Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Lenne haszna nálam a wing...

Lenne haszna nálam a wing tsunnak, vagy aikidonak? Olvasd végig, csak úgy van értelme.

Figyelt kérdés
Borsod megyéből származó 30 éves férfi vagyok, és jelenleg pesten élek. Sok konfliktusom volt már, soha nem kerestem a bajt, de így alakult. Pár dolgot tanultam már több kezdő, vagy picit haladóbb embertöl, de nem gyakoroltam be annyira hogy éles helyzetben hasznaljam. A sípcsontom, és az öklöm fel van keményítve, sajat véleményem szerint ütni nem tudok, sokszor ment már mellé. A combrúgas, és rúgások kivédése az erösségem. Ez egy teljesen tapasztalatlan nagyszájú ember ellen elég szokott lenni. Aki még nem kapott rendes combrúgast az másodpercekig nem tud reagálni utána, szóval szabad a pálya. Valamire jó lenne járni hogy pl ha egy kezdö kickboxos, vagy valahova kevés ideje járó ember megtámadna ne legyen túl nagy elönye. A wing tsun tetszik is meg nem is attól függően ki csinálja. A kezdők nagyon idióták, viszont vannak akik videókban nagyon profinak tünnek. A kerdés az lenne: utcán ér ebböl 2-3 év valamit, vagy csak youtubera jó? A másik az aikido. Nagyon jók a fogásai, de nem vagyok biztos benne hogy pl mikor ütök 2-3 egyenest el tudnák-e úgy kapni közben a kezemet. Az a baj hogy bármelyik stílust nézem nem valós egyenesek, és horgok ellen, hanem kapkodás ellen védekeznek.
2017. aug. 9. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Én Wing Tsunnal bunyóztam Taekwondoos, Boxoló, Thai Boxoló és fekete öves Judos ellen és abszolút effektív volt, csak annyi a baj a stílussal, hogy nem ringbe való. Ringben esélyem nincs senki ellen, a Wing Tsun megköveteli a brutalitást, azt, hogy ne legyen a másikon kesztyű és bele tudjak könyökölni az ütésébe, vagy tökönrúghassam, vagy térden rúghassam, és, hogy az edzett alkarjaimat az ő csontjainak csapkodhassam. Ringben egyszerűen nem jó stílus, de utcán nagyon is jó, pláne, hogy a védelme kiváló. Engem Boxoló barátom képtelen volt megütni, én viszont rommá tördeltem volna a kezeit. Utcán win, ringben meg lefújtam a küzdelmet, mivel nem volt élvezetes, mert a Wing Tsun támadó technikái túl rövidek, így visszatámadni nem tudtam, tehát a Boxoló barátom csak jött, ütött, én védtem úgy, hogy tört volna valamije utcán, de mivel kesztyűben volt, így nem lett semmi baja, aztán néha rárúgtam, de ennyi, tehát senki nem élvezte. Utcán viszont jó. De a Wing Tsun oktatása gyér! Így Wing Tzunra menj inkább, de ha Pesten élsz, akkor Hung-Garra, azt jobban ajánlom.


Az Aikido oktatása megint gyér. Egy jó Aikidos nem a kezedet akarná elkapni, hanem kihajolna és ott fog meg, ahol tud, majd földnek csap abból a szögből. De sajnos nem ezt tanítják.


A Wing Tsun, mint stílus jó, de az oktatása hulladék. Az Aikido ugyanez. Vagy Wing Tzunra, vagy Wing Chunra menj, vagy pedig Hung-Garra, illetve ott van még a Jiu-Jutsu, Judo, Birkózás, Thai Box, Box, Savate, Sanda, Taekwondoo, Kick Box is. Magyarországon sajnos csak ezek a jók. Amiért én tudom használni a Wing Tsunt, az azért van, mert én minden nap foglalkoztam vele és bunyózok privátban, így megtanultam használni. De ha neked nincs erre időd, lehetőséged, akkor ne menj rá, mert nem éri meg. Fáj ezt mondanom, mert maga a stílus utcán nagyon jó, de sajnos az edzések rosszak nagyon. Magyarországon jó Kung-fu oktatást Hung-Gar edzésen, néhány Xing Yi iskolában, Wing Chunon, Wing Tzunon, illetve Choy Lee Fut oktatáson kapsz. Ha Kung-fu érdekel, akkor ezen stílusok közül válassz, mindegyik van Pesten.

2017. aug. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%
Jobbra fent a keresőbe írd be mind a két stílust!Sokszor ki lett már fejtve rengeteg kérdésnél,hozzáértő válaszolóktól,hogy miért pont ez a kettő a lehető leghaszontalanabb.
2017. aug. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hozzáértő válaszolók alatt elfogult Boxfanokat értesz, akik szerint a ring meg az MMA az egyenlő az utcával? Csak mert akkor semmi másról nem volt szó, csak fröcsögésről. Nekem speciel senki nem tudta kifejteni, hogy miért lenne rossz a Wing Tsun. Szóval, ne haragudj, de nem, senki nem tudta még tényekkel alátámasztani, hogy ezen stílusok rosszak lennének.


Hozzáértő válaszoló vagyok én, mert én tanultam a stílust, én használtam, én ismertem meg, én bunyóztam vele/ellene több stílus ellen is, én tudom, hogy mi az igazság, mármint a Wing Tsunnal kapcsolatban. Így ne is haragudj, de pont nem érdekel pár fröcsögő Boxfan értelmetlen szövegelése. Rossz a Wing Tsun oktatása? Igen! De magával a stílussal nincs semmi baj. Ettől függetlenül én sem ajánlom a rossz oktatás miatt. De nem a stílust kell fröcsögni, hanem az oktatását.

2017. aug. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindenki tudja,hogy egy 16 éves kisgyerek vagy.A kategóriába való válaszaiddal eleinte csak nevetséges voltál,mostanra már szánalmas vagy.
2017. aug. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 palilaci ***** válasza:

Mindenkeppen kick box vagy thai box kellene neked, a savate es az ITF taekwondo sem rossz esetleg a box. A csing csungok oktatasa az orszagban egy vicc kategoria, ha normalis edzot fogsz ki akkor biztos mukodik, de ott is kell 5 ev minimum. Az aikido meg nem a gyors tanulasrol (2-3 ev az edeskeves) es az aggressziv tamadasokrol szol.


Sűritett, mar megbocsass de ez az "feledzett alkarommal utcan kivegzem" annyira bullshit es unalmas toled. Ha valamit nem gyakorolsz elesben, ami lehet tokonrugas, szemkinyomas stb az az eletben nem fog menni olyan hatekonysaggal, mint ahogy ideirod.

2017. aug. 11. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!