hogy kamera voltrajta, netán fegyver? Ezt te sem gondolhatod komolyan. Vagy esetleg ha te mész fesztiválozni, és a környéken élők egy hétig nem alszanak, azt el kell tűrniük? Mit szólnál ha valaki a Szigeten sörétes puskával szétlőné a technikát, mert zavarja a hangos zene?

2017. febr. 6. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Elsőnek: A panelba lehet hallod a 10 centis falon hogy a szomszéd fürdik nálunk vidéken a 60as tufa falon még azt se ha hangosan fingok!

Másodiknak: Ha még repked éjszaka és sikerül leszedni még a kazánba is bevágom aztán keresheti a levegőben!

3., 7.: Nem azzal van a baj hogy repked hanem azzal hogy éjszaka (21-1) a házak felett mert ha én hozzáfogok éjszaka zenéthallgatni, nyitott kipu. rendszert próbálni, flexelni, fúrni, fátvágni,... akkor jön a szomszéd (vagy az utca) netán a rendőr hogy halkabban, na most ezt a drónnal kicsit nehéz csinálni (mert helikopterem pont nincs itthon hogy utána mennyek :D).

Köszi a válaszokat!

2017. febr. 6. 09:22
 9/31 anonim válasza:

"mert ha én hozzáfogok éjszaka zenéthallgatni, nyitott kipu. rendszert próbálni, flexelni, fúrni, fátvágni,... akkor jön a szomszéd (vagy az utca) netán a rendőr hogy halkabban"


Nem lövik szét? Pedig megtehetnék, nem?


Mert az, hogy valaki szabálysért (tegyük fel a drónos) még nem jogosít fel arra, hogy a tulajdonát tönkretedd. Akkor sem, ha a kerted fölött repül. Felszólíthatod, feljelentheted, rendőrt hívhatsz, de nem lőheted le. Abban az esetben te is törvénysértést követsz el.


Btk. 371. § Rongálás

371. § (1) Aki idegen vagyontárgy megsemmisítésével vagy megrongálásával kárt okoz, rongálást követ el.


Nincs kivétel, akkor sem, ha zavart az idegen vagyontárgy hangja, akkor sem, ha a te telked fölött repült. A drónos a csendháborításért, esetleg légügyi szabálysértésért felel, te pedig a rongálásért.

2017. febr. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
66%

Az önjelölt ügyvédek menjenek és csinálják a dolgukat, ne itt okoskodjanak a jogról!


Mivel az ÉN SAJÁT kertemben röpteti az idióta a drónját lelőhetem. Sőt, az új BTK szerint lelőhetem akkor is ha betör hozzám, szóval ha az én kertem fája körül röpköd ami az én MAGÁNTERÜLETEM, nyugodtan lelőhetem. HA bedob hozzám egy robotautót, és elkezd vele a kertemben furikázni, azt is szétverhetem.

2017. febr. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!