Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogyan lehet túlélni a téli...

Hogyan lehet túlélni a téli időszakot úgy, hogy ne támadjanak meg?

Figyelt kérdés

Most elég későn járok haza iskolából, este 6 előtt nem vagyok itthon.

És hát elég veszélyes a város, ha sötét van, főleg télen.

Régen 3 hónapot thai boxoltam, de nem tetszett, otthagytam. Az edzés lebonyolítása nem volt fair, nem a sportággal van bajom. Más edzések messze vannak, nincs időm lejárni, mert még tanulni is kell este, ami 5-6 óra.

Edzeni nem tudok normálisan, hogy jó erőnlétem legyen, mert nincs időm.

Régen futottam, tavaly télen hagytam abba, akkor eléggé toppon voltam, el bírtam volna menekülni, ha kell.

Nyáron még bicajoztam, hegyvidéken, emelkedős terepen bírtam kb. 30 kilométert tekerni.

Ezekkel most le kellett állni, tehát menekülni tuti nem tudnék túl jól.

Erőben viszont jó vagyok, mert néha súlyzózok és a saját súlyomat kinyomom fekve, elemelésben többet is bírok.

Minden este fekvőzök, hogy legalább ezzel karban legyek.

Milyen stratégiát vagy önvédelmi eszközt ajánlotok?



2017. okt. 30. 19:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát nem sok derült ki, őszintén szólva. Hánykor akarnál kimenni, és mit csinálni?

A futás szvsz nem hiszem hogy olyan rettentő veszélyes, ha kivilágított vagy forgalmasabb helyen csinálod. Felénk több helyen is van rekortános futókör, ott egész 9-10-ig vannak futók, és egy sötét miatti bokatörés esélye is kisebb. Ha ez teljesen megoldhatatlan, akkor edzőterem vagy otthoni futópad (én személy szerint nem is bírok hidegben futni).

2017. okt. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igazából a hazaútról lenne szó főként. Mert át kell jönni a fél városon a suliból és az olyan itt, aki gengszternek hiszi magát, mert meghallgatott valami rap zenét.

Konkrétan ránézel és már ütne, kötekedik.

És ezek főleg sötétedés után vannak elemükben.

2017. okt. 30. 20:07
 3/12 A kérdező kommentje:
*sok az olyan itt, aki
2017. okt. 30. 20:07
 4/12 A kérdező kommentje:
Futni meg most sajnos nem sok időm van. Futópad nekem rettenetes, én úgy szeretek futni, hogy mondjuk 5 kilométerre van egy X hely és oda elfutok meg vissza.
2017. okt. 30. 20:09
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az első stratégia az észlelés, azaz járj nyitott szemmel, ne dugd be zenével a füled és ne nyomkodd a telefonod. Ők az első áldozatok.

Válassz olyan útvonalat ahol sok ember van, akkor is, ha hosszabb.

Hordj magaddal gázprayt de ne a táskád mélyén, hanem a kezed ügyében. Ha kell, fújsz és futsz.

2017. okt. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Oké, köszi. És ha buszon kötnek belém akkor mit csináljak?

Azzal a busszal járok, ami nem a legrosszabb negyedeken megy át, hanem csak súrolja a gettókat, de bármi lehet. Ott is fújjam le?

2017. okt. 30. 20:21
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Buszon(zárt térben) ne,mert ugyanúgy kapsz egy szép adagot belőle te is
2017. okt. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
gázsprét tars magadnál
2017. okt. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Buszon nyilván nem fújsz, mert ha ártatlan is kap belőle akkor garázdaság közbiztonságra különösen veszélyes eszközzel.

Ott sem vagy teljesen védtelen, pl ülj közvetlenül a sofőr közelébe, szerezz be egy személyi riasztót, amit megnyomva eszeveszett vijjogásba kezd, ne legyen nálad komoly érték. Ezek nem a legjobb eszközök, de azért valami.

2017. okt. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha buszon vagy (vagy más olyan helyen, ahol vannak emberek), még annyit teszek hozzá, hogy szólj rá a támadódra hangosan, hogy körülötted mások is hallják, hogy hagyja abba amit csinál (ez később egy esetleges per során fontos lehet), és kérj segítséget másoktól.
2017. okt. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!