Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Egy küzdősportolónak mennyivel...

Egy küzdősportolónak mennyivel nagyobb az ütőereje mint egy nem küzdősportolónak?

Figyelt kérdés

Nagyobbat üt egyáltalán egy küzdősportoló ?

Mert láttam olyan embereket akik tudás nélkül is kiütnek valakit 1 ütésből.


2017. márc. 26. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Hogy a p****bane ütne nagyobbat?!


És, hogy pontosan mennyivel ütnek nagyobbat, azt nem tudom, de 3x biztosan. Pont idepasszol a téma. Elkezdtem Boxolni és mivel rajtam kívül csak 1 srác volt meg a mester, így mikor a srác elfáradt, a mesterrel sparringoltam. Nagy hibám, hogy én néha felcserélem a lábaim. Ezt a mester be is mutatta, hogy miért baj, amint felcseréltem indított egy horgot törzsre. Egyből láttam, hogy itt most szabályt kell szegnem és szükségem van a Wing Tsunra, mert a Box védelme még mindig gyér és ha azt próbálom meg használni, akkor kihányom az összes belső szervem. Szóval gyorsan egy duplakezes védekező technikát odahelyeztem és meg is fogtam szépen, egyáltalán nem fájt, viszont kirepültem a ringből. Engem akkora erővel még nem rúgtak meg, amekkorával az a Boxoló mester engem megütött. :O Hát valami brutális. Egy átlag embert azután a védekezés után vállal el tudtam volna lökni, majd könyök és oldalrúgás. Egy Boxolót levédhetsz, de repülsz utána. Persze nem fájt, mert védtem. Nem volt semmi. De gondolj bele, ha nem védem...szóval ennyi.


Amúgy, hogy tudsz te arra gondolni, hogy amit ember gyakorol, az nem fejlődik?

2017. márc. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Te boxolsz is ? Úgy tudtam hogy csak wing tsunoztál 2 évet.
2017. márc. 26. 11:41
 3/5 A kérdező kommentje:
Amúgy az a baj hogy keveset erősítettem, inkább az állóképességre mentem rá (vagyis az edző)
2017. márc. 26. 11:42
 4/5 anonim ***** válasza:
Természetesen. Viszont ettől függetlenül valaki kiütéséhez nem feltétlenül kell erőset ütni, elég ha jól találsz el valakit akinek "üvegálla" van :D
2017. márc. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
egy küzdősportoló tudja hogy kell ütni, így kb 3x akkorát üt mint amúgy ütne, és fel is gyorsul, mert edz rá, és kisseb a valószínűsége hogy ütés közbe kitöri a kezét.
2017. márc. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!