Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Az iskolai testnevelés órákon...

Az iskolai testnevelés órákon miért erőltetik annyira a szertornát?

Figyelt kérdés
Állandóan ilyeneket kell csinálni.Szekrényugrás,tigrisbukfenc,korlát,gyűrű,lovon egyensúlyozni stb. Miért kell ilyeneket csinálni?Sokkal veszélyesebb,mint pl.a k1 vagy az MMA.Miért pont szertornázni kell?

2017. máj. 26. 11:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
hát nálunk ilyeneket nem kellett csinálni az tuti. valami őrült lehet a tesitanárod.
2017. máj. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert a testnevelési tanrend le van maradva egy századdal... szinte semennyire nem tudják sajnos ösztönözni a gyerekeket, fingjuk nincs, hogyan lehetne megszerettetni velük a mozgást... csak megy a hülye konzervatív szarjuk...

Ha én tesitanár lennék sw alapjait oktatnám a gyerekeknek, mindenkinek a maga szintjén... aztán lenne fél óra csapatjáték... JÁTÉK nem pedig foci...

2017. máj. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Anno én sem értettem, miért kell ilyeneket csinálnom. Miért nem lehetne helyette olyant, ami érdekelt is, pl pingpong vagy gerely.

Pár éve ez a politikában is felmerült. Mert egy valamiben tehetséges gyerek, nem biztos, hogy megtud csinálni egy fejenállást, vagy szekrény ugrást, mert olyan az alkata, és hiába jó mondjuk valami másban, a tanár szigurú lehuzásai végett, elmegy a gyerek kedve a sportol.

2017. máj. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én amiben rossz vagyok azt kiegészítem azzal amiben jó vagyok.

Nem ment a fejenállás, távolugrás, kézenállás ? Na majd ezt kiegyenlítjük a fekvőtámasz, felülés, futás felméréssel.

2017. máj. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
szerintem a tornaora helyett a freerun vagy a parkour jobb lenne :D
2017. máj. 29. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki, én mit meg nem adtam volna, ha többet foglalkozunk ilyenekkel, nem csak 1 évben 2x.

Nálunk a foci volt a nagy divat, néha kosár, aztán kb ennyi. Foci is csak úgy, hogy tessék játszatok.

Sokkal jobb lett volna fekvőzni, korláton, gyűrűn, lovon gyakorlatokat csinálni.

2017. jún. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%
A szertorna egy nagyon jó sport hidd el! :) Szekrényugrás nem annyira szertorna..A korlátot hogy érted?Pörögtök rajta mint a szertornások?De jó nektek,nekünk a suliba olyan korlát nincs..Lovon?!A sulitokba van lÓ? :O
2017. júl. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
utolsó te nézz utána mi az a ló szertornábab. nem, nem az állat annyit megsúgok.
2017. júl. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudom mi a ló a szertornában,poénkodtam😉
2017. aug. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 fenui ***** válasza:
49%

Ha jól értem, a testnevelésórák célja betekintést adni több, múlttal bíró sportba, hogy eldönthesd, mit szeretnél csinálni. És ha nem mész bele kicsit jobban egy-egy sportba, akkor nem is fogod elkapni az "ízét". A torna olyan tekintetben szinte egyedülálló a hagyományos sportok között, hogy sok és változatos technikai készség kell hozzá (másként értelmezve ezeket fejleszti). Testi tudatosság, erő, egyensúlyérzék, hajlékonyság, robbanékonyság az alapjai a tornának, és sok modern sport merít a torna skillsetjéből (pl a parkour, de a bmx és a deszkázás is ide érthető).

A testi tudatosságot nagyon fejleszti, így az élet MINDEN területén jobban tudsz teljesíteni vele, ha mondjuk számodra új mozdulatsort kell elsajátítanod, akkor egy gyakorlott tornásznak ez könnyebb lesz, mivel magas szinten használja a testét változatos formában, és tisztában van a mozdulataival.

Ami a veszélyességét illeti, a torna csak akkor veszélyes, ha olyannak mész neki, amire nem vagy felkészülve abban a pillanatban (ide értve az abszolút kezdőt aki élete első szaltóját megugorva rögtön duplaszaltózni akar (szivacsgödörben is lehet nyakat törni...), és a gyakorlott muksót aki betegen akar alapból is kockázatos elemeket gyakorolni és mondjuk elsötétül a világ a levegőben), és dönthetsz úgy, hogy nem ugrasz. Egy küzdősportban nincs ilyen lehetőség, az ellenfél üt, te vagy kitértél/kivédted vagy nem.

2017. okt. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!