Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A karatéban miért nem használj...

A karatéban miért nem használjuk azokat a mozdulatokat, amiket a katákban tanulunk?

Figyelt kérdés
És fogalmunk sincs,hogy mi mire való

2017. máj. 25. 12:35
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Mert gyér az oktatás, illetve még azért, mert a formagyakorlatok nem harci szituációkat fednek, hanem csak technikákat.
2017. máj. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ott a bunkai.Elvileg ezek szituációk.De használni nem tanítják meg őket
2017. máj. 25. 13:53
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha nem tanultok bunkait, akkor még nagyon az elején jártok, vagy tényleg rossz helyen vagy.
2017. máj. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Zöld öves vagyok és már a haladó edzésre járok.Szóval nem vagyok olyan magas szinten,de együtt edzek a barna és fekete övesekkel,de ők sem csinálnak egyáltalán ilyet.Meg még nem is hallottam a bunkairól.A neten olvastam csak róla
2017. máj. 25. 16:29
 5/10 anonim ***** válasza:
Mindenki azt használ benne amit akar, de úgy látom nektek egy védést nem magyaráztak el mi mindenre való..
2017. máj. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Várj! Kitalálom. Kyokushin, azon bellül Shinkyokusin?
2017. máj. 26. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem.Shotokan
2017. máj. 26. 09:57
 8/10 anonim ***** válasza:

Akkor ez a probléma. Anno Funakosi kivette belőle a veszélyes dolgokat, ezért nem tanuljátok. Nagyon sok shotokanos kata megtalálható más karate stílusban is, de tanított értelmezése, magyarul a bunkai, más.


Csak az zavart be, hogy zöld öves vagy, és együtt edzel barna és fekete övesekkel. Shotokanban a zöld és barna öv közt van még a kék. Nálunk semmi. Kyu fokozatod nálunk színben az citromsárga.

2017. máj. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nálunk 2 részre van bomtva az edzés.Van a kezdő utána jönnek a haladók.De nem teljesen övszín szerint van.Nekem már narancssárga övnél mondták,hohy járjak a haladóra.Míg vannak olyan barna övesek,akik még mindig a kezdő edzést látogatják.

Kyo-ban talán tanítják a bunkait?

2017. máj. 26. 10:27
 10/10 anonim válasza:

Egy rendes dojo-ban igenis tanítják és használják is azokat a technikákat is. Ahogy tanítják a bunkai-t is. És véleményem szerint az a dojo ahol nem tanítják a katák értelmezését és a katákban előforduló technikákat, azt hogy hogyan használd ott light-karatét oktatnak. Light-karate alatt a következőt értem: egyrészt elveszik a technikák valós értelme, és csak ütéseket, rúgásokat "védéseket" tanulnak. Az ilyesmit bárki megtanulhatja de az attól még nem karate. Sok helyen eséstechnikát (ukemi waza) sem tanítanak, ami nagy hiba. És miért van az hogy egyre több helyen az általam light-karaténak nevezett dolog fordul elő? Mert, könnyű, nem kell annyit küzdeni, nem kell annyira megerőltetni magad, nem kell minden edzésen 150%-on edzeni (persze ez ember függő is). És mert a boldog tudatlanságban vannak mert még senki nem mondta meg nekik, hogy szar (bocsánat a kifejezésésért) amit csinálnak. Ezt persze - megnyugtató - de nem minden dojora igaz. Sőt!

Ezen kívűl, ugye szó volt a bunkairól is. Ennek is van több értelmezése, több szintje mint ahogy magának a karaténak is. És ha nem bunkai-oztok, nyugodtan menj oda a mesteredhez és kérd meg, hogy foglalkozzatok vele. (Találkoztam olyan senseiel aki nem tudta az adott kata bunkai-at, jelezném, hogy övfokozatban alatta állok/álltam.)

2017. júl. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!