Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Az agykárosodás elkerülhetetle...

Az agykárosodás elkerülhetetlen a boxban?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem el boxolni és nagyon tetszik és szeretném is csinálni, de azért van pár dolog amiről jó lenne tudni mielőtt komolyan belevágnék. Túl vagyok az első sparringemen (vagy hogy szokták mondani) és kaptam egy elég kemény ütést, ami az államat találta el. Elég erős ütés volt. Egy pillanatra elsötétült minden és csillagokat láttam. Nem ütöttek ki de azért egy pillanatra leblokkoltam. Aztán kíváncsi lettem, hogy vajon mitől lehet ez és mi játszódik le ilyenkor az agyamban. Rákerestem és eléggé megijesztett. Amit leszűrtem, hogy minden fejütéskor az agy nekimegy a koponyámnak és ez hosszú távon súlyos következményeket okozhat. Nem akarok 10 év múlva agyilag zokni lenni, szóval mennyire kell komolyan venni ezt az agykárosodás dolgot ha csak hobbi szinten űzöm a sportot és mire kell figyelni? :/

2018. jan. 7. 17:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a pro ökölvívókat , ők sem lettek agyilag zoknik pedig nem egy - két ütés találta már el őket . Pl Erdei , Kovács István , Tyson ...
2018. jan. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Attól függ milyen erős ütést kapsz. Viszont amit kérdezel, az olyan, hogy futás közben el tud-e törni a lábad? Lehet 5 évenként eltör egyszer, de semmi komoly, viszont elég egyszer úgy eltörnie, hogy nem tudsz tovább futni. A box is ilyen. Nagy valószínűsége van, hogy kapni fogsz egy-két nagyobb pofont. Minden sportnak van valamilyen negatív velejárója. Véleményem szerint hosszútávra semmiképpen nem jó, ha hetenként fognak kiütni téged.
2018. jan. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Amúgy elkerülhető , pl használj fejvédőt , erősítsd a nyakad , védekezz jobban .
2018. jan. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy ütéstől talán.
2018. jan. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

jaja,nézd meg a nyakát tyson-nak meg holyfild-nek.

nem véletlenül volt az annyira feledzve és olyan vastagra.

az nyeli el az ütések nagy részét.

minél erősebb a nyak,annál kisebb az ütés utáni koponya kilengés vagyis az agyra kifejtett billiárd golyó effektus.

szóval nyakedzés.

2018. jan. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) Ennek a nyakedzésnek utána nézek
2018. jan. 7. 19:59
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Előfordulhat, de ez inkább szerintem a régi időkben volt jellemző, amikor rosszabb volt a védőfelszerelés, 15 meneteket bunyóztak, egy emberben meg lehetett 100 vagy több meccs és a megélhetés volt a cél. Mellette még lehet, hogy kidolgozta a belét egy gyárban. Szóval inkább azokkal van ez, akiket nagyon sokat vertek.
2018. jan. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Gerard McClellan, Terry Norris, Magomed Abdosulamov, Michael Watson, Prichard Colon, James Toney stb, nem olyan ritka azert, csak hogy parat emlitsek a kozelmultbol aki eszembe jut. Amennyibe ezt tudod vallalni, hogy esetleg te is ilyen leszel akkor bokszolj tovabb, heti egy ket sparringon becsuszott utes meg nem a vilag vege, nem hiszem, hogy zokni leszel tole. Egyebkent ez is genetika, az oreg George Foreman peldaul akkorakat kapott, hogy az elkepeszto megis tok tiszta es semmi baja hetvenen felul sem. Nem ugy Muhammad Alinak akinek a Parkinson korjanak kialakulasat igencsak meggyorsitotta a boksz, de ott van Marvin Hagler akit acelpoznaval se lehetett leutni es a kopasz fejevel vedte le az uteseket megis semmi baja, viszont Tommy Hearns aki ugye a nagy negyes fogat masik tagja volt, o viszont mar nagyon erthetetlenul beszel. Szoval ezt nem lehet elore megjosolni, ha nem leszel profi es treningen odafigyelsz a nyak edzesere is akkor nem hinnem, hogy zokni lesz beloled. A profiknal pedig mar semmi sem garantalt, ez egy ilyen sport.
2018. febr. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%
Valószínűleg inkább alkati kérdés, a küzdősport talán csak inkább egy kicsit rátesz. A Klicsko fivérek nem hülyültek le, bár még nem öregedtek meg. De ott van pld George Foreman, most lesz 70 éves és vidáman éli az életét, mi több még mindig erős, mint a bivaly. Igazából tényleg vannak, akik a ringben haltak meg, de sokszor egyes emberek egy kis ütődéstől is meghaltak már. volt aki egy tüsszentésben halt bele - tüsszentett és megrepedt az aortája. De ez inkább a nagyon ritka verzió.
2018. ápr. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Beszelgess el mma-s versenyzokkel meg boxolokkal. Nem akarok neveket mondani.

Nem erti nemelyik a viccet,nem erti az osszefuggeseket. Nem emlekszik dolgokra.

Szoval tenyleg butit a fejutes.



N/35

2018. ápr. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!