Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hazai rendőröknek és katonákna...

Hazai rendőröknek és katonáknak Combat-Wing Tsun?

Figyelt kérdés

Sziaztok.


A hazai rendőrök, katonák, egyéb rendvédelmiek Wing Tsun Kung Fu-t tanulnak. Gondolom ez olyan lehet mint a Navy Seal-nek a Combat Jujitsu.

Azt hangoztatják itt és még máshol is, hogy a wing TSUN parasztvakítás, na de akkor hogy is van ez? Miért tanulnak Wing Tsun-t a redőreink, katonáink sőt még testőrök is ha nem ér semmit?


ITT A LINK!

[link]


PS: Én nem vagyok vingcsunos :)



2015. szept. 29. 15:33
 1/10 anonim válasza:
100%
Nem mindegyik tanulja azt, hanem azoknak egy kis része. De hidd el, hogy a Wing Tsun az parasztvakítás. Ezt úgy mondom, hogy jártam 3 évet oda, szóval tapasztalatból beszélek. Az életben nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy a kedves edzők lemodellezik azt edzéseken. Semmi éles küzdelem nincs wing tsun edzésen, azzal az indokkal, hogy "életveszélyes" lenne. Kötött mozgás és életszerűtlen mozdulatok jellemzik magát a stílust. Aki tényleg hisz a wing tsun-ban ajánlom próbálja ki élesben, megfog lepődni. :)
2015. szept. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Idehaza ez a fő: [link] Ezt kombinálják más edzésekkel.


Mellesleg országonként változik,hogy hol és mi az alap stílus.


Izrael: Krav Maga

Orosz területek: Sambo és Systema

Japán: Jujitsu

USA-tengerészgyalogság: MCMAC

Korea: Hapkido és taekwondo

2015. szept. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

milyen érdekes, hogy a kelemenesek, meg a vingchunosok is azzal nenőznek, hogy ők "tanítják" a katonákat, rendőröket. Azért, mert ötévente egyszer tartanak nekik egy bemutató edzést.


nekem az edzőtársaim harmada rendőr, meg rendvédelmis. és nem wingcsunozok énse...

2015. szept. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 aikiboxer ***** válasza:

Elmondom, ez hogy megy, amennyire én tudom.


Van egy alap tornaóra a rendvédelmiseknek/katonáknak stb. és ezt tanulják, minimális óraszámban. Ha ez érdekel, van ennél sokkal jobb anyag a neten, tessék: [link]


Ezen felül amilyen a sporttiszt, azt tanítja amihez ért. Ha judós múltja van, akkor olyasmit; ha jiu jitsus akkor azt; ha kyokushinkaios akkor meg azt. Továbbá, haveri, baráti alapon tanítanak ezt-azt, vannak edzések stb. Van, aki boxol, van, aki krav magázik stb.


Másszóval tiszteletre méltó, aki tanít valamit valahol, de korántsem biztos, hogy amit tanít, az a legjobb arra a célra. Például Furkó mester nagyon komoly karatés, ő volt a szolnoki desszantosok sporttisztje. Mit tanultak az ejtőernyősök? Kyot.


Persze előnyben vannak azok a stílusok, amelyekben eleve vannak eszközök (ju jitsu, aikido stb) mivel a katonának mindig van valami eszköz a kezében.

2015. szept. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket.

Megnéztem ezt a Kelemen Ryu nevü jujitsut és azt már korábbról tudtam, hogy a TEK-nek tart képzést valóban elég hatásosnak látszik a rendszer.

Ezt néztem még meg róla https://www.youtube.com/watch?v=X87BicHpf0c

Felfedeztem benne tradicionális (japán és nem magyar) ninjitsu elemeket is.


Kicsit kutatva a témában a Wing Tsun-t összehasonlítva a Kelemen ryu-val nem látom alkalmasnak rendvédelmis oktatásra baráti alapon sem.

A kettő között hatalmas szakadék van alkalmasság szempontjából.

2015. szept. 29. 22:01
 6/10 anonim ***** válasza:
A tek gálán van többek között grappling verseny is. Sokat elmond, hogy versenyzés helyett bemutatózni mennek...
2015. szept. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 qwertzoo ***** válasza:
Mert Simicskó István (honvédelmi miniszter) is wt-zik.
2015. okt. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 aikiboxer ***** válasza:

Ha már szóba került: ne mondjátok már, hogy ez a mókusbox egy katonánál megállja a helyét... Még a sarki kocsmában se, nemhogy egy ölésre szakosodott rohamosztagosnál...


[link]

2015. okt. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 aikiboxer ***** válasza:

Érdemes belenézni egy normális katonai stílusba, hogy miket tanulnak. Nagyrészt rendes kick-box, néhány egyszerű judo dobás és pár aikidós technika; illetve fegyveres technikák. Nincs túlbonyolítva, semmi mókusbox és semmi varázslás.


[link]

2015. okt. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Így már értem!

Simicskó ajánlotta (elrendelte) ezt a stílust.


Remélem a TEK sem fog váltani, mert komoly bajban lennének. Gondoljatok bele!


Tudom, hogy ez csak bemutató, de lehet látni rajtuk, hogy nem most kezdték és ez is valódi.

https://www.youtube.com/watch?v=hlarYpBb0lc

2015. okt. 4. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!