Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogy néz ki egy jó bokszedzés?

Hogy néz ki egy jó bokszedzés?

Figyelt kérdés
Több helyen is voltam, mindenhol bemelegîtés, pár kombináció, utána zsákolás, erősítés utána nyújtás és ennyi.Tudomásom szerint kellene alapállást tanítani, egyenes, horgos stb ütések elsajátítása, De ilyenek nem nagyon voltak.Igy néz ki egy bokszedzés?Vagy hol nagyon jó?

2017. dec. 29. 16:01
 1/1 Boxrec ***** válasza:

Szia!

Bemelegítés. Utána ha kezdő vagy akkor meg kéne tanulnod az alapállást, ütéseket, lépéseket. Ez nagyon fontos mert úgy tudod belevinni az ütésbe a súlyod ha tudod a teknikát. Ha jól megtanulsz ütni akkor messzebbre tudsz ütni, erősebbet közben véded is magad. A lábmunkát és az alapállást is megkel tanulni.


Amikor én kezdő voltam 2 hónapon át gyakoroltam az alapokat egy ütő falon, még zsákolni se engedtek. De amikor bele jössz (kb 6 hónap) akkor általában ezt csinálja egy bokszoló: Bemelegítés, árnyék box, zsákolás, kesztyűzés, kondíció edzés, erő edzés, nyújtás.

De ez a haladó szint, a kezdők meg bemelegít és tanulja az alapokat.


Bár nálunk külön van kezdő és haladó edzés így mindenki azt kapja amire szüksége van.

2018. jan. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!