Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mit csinált szerintetek...

Mit csinált szerintetek rosszul, wing tsunosok?

Figyelt kérdés
Wing tsun mesterfokozat
2018. febr. 4. 19:49
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Jaaa bocsanatot kerek, itt a konkrét sztori: szóval sokat szoktam sparringelni egy 1. mesterfokozatu wing tsunossal. De eddig mindig csak ketsegbe esetten próbált kozel jutni én meg karatezok és hát agresszívan rugok, távolságot tartok. Ha kozel is jut egyszeruen foldre lehet vinni pl csipodobassal vagy valldobassal. En NEM nézem le a wing tsunt, sot jonak tartom de ez kicsit elgondolkodtat. Alapbol gyors a keze hihetlenul meg jok a technikai de élesben... Mégse tud sokat mutatni...
2018. febr. 4. 19:56
 2/26 anonim ***** válasza:

A fizikai adottságok is számítanak. Ha te erősebb vagy, akkor tudsz dominálni.

A másik, hogy nem biztos, hogy egy szinten álltok.

2018. febr. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Mert sajnos lehet venni mesterfokozatot, illetve ha nem is vette, akkor is a formagyakorlataira kapta a diplomát.


Én fekete öves Judossal sparringoltam (10 éve tolja a Judot) és többször is, amikor megpróbált földrevinni kiszabadultam és rávertem egy sorozatot. Többször bunyóztunk, természetesen volt nem egyszer, hogy lefogott úgy, hogy egy mozdulattal törte volna a kezem, de az sem egyszer volt, hogy a fogásából kiszabadultam és olyat kapott, hogy azt se tudta, hogy hol van. Szóval minden gyakorlás kérdése. Jól teszed, hogy nem nézed le a Wing Tsun-t, mert hidd el, jó tud az lenni, csak sajnos a magyar oktatása nagyon csúnya. Egyébként a Judos ellen olyan technikákat használtam, amiket itt állandóan ócsárolnak, és bár igaz, hogy Boxoló és Thai Boxoló barátom ellen soha nem használtam őket, de egy testharci stílust képviselő ellen már jóval több hasznuk volt.


Javaslom a Wing Tsun-os barátodnak, hogy ne az legyen a célja, hogy rádmenjen a láncütéssel és legépeljen, mert nem vagy bábu, hogy egyhelyben maradj. Vegye fel a harci állást és nagyon lassan közeledjen és szurkáljon az első lábával, amin nincsen súly. Térdet, csípőt támadjon vele, illetve fogja fel a rúgásaid keményen. Ezekkel az a baj, hogy baráti küzdelemben nem lehet használni, mert durva technikák tudnak lenni. A Wing Tsun a rúgásokat úgy blokkolja, hogy rárúg a másik térdére. Taekwondoos barátomnak sikerült mindig így elkapni a térdét és rohadt veszélyes, fel is hagytam vele, miután le kellett üljön, mert olyat kapott a térdére. Szóval ezzel csak óvatosan, de azért lehet próbálkozni. És ha be is ér kézharcba, ne akarjon legépelni a láncütéssel, csak türelmesen védje a támadásaid és a védőtechnikákból formáljon támadó technikákat, illetve egyes védekező technikát használhat támadásra is. Mondd meg neki, hogy hogyha te ütsz neki, akkor ő ugyanazon az oldalon a kezével egy Tan-Sauval nyugodtan rontson előre és a többi majd jön, ha ez megvan, a többit majd adja a szituáció. Vagy, hogy egy Pak-Sauból nyugodtan tolhat egy Fok-Saut egy kilépéssel és nyugodtan beleviheti a csípőjét keményen, nem kell félni. Ezeket tudom ajánlani a tagnak. Eléggé kiábrándító ezt olvasni, hogy mester szinten van egy olyan ember, akit egy Karatés földnek vág 2 másodperc alatt. Noszogasd többet sparringra! Hogy megtanulja használni a Wing Tsun-t éles küzdelemben.

2018. febr. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Miert emelted ki, hogy egy KARATES vagja ket mp alatt foldhoz? Remelem azert mert nem Judo, hogy erre epitsen es nem azert mert kevesebbre tartod a Karatet!
2018. febr. 4. 21:58
 5/26 A kérdező kommentje:
Mindenesetre koszi a válaszokat!
2018. febr. 4. 21:59
 6/26 anonim ***** válasza:
Nem magát a Karatét tartom kevesebbre, mint a Judot, csak a testharci, dobás részét. Persze, hogy tud dobni egy Karatés is és oké, hogy földre tudsz vinni Karatéval bárkit, de testharcban egyértelműen gyengébb a Karate, mint a Judo. Ez nem is meglepő, a testharc a Judo területe, nem a Karatéjé. Ha egy Judos csapkod ilyen könnyen földnek egy Wing Tsun-ost, akkor az azért nem olyan csúnya, minthogy egy Karatés csinálja. Azért ennek nem kéne így lennie, hogy többnyire széjjel rúgod, de ha beér oda, ahol ő jó, ott meg lazán földnek csapod. Remélem érted, hogy mire gondolok, nem rosszból mondok semmit. Ennek úgy kéne lennie, hogy vagy lerúgod, de ha beér kézharcba, akkor a szart is kiveri belőled, mert a Wing Tsun oda készült: kéz- és belharcba. Erre te fogod és lazán földnek vágod. De jegyezd meg: ez nem a Wing Tsun-t, hanem a használóját minősíti. Ahogy te megmutatod, hogy a Karate igenis tud dobni, úgy a Wing Tsun-os megmutatja, hogy mindenkinek adnak mesteri címet, ha tudja a 3 formagyakorlatot.
2018. febr. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Ertem. Atadom amit mondtal neki, ment a zold huvelykujj!
2018. febr. 4. 22:19
 8/26 anonim ***** válasza:

Azt, hogy Mádayt még nem tiltották el örökre és fosztották meg minden fokozatától. Addig, amíg ezt nem teszik meg ne is várjanak normális edzéseket mindenhol. Minden értelmes Wing Tsunos edző előbb-utóbb megunja és ott hagyja az egész szervezetet. Emiatt van az, hogy boldog, boldogtalannak megadják a mester fokozatokat is, hogy legyenek azért még valakik, akik, ha úgy van még tudjanak tanítani.

Emiatt meg nagyon felhígult az edzői állomány, ami meg is látszik a minőségen. Sparringolni nagyon keveset sparringolnak, legtöbbször csak olyankor tudnak, mint amit ti is csináltok kérdező. Olyankor meg egyből kijön ennek a hiánya és hiába tudja bábún jól megcsinálni a technikát, valós ellenfél ellen semmit nem tud kezdeni.

Meg lehetne simán oldani, mint a Kung Fu Akadémiások is csinálják, hogy egy-egy nagyobb vizsga alkalmával más stílusok ellen is harcolniuk kell, de a Wing Tsunosoknak erre esélyük sincs annyi emberrel ugrott össze Máday az országban mikor egy-egy előadása alatt bepálinkázva fikázott minden más stílust.

Emiatt írtam az első bekezdésemet, miszerint azt csinálják legrosszabbul, hogy nem dobták ki maguk közül Mádayt. Addig amíg ő ott van nem lesz minőségi változás.

2018. febr. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Igen Levegő,te a sz*rdarab wing tsunoddal biztos simán belerúgsz a taekwondosok rúgásaiba...istenem :DDD
2018. febr. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Levegő maga Cuck Lee Norris, ő simán megcsinál ilyeneket. Valójában a Taekwondos ismerősének is azért kellett leülnie, mert olyan erővel rúgott bele a lábába, hogy az átrepült egy párhuzamos dimenzióba.
2018. febr. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!