Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen az eskrima oktatás...

Milyen az eskrima oktatás Magyarországon?

Figyelt kérdés
Légyszi olyan írjon aki jár is ilyen edzésre és ne távolról okoskodjon.

2017. szept. 14. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:
5%
Azokról jókat hallottam. Bár nekem a fegyver elleni harc mindig is irreális volt, mert ha nem baráti a küzdelem, hanem mocskos, ahogy az élőben, utcán történik, akkor máris teljesen más a szituáció, szóval szerintem egy Thai Boxszal jobban járnál, de aztán lehet csak nem ismerem az Eskrimát eléggé... Ettől függetlenül tanulj mellé pusztakezes harcot. Menj el Boxra, Thai Boxra. Akkor biztos jó lesz.
2017. szept. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első hozzászólást inkább nem minősítem... Nem értem mi ez az agresszív, mindenkit a földbe akar döngölni aki szembe jön az utcán hozzáállás.

Én ugyan jelenleg nem űzöm ezt a sportágat, de egy rövid ideig próbáltam Újpesten (nekem nem igazán jött be ez a forma, inkább a kendo-t választottam). Az edzés színvonalas volt a hangulat jó. Magyarországon nem egy régi hagyományokkal rendelkező ágazat. Fejlődni lehet de el kell járni szemináriumokra.

2017. szept. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Kercsak ***** válasza:
100%

Jelenleg hazánkban több Eskrima (Kali, arnis) irányzat létezik. Az Eskrima Hungary iskoláiban világviszonylatban is nagyon magas az oktatás színvonala.

Ha privátban megírod, hogy pontosan melyik iskola érdekel, akkor több infót tudok róla adni.

Az Eskrimanak van pusztakezes része is, egy teljes komplex rendszer. Utcára az egyik legalkalmasabb. Én max akkor nézek le box vagy thai box edzésekre, amikor többet akarok edzeni. De azt megtanulod Eskriman is.

2017. szept. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
84%
"Az első hozzászólást inkább nem minősítem... Nem értem mi ez az agresszív, mindenkit a földbe akar döngölni aki szembe jön az utcán hozzáállás." Igazad is van , az első hozzászólót nem is lehet minősíteni mivel egy 18 éves suhancról van szó. Állítása szerint 25 stílust ismer kívülről belülről bár szerintem egyet sem igazán . Na de nem is ez a lényeg . Az eskrima egy remek komplex stílus mint ahogy már írva is volt , a fegyveres ( bot és kisebb mértékben kés ) részén kívül ott a Panantukan nevű pusztakezes oldala is . Tehát érdemes kipróbálni legalább egy-két edzés erejéig a hozzád legközelebb eső kali edzést .
2017. szept. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!