Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Egy küzdősportoló vagy egy...

Egy küzdősportoló vagy egy katona/rendőr edzése a keményebb?

Figyelt kérdés
Egy küzdősportoló vagy egy átlag rendőr vagy honvéd edzése a keményebb ?
2017. márc. 18. 15:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Teljesen más dolgokat tanulnak, így nem összehasonlítható. A sportoló nem tanul fegyverhasználatot, a rendőr meg a honvéd nem tanul annyira mélyen küzdősportot.
2017. márc. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én a fizikai-mentális terhelés terén kérdem.
2017. márc. 18. 15:44
 3/10 anonim ***** válasza:
Erről Magyar Honvéd beszélt egyszer, hogy minden tisztelete Mike Tyson felé, de vannak olyan katonák, akik összehajtogatnák egy pillanat alatt. Nem is tudom, hogy melyik speciális katonákat írta, azt hiszem Ragerek, de fogalmam sincs, ehhez tényleg ő ért. Ha nem talál ide és nem pontosít, akkor írj neki privátot. Mindenesetre egy átlagos rendőr nem bánna el egy Boxolóval, Thai Boxolóval, Kung-fussal, vagy egyéb harci stílust komolyan tanulóval.
2017. márc. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kedves Sűrített levegő!

Mint írtam, átlag katonákra gondolok! Tudom hogy egy Ranger, Navy-s, Deltás kinyírna egy küzdősportolót, de egy átlag katona azért árnyékába nem ér egy ilyen KÜLÖNLEGES katonának.

2017. márc. 18. 16:26
 5/10 A kérdező kommentje:
De amúgy köszönöm a válaszod! :)
2017. márc. 18. 16:26
 6/10 anonim ***** válasza:
Melyik is lehetne a keményebb azok közül kiket felsoroltál . Attól függ mennyire képzi magát az illető bár az én sorrendem így állítanám össze 1 helyen a katona , második a küzdősportoló míg a rendőr zárja a sort . Ám ez csak akkor igaz ha az általános edzéstvesszük alapul vagyis szabadidejükben nem fejlesztik , csiszolják magukat .
2017. márc. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha 2 akármilyen profit öszehasonlítasz lehet az egyik napi 4 órát edz a másik meg 8 at..
2017. márc. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A katonák képzésük során mindig nagyobb fizikai igénybevételnek vannak kitéve vagyis jobban edződik a testük ám kisebb a közelharcban szerzett jártasságuk mint egy olyan személyé ki ezekre úgymond specializálja magát vagyis a testét igyekszik fegyverré képezni
2017. márc. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A kettő nem zárja ki egymást, sőt aki komolyan akarja csinálni ezt a hivatást annak nélkülözhetetlen hogy képezze magát a közelharcban. Az átlag rendőrnek meg katonának életében nem kellett élesben harcolnia, leszámítva egy nagyon szűk és elit réteget a mai katonáknak életükben nem kell élesben pláne nem kézi tusában harcolniuk.
2017. márc. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az itthoni katonák nem túl komolyak ebben az értelemben, a rendőrök pedig nagyon alap dolgokat tanulnak csak. Ha szép nagyra gyúrják magukat akkor tudnak effektívek is lenni, de technikailag ritka az amelyik tényleg veszélyes lenne. Egy lelkesebb félprofi bunyós veszélyesebb közelharcban szerintem.


Ellenben ott van az orosz specnaz, hát ott egy kicsit más szinten folyik ez a dolog. Nem kezdek itt kiselőadást tartani a dologról, keress rá gugliban ha érdekel. Az izraeli hadsereg is nagyon kemény. Idegenlégióban is megkapod a magadét.


A lényegi különbség, hogy ezeket a katonákat ölni és túlélni tanítják, a lehető leggyorsabban és legeffektívebben.

Teljesen más a dolog orientációja mint egy bunyósnál.

2017. márc. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!