Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A birkózóknál elkerülhetetlen...

A birkózóknál elkerülhetetlen a törött, ronda fül? Van megoldás ellene?

Figyelt kérdés

2014. márc. 31. 15:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
fülvédő
2014. márc. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Nemigazán, ha rendszeresen, sőt ha versenyszerűen akarod, akkor ez sajnos egy velejáró.
2014. márc. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

2,

Kár.:(

Mert a fiamat szívesen beíratnám valamilyen küzdősportra és

a birkózás szimpi lenne,de nem akarnék neki olyan fület.


A fülvédő dolognak majd utánanézek.

2014. márc. 31. 17:50
 4/24 anonim válasza:
Ha a bírkózás szimpatikus, nézd meg a judot vagy a brazil jiu jitsut. Ezeknél a törött fültől sem kell féltened.
2014. márc. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

A judo-n gondolkodtam,de valahogy nem érzem hatékonynak.

A BJ pedig túl durva szerintem. (fojtások,feszítések)


Én boxolok,de azt sem akarnám a gyereknek. Ne üssék a fejét.:) Szóval nehéz ügy. :)

A keleti (kung fu stb) pedig fárasztás.Szóval azok is kilőve... majd még gondolkodom.

2014. márc. 31. 19:23
 6/24 anonim ***** válasza:

1. Bjj-ben kb ugyanannyira nő a karfiol, ha érted, mire gondolok... :D és a judokák se nagyon kivételek, ha sok a newaza, ott is törik a fül.


2. fiatal korban sokkal rugalmasabbak a porcok, ráadásul a gyerkőcök még nem tudják a fogásokat se olyan pontosan, hogy ebből nagy gond legyen.


3. Bjj-ben a gyerekek számára egy csomó technika, submission tilos, szinte csak pozicionálás van. egyáltalán nem veszélyesebb, vagy durvább, mint a judo, vagy a birkó.


4. végül meg gondolj a fiad jövőjére. a legjobb csajok adnak a kinézetükre,és szeretik rágcsálni a karfiolt :D

2014. márc. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
lehet sakk lesz ebből. :)
2014. márc. 31. 20:34
 8/24 anonim ***** válasza:

Én azért mégis a judot ajánlanám.

Nem tudom mit értesz az alatt, hogy nem hatékony.

Ha arra célzol, hogy nem erősödne meg tőle a gyerek, tévedsz.Plusz kiváló lesz egyensúlyérzéke, és ha netán

esetleg véletlenül valami teljesen megmagyarázhatatlan okból verekedésre kerülne a sor, könnyen ki lehet az ellenfelet billenteni az egyensúlyából,akár egy gáncsal.

A judósoknak pedig nem törik a fülük, akármennyire is gondolnátok.

És még annyi, hogy nekem a személy szerint a birkozás nagyon unszimpatikus sport. Nem akarok egy birkózót se megbántani, sőt én tisztelem őket, de hogy ilyen feszes ruhákba izzadtam fogdossák, tapicskolják egymást, szerintem nem egy jó dolog.

2014. márc. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

igen, picit azért gondolkodom a judon. Gyereknek szerintem tökéletes. Nem verik szét a fejét, nem törik a füle,nem tömik az agyát felesleges keleti szarokkal...


A hatékonyságot önvédelmi szempontból értettem. (ebből a szempontból talán a judo a leggyengébb)

Meglátom még. És persze lehet úgy sem az lesz amit én gondolok. A gyerek dönti majd el úgy is tetszik-e neki valamelyik vagy nem.

Köszi a hozzászólásokat és javaslatokat!

2014. márc. 31. 20:52
 10/24 aikiboxer ***** válasza:

Én 9 évesen vittem le bokszolni magammal a lányomat. Nagyon vigyáztam rá, ezerszer elmondtam neki, hogy ha ütik a fejét, akkor szóljon az edzőnek stb. Borzasztóan vigyázott rá mindenki, soha nem verték meg, nagyon megszerette. Azóta ő ver másokat. :)


A judo szerintem is jó sport, fiatal/iskolás korban döntő fölényt ad a fiúk között. Viszont az a bajom vele, hogy a judósoknak mindenük tönkre van menve, térdük, derekuk stb. Emiatt nagyon gondolkodom, hogy a kisfiamat mire adjam. Szerintem inkább tornáztatom kiskorban, és őt is viszem bokszolni.

2014. márc. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!