Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kik győznének az alábbi...

Kik győznének az alábbi párviadalokban?

Figyelt kérdés

1. Wudang szerzetes vs Amerikai futballista


A wudang harcos 170 cm magas és 68 kg, magas szinten űzi a kungfut. Az amerikai focista 190 cm magas és 110 kg-os védőjátékos, teljes felszerelésben van. Le tudná-e teperni a focista a wudang szerzetest?


2. Shotokan karate mester vs Rögbi játékos


A shotokan karate mester egy 165 cm magas, 60 kg-os japán ember, 5. dan fokozatos. A rögbis egy hátvéd, aki 195 cm magas és 125 kg-os, kigyúrt emberke. Vajon a rögbis bele tudná döngölni a karatést a földbe.


3. Capoeira mester vs. Erőemelő

A capoeirás 175 cm magas és 75 kg, és jól mozog. Az erőemelő 190 cm magas és 120 kg. Össze tudná-e roppantani az erőemelő a capoeira harcost?



2018. jan. 3. 17:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
75%

Levegő!


Már ne is haragudj, de Sincere régebb óta űz harcművészeteket és küzdősportokat, mint ahány éves vagy TE! Arról nem is beszélve, hogy ő magától a stílusalapító nagymester fiától - aki pedig jelenleg is a stílusvezető nagymester - tanult egy bizonyos kungfu stílust, pár évig. Te (és még Én sem) neked ebben soha nem lesz részed.

Másrészt Te Ausztriában élsz és edzel. Ausztriában SOKKAL rosszabb színvonalon oktatják a küzdősportokat és harcművészeteket, mint nálunk Magyarországon. (Jártam át anno párszor BJJ-zni az osztrákokhoz)


Ellenben Sincere kint él x ideje Franciaországban, ahol pedig ezerszer jobb színvonalon oktatnak mindent, mint nálunk idehaza. Japán Franciaországot választotta ki, mint európai BUDO központot. (Vagy is az összes Japán harcművészetet Európában ott oktatják a legmagasabb szinten, ott marha könnyű japán mestert találni).

Másrészt ő a savate őshazájában savatezik, biztos nem ért hozzá. XD

Fotelharcos te vagy ő hozzá képest. Ezt nem rossz indulatból mondom, hanem puszta tényből. Ő 30+ éves tag, aki lassan 20 éve benne van a témában, Te pedig még 20 éves sem vagy. Talán kicsit több tiszteletet.

Levegő nem mondom, hogy rosszakat írsz, valóban jobban ismered ezen az oldalon a kungfut sokakkal ellentétben. De te még nagyon tapasztalatlan vagy ahhoz, hogy pont egy Sincere kaliberű tagot kioktass és fotelharcosnak nevezz. Ő már akkor kungfut gyakorolt, mikor te még óvodában sem jártál. Sincerrel találkoztam egyszer személyesen, hát... össze tudna pakolni engemet is. Pedig én sem tegnap kezdtem a témát.

2018. jan. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Sárkánynál a pont és az igazság .
2018. jan. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
81%

"Konkrétan te nyomod itt a legnagyobb marhaságokat . Tong bei így baji úgy , saskarom .... Choi Lay Fut , hung gar stb az istencsászár , míg a többi stílus örüljön hogy említik őket . Holott ezerszer bizonyítottad hogy infóid legtöbbször nem tükrözik a valóságot."


Elolvasott pár kungfus cikket, az adott irányzat legendáiról, történelméről és már kungfu szakértőnek tartja magát. Két évecskét eltöltött a Leung Ting wing tsunban aktívan testközelből, más kungfu irányzatokat nem is ismer, de szentül meg van győződve arról, hogy pl: A Saskarom vagy a Majom stílus mestere lazán széttépne egy profi bokszolót. :D


Ha van is a kungfuról egy kis értékelhető tudása, az is csak azért, mert Rozsdától tanult pár hasznos dolgot. Ami amúgy rendben is van, de attól még illene visszavenni az arcból.

SűrítettTinifiút még az anyukája etette cumisüvegből és babakocsiban tolta, mikor én már Angliában kint edzettem, Sifu Ip Chee Keung keze alatt, jelenleg ő a Chow Gar kungfu (déli imádkozósáska stílus) stílusvezető nagymestere Kínában és a világon. (és igen a faterja alapította magát a rendszert).

Te filmekben láttál kungfut én pedig élőben. (Nem Máday papa a kungfu képviselője, neki semmi köze sincs hozzá. Leung Ting pedig nincsen Kínában elismerve, ez is tény)


"Mikor Sincere és Rozsda a wing chun-t elemezték , akkor sem tudtál értelmes tényeket leírni csak elfogultsággal válaszoltál"


Igen emlékszem arra a vitára és elemzésre. Ott Sűrített grandmasterlexikon a wing tzunról is kioktatott engemet (de lehet, hogy az már másik kérdésnél volt). Ő soha egy percet sem wing tzunozott, ellenben én másfél évet, és részt vettem szemináriumon Emin Boztepe edzésén, gyakoroltam vele élőben. De Sűrített persze jobban tudja. :D

Levegő fiam, te a kungfukhoz is síkhülye vagy, mint minden máshoz. Miben van neked igazad? Az, hogy a veled egykorú takonyrambó tinifiú thai boxos és tkd-s haveroddal cicabunyó sparringban kipróbálsz 1-2 dolgot, attől te még nem világosodsz meg. Nem vagy se képzetebb, se tapasztaltabb. Majd ha 1 stílusban eltöltesz 6-8 évet és mellette 2-3 másik stílusban is legalább 4-5 évet, akkor mondhatsz valamit. Addig pofád lapos legyen KÖLYÖK! És ne írj olyat, hogy te bokszolsz. Te maximum csak bokszolGATSZ. Gyakorlatilag egy rendszert sem ismersz. Jó oké, ez köszönhető részben a korodnak is, hiszen még nagyon fiatal vagy, de pont ezért kellene okoskodás helyett, szépen csendben és alázatosan tanulnod. Anno Honvédnak, Aikiboxernak és sok más olyan válaszolónak is okoskodtál, akik nálad jócskán tapasztaltabbak és képzetebbek.

2018. jan. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Részben köszönhető annak hogy fiatal ez igaz . És az is hogy inkább lapulnia kellene , figyelnie , tanulnia . Amit ő csinál az már szinte minősíthetetlen . És ezt még az életkora miatt sem lehet már elnézni mert nem egy 3 éves gyerekről van szó akinek még nincs meg a magához való esze . Tehát a tisztelet meg kellene tudnia adni . Hogy nem ért egyet oké , nem is muszáj , de mielőtt okoskodni kezd előbb gondolkodjon egy kicsit ( ne félj levegő nem fáj az ) .
2018. jan. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Szerencse nélkül minden esetben a 2. Akik az NFLben játszanak, legalább olyan reflexeik vannak mint egy kung fu mesternek és nem csak a labdaelkapásban. Teljes védőfelszerelésben kitérni 2-3 hasonló kaliberű ember elől, akiket k**rvára nem érdekli a labda csak hogy téged a földbevágjanak nem kis teljesítmény.


Fölösleges ilyen súlykülönbséggel összehasonlítani bárkit. Pláne ha az egy izomhegy, aki minden meccsén elszenved 2-3 autóbalesetnek megfelelő ütközést.

2018. jan. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Honvéd azért az erőemelőre ne tégy nagy tétet . Azok az emelők azért eléggé lomhák , nemcsak izomból de zsírból is van rajtuk . A braziloknál is akadnak eléggé szép szál emberek akik capoeirával foglalkoznak ( izmosak mégis fürgék ) . Ha megnézzük a kérdést akkor a japó 5 danos . Gondolom a wudangos is kínai személy , így a capoeirás is lehet egy néger akiknek azért nem rossz a fizikumuk . Valamint ha az első kettő mestere a saját stílusának akkor a capoeirást is soroljuk a magasan képzettek közzé minimum 20 éves tapasztalattal . Tehát ha az erőemelő kifárad akkor a capoeirás lenyomhatja . De ha az erőemelőnek sikerül elkapnia , alaposan megropogtathatja ellenfelét .
2018. jan. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
A támadólány legyőzné az összeset
2018. jan. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Egy hatcsövű 25 mm-es gatling-gépágyú szarrá lövi az összes büdösköcsög karatéjost, kapuérást, amerikai focistát és rögbist.
2022. nov. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!