Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Nagyobb súlyú emberrel hogy...

Nagyobb súlyú emberrel hogy verekedjek?

Figyelt kérdés

2 éve savatézek, de sajnos nagyon vékony vagyok a magasságomhoz (ha 100-at levonok a magasságomból, még így is majdnem 20-al kisebb kiló vagyok) egyenlő súlycsoport oké sparringnál, de ha nagyobb ? Mondjuk 10-15 kg, aki kezdő.

Esetleg utcán is számít ekkora súly külömbség ? Ott mit érdemes, ha puszta kézzel megy ?

Az számít ha hállyal nehezebb ?



2016. aug. 14. 21:21
 1/7 aikiboxer ***** válasza:
100%
Ha teljesen amatőr, akkor nem lesz nehéz dolgod. Ne hagyd, hogy földre vigyen. Arcra ne üss lehetőleg max tenyéréllel, viszont bombázd szét a gyomrát.
2016. aug. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 aikiboxer ***** válasza:
100%
És kezdd azzal, el is felejtettem, hogy nyomj le neki egy qva nagy combost sípcsonttal. A verekedés valószínűleg itt véget is fog érni. Kárt ne tegyél benne semmiképpen.
2016. aug. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Miért ne üssek arcra ? Az a legkeményebb.
2016. aug. 14. 21:29
 4/7 aikiboxer ***** válasza:
100%
Mert törik a kezed kesztyű nélkül; külsérelmi nyoma marad az arcán. Miért jó az neked ha lesérül?
2016. aug. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

akkor a rúgások gondolom már mennek jól.

utcán az egyensúlyvesztő helyzetbe hozó rúgások működhetnek.

mondat közben rúgsz neki egy bika casse bas-t sarokkal csípőre.

ha elesik tőle,akkor kapuskirúgás fejre.

ha nem esik el az elsőtől,akkor rúgsz még 2-3at belőle és jöhet a kapuskirúgás.

távozás előtt érdemes a földön fekvő bokáját,lábfejét megtaposni sarokkal,hogy ha a távozásod közben netán újra éledne a harci kedve ne tudjon utánad futni.

2016. aug. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

huh itt vannak án külömbségek :)

Egyik szerint megse üssem komolyan, a másik szerint meg rugdossam össze még a földön :D

Persze mind a ketten jót mondotok, ne értsetek félre.

Szerintem azért túlzás hogy eltörne a kezem, mert jóval erősebb a kezünk egy átlagemberénél (a kezdőknek fáj az ütés zsákra, mi meg puszta kézzel is kajakra megütjük lazán).

Rúgás jólmegy, csak nem érzek benne elég erőt, az ütések kicsit jobban mennek.

Én úgy lennék vele hogy ameddig áll verem kajakra, de a földön ha biztos vége már nem rúgnám fejbe, abba bele is hallhat, nem ?

Jó ha 3-4-en vannak akkor persze hogy megteszem :)

Köszi mindkettőtöknek, még jöhet.

2016. aug. 15. 12:13
 7/7 anonim ***** válasza:
52%
Ez itt egy megbeszélt verekedés szituáció. Legalábbis ezt vettem ki belőle. Vèdekezz, rúgás combra, térdre, vagy csípőre. Izomból, full erővel. Földön ne bántsd, inkább amikor megtorpan, illetve eljön a megfelelő pillanat, akkor rúgd fejbe. Eldől, mint egy zsák és kész. 😊
2016. dec. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!