Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A kung-funak van értelme ha...

A kung-funak van értelme ha harcról van szó, vagy csak ámítás?

Figyelt kérdés

egyébként kungfuval tényleg lehetéges vajon, hogy valaki hatalams mester legyen ? csak pl MMA-n sosem láttam még winnchunos harcost érted...

vajon hazsnálható egyáltalán a kung-fu ?

az életben ?

érted...

nem tudom elképzelni, hogy vajon egy normális harcban, ami tényleg bunyó hogy nézne ki egy kung-fu harc

tehát ha pl egy saolin 30 éve kungfuzik, és ráküldök egy profi MMA-st, akkor méltó ellenfele lenne, és úgy nézne ki mint a filmekben a meccs ? erre akartam kilyukadni, mert szerintem uygan olyan utcai verekedés lenne...

Senki nem tud nekem felmutatni egy videót, ahol élő verekedés van, és két kungfu-s harcol, és látszik a "hatalmas mesteri tudás" mint a kung-fus filmekben ! Ahol mondjuk a mestert nem lehet megütni, és 4-5 embert megver...



2013. máj. 5. 11:35
1 2
 1/13 Sparr0w ***** válasza:
Minden az ellenféltől függ: nemierőszakoló, rablógyilkos, zsebtolvaj ellen remek lehet a kung-fu, MMA ringben agyonvernek ha kizárólag kung-fuzol. MMA: kevert harcművészetek, tehát minden ágból a legjobb technikák válogatása, ebből is következik hogy az MMA a "legjobb" mivel mindent tartalmaz.
2013. máj. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
igen az elozo jol mondja .ha neked megy valaki az utcan aki eleteben semmi kuzdosportot nem csinalt es nem tul eros fizikumu akkor talan van egy kis eselye a gyozelemre de nagyon nem fogja a kung-fu-t hasznalni.de ha ossze kerul egy birkozo boxolo mma-s bjj-s thai boxos es meg sorolhatnammal akik nem szarok akkor nagy valoszinuseggel vesziteni fog de ez attol is fugg mennyire ugyes az mmas vagy a kung-fus mivel youtubeon is van egy csomo video igaz legtobbszoraz mmas nyer de nagyresze azok nak is bena :) remelem segitettem.
2013. máj. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Én arra vagyok kíváncsi, hogyha tegyük fel élne egy 400 éves kungfu mester, tényleg van-e oylan, hogy akkora tudása van, hogy nem lehet megütni, és olyan technikák...

Végülis a kung-fu régen titok volt, nem véletlenül ! MMAban sosem látsz elképeztő technikákat, csak ütnek rúgnak ésszel ! Én kyokushin karatézom, de itt is ütés rúgás van főleg + tanultam önvédelmet, de ha megnéztek egy kungfu-s filmet, láttok elég komoly technikákat, és soskzor képtelenek 40en megütni a kung-fu mestert...

De létezik olyan az életben, hogy két harcos nem tudja megütni egymát akkora tudása van ? Sok saolin-t láttam, de az életben nem tudom hogy egy harc esetén ugyan olyan utcai verekedés lenne, vagy olyan szintű harc lenne, mint a filmekben ?

2013. máj. 6. 11:53
 4/13 Sparr0w ***** válasza:
Akkor a kérdésedre válasz: nem létezik olyan technika hogy ne tudjanak megütni.
2013. máj. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

És létezik olyan harc mint a filmekben, ha két kung-fu-s harcol ? Vagy mindig úgy néz ki egy harc, mint az utcán ?

Kyokushin karatézom 6 éve, és azért máshogy küzdenék mint az utcai bunyósok, de csak mert helyesen használnám a csípőmet ütés közben stb, de akkor sem lenne ezen kívül sokkal nagyobb különbség, mint egy normál bunyó között... de ha két 30 éve tanult winchun mester harcol, akkor hogy nézne ki a harc vajon ?

2013. máj. 6. 18:03
 6/13 Sparr0w ***** válasza:
Nem értem ha 6 éve karatézol hogy lehet hogy nem közdöttél még senkivel ringben? Az utcán nincsenek szabályok csak a gyorsaság és a határozottság számít. A filmekben látottakból semi nem igaz, a K1, MMA, ketrecharc felvételek vannak a legközelebb a valós harci helyzetekhez akkor ha képzett felek csapnak össze, ha "elméleti" harcművészek vagy laikusok küzdenek akkor tapasztalt ellenfél esetén csúnya és rövid vége lesz, egyébként pedig csibeboksz kezdődik.
2013. máj. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

De igen harcoltam már, országos bajnok is voltam.

De ha utcán két eszméletlen profi kungfus küz, úgy nézne ki mint egy MMA meccs, vagy inkább úgy mint a kung-fus filmekben ? kb ez a kérdés lényege...

2013. máj. 8. 20:24
 8/13 anonim ***** válasza:
Kung fu-s filmek valósághoz nem igazán kötött begyakorolt akrobatikus sz*rok.
2013. jún. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Felkaszabolnák egymást karddal vagy lándzsával, az mma-sokkal egyetemben.
2013. jún. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Én értem mit kérdezz.Pl. hogy amikor felugrik egy ilyen kung fu mester tényleg 6 métert repül ellőre és vagy 60szor szétrúgja az ellenfele fejét illetve hogy azok a hülye beállások igaziak amikor mind a két kéz ellenkező irányba mered és egyik se védi a fejét a mesternek,mert ilyenkor egy jól irányzott rúgással simán ki lehetne kozni a mestert
2013. júl. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!