Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A kung fu technikáki (ütés,...

A kung fu technikáki (ütés, rúgás, földharc stb) mennyiben különböznek a modern küzdősportok (boksz, kickbox, brazil jiu jitsu stb. ) vagy a karate technikáitól?

Figyelt kérdés

A rúgás ugyan az,mint a karatéban csak máshogy hívják?

A testharc,földharc része milyen?Hasonlít a birkózásra,judo-ra?Ebben is ilyan karfeszítések,lábfeszítések vannak,mint a bjj-ben vagy a ju jitsuban?

Ezek a kungfu stílusok olyan elvontnak tűnnek.De kiváncsi vagyok,hogy milyen lehet



2017. ápr. 24. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Már nem azért, de a boksz régebbi sokkal :D
2017. ápr. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Melyik Kung-fura gondolsz?!!? Jhaaahj, istenem, megint itt vagyunk...van körülbelül 1000 féle Kung-fu stílus, ebből sok kiegészítő stílus, azaz nem is konkrétan harcra készült, hanem edzés inkább és technika meg mozgás gyakorlás, ilyen például a Víz Kung-fu, valamelyik abszolút önvédelemre készült, ilyen például a Wing Chun, valamelyik olyan környezetben alakult ki, hogy azért viselkedik úgy, ahogy, például a Leopárd Kung-fut a hegyoldalakon és az ott történő harcokra készítették. Ami neked kéne, azaz támadó, valós harcba készült Kung-fu stílus, olyan például a Hung-Gar, Tongbei Quan, Baji Quan, Xing Yi, Choy Lay Fut, Chang Quan...stb. Ezek viszont hatástalanok ringben, MMA-ban, de még baráti küzdelmekben is. Oké, talán a Hung-Gar nem, bár az is csak maximum a stílusa 50%-át tudja használni ringben, mondjuk ezzel kimagasló szinten van, mert a többi 1-10% között van, amit tud produkálni magából egy barátságos küzdelemben. Mindegyiknek alapja a bitang erős csontozat és izomzat fejlesztés, a robbanékonyság, testharc és rúgó távolság. A Choy Lay Fut és Xing Yi az, amik szeretnek kézzel bitangul küzdeni, de ezek is inkább csak úgy csinálják, mint a többi, hogy mivel betonná van edzve az öklük és ujjaik, ezért nem kell nagy erejű ütés, hanem elég hosszúakat szurkálni baromi gyorsan, akár ujjakkal is, szemre célozva. Mondjuk a Hung-Gar megint kivétel, mert az hihetetlenül agresszív és az neki ront mindennek, majd testharcban győzi le ellenfelét. De amúgy az ütéseik csak ilyen jellegűek, több nem kell, mivel ha egy Boxoló mégis berontana ütő távolságba, akkor testharcot használnak, illetve könyököt és térdet. Nincs szükségük kézharcra, mivel bőven elég robbanékonyak és mozgékonyak ahhoz, hogy el tudják kerülni azt a távolságot. A rúgásaik a Kung-fu stílusoknak nagyon lazák, robbanékonyak és folyamatosak, valamint nagyon aljasak, mert egyszer lent, egyszer fent tudnak szemétkedni és egy rúgást sem szeretnél megenni tőlük. Földharc pedig egy valós harcban nem jó dolog, és ezek oda készültek, nem ringbe, vagy ketrecbe, így megint csak azt tudom mondani, hogy próbáld meg őket levinni földre...ahhoz előbb át kell jutnod a rúgó távolságon, majd be kell érned őket aközben, hogy vaskezükkel bombázzák az arcodat, aztán ha be is éred őket és testharc lesz, abban megint a nagyja brutálisan jó, tehát abszolút nem garantált, hogy te viszed le őt a földre. De ha mégis, akkor vannak stílusok, amik BJJ alázó módon mozognak és tekerednek a földön, erre nagyon jó példa a Kígyó Kung-fu, ami bár nem földharcba készült, de rengeteg lefogó és feszítő technikája van, amit a földön ki tud használni.


Én is minden hétvégén bunyózom Boxoló barátommal és egyszerűen utcán széjjel szedném, mivel mindig belekönyökölök az ütéseibe, vagy pedig egyszerűen csak lerúgnám a térdét, vagy éppen Baji Quanhoz hasonlóan bebújok egy egyenese alatt és könyökkel leverném 2 bordáját, vagy Hung-Garosan ahogy a képe előtt tartja a kezeit ráverek azokra és kiveri a saját fogát a saját kezeivel, de ezek mind nem érnek semmit akkor, ha kesztyű van rajta, meg ugye a barátom, nem akarok én neki mankót adni fél évig, mert elbikázom a térdkalácsát. Valamit az ujjakkal történő szurkálókkal sem merek próbálkozni, mert nagyon veszélyeztetve vannak a szemei és nehogy itten kiverjem őket, mert nem kell az senkinek. Ettől függetlenül edzésen is egy baromi gyors szurkáló után a profiknak is alá tudnék rúgni. Pedig én Kung-fu téren csak Wing Tsunt tanultam. :D Szinte sehol nem vagyok egy haladó Baji Quanoshoz, vagy Tongbei Quanoshoz képest, mégis az ő technikáikat használva helyt állok az ügyesebb Boxolók ellen is, akik nem nekem valóak, mert én még kezdőnek számítok.


Szóval a lényeg, hogy nincs baj a Kung-fuval, csak abszolút nem úgy néznek ki, mint Hollywoodban és a legtöbb ember fejében, valamint ezeknek más a céljuk is. A Kung-fu stílusok, vagyis amik tényleg igazi harcba készültek, szó szerint verni akarnak, roncsolni, döngölni. Ezt pedig nem tudod megtenni védőfelszerelésben egy partner ellen, egy adok-kapok szabályrendszerben.

2017. ápr. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom,de nekem ez inkább támcnak tűnik,mint reális bunyónak

[link]

Mi ez a mély állás?Miért tárja így szét a lábait?Miért nem védi a fejét?

2017. ápr. 24. 22:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerinted a formagyakorlatok harcbeli szituációkat rejtenek? Nem! A formagyakorlat edzés, állóképesség (nem mindegyik, de van olyan is), technika gyakorlás. Valós küzdelemben fogja védeni a fejét, nem fog ekkora mozdulatokat csinálni, egyszerűen neked fog rontani, alsó rúgások és taposások közepette. De mondjuk nem muszáj, elég megvárnia amíg szurkálsz egyet neki, hogy belecsaphasson a kezedbe és akkor bizony lesz fájdalom és elmegy a kedved attól, hogy üss neki még egyet. És akkor még nem is csinált semmit, csak védett egyet. Ha meg megindulsz rá, akkor jön a komoly lábmunka. Nekem hihetetlen ócska lábmunkám van Kung-fu szemmel nézve, tegnap viszont a profi Boxolót, aki ki akarta élni magát rajtam, lehagytam, mikor megindult. Közben rácsapkodtam a kezeire amit utcán nem köszönt volna meg. A mélyállás pedig egy baromi jó dolog, de leginkább testharcban. 1) stabil vagy, 2) baromi robbanékony, 3) kézzel nehezen támadható. Én szeretem használni, bár tény, hogy mint minden technika, ez is csak bizonyos esetekben effektív. De ezt minden valamire való Kung-fus tudja és nem fog mindig így feszíteni. Azt pedig jegyezd meg, hogy a formagyakorlatok és a harci viselkedés között baromi nagy a különbség. Amúgy nem is értem, hogy emberek miért formagyakorlat alapján ítelkeznek a Kung-furól. Neked például honnan jött az, hogy az a mester majd úgy fog küzdeni, ahogy a formagyakorlatot csinálja? Nem rosszból, ne vedd magadra! Csak kérdem.
2017. ápr. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amúgy itt van egy Kung-fu sparring, ami ugyan csak baráti, de azért mégiscsak sparring. Abszolút látható, amiről beszéltem, hogy a védőfelszerelés miatt sok technikájuk nem ér semmit. Ellenben utcán nagyon is jól működnek a könyökkel való védekezések és azok a gyors és robbanékony szurkálók akár ököllel, akár ujjakkal. És még egy fontos felhívás: nem minden Kung-fus küzd így, mint ők!! Nem minden stílus ilyen, nem minden ember ilyen. Nálunk vannak jobbak, rosszabbak. Ez csak 2 Kung-fust mutat be, nem többet. Egyik amúgy a Kígyó stílus (a fekete pólós), ha jól ismerem fel így látásból, de nem biztos.


[link]

2017. ápr. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Náluk*
2017. ápr. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!