Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Wing Tsun Kung Fu VS Thai...

Wing Tsun Kung Fu VS Thai Box, melyik a jobb?

Figyelt kérdés
2010. jún. 11. 13:45
 1/10 clint ***** válasza:
Kezdő szinten egy thai boxos leverné a wing tsunost, de egy mestert nehéz falat lenne.
2010. jún. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

wing tsun inkább lágyabb, nőiesebb, a thai box pedig erőteljesebb. személy szerint a thai boxos mentalitást nem kedvelem, és csak akkor kezdj el thai boxolni, ha komolyan gondolod. első edzés után ugyis rájössz :D


én azt mondom inkább karatézz (: shotokan karatét tudom ajánlani, 8 éve művelem.

2010. jún. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
43%
Az azonos szinten álló Wing Tzun-os lazán veri a boxost, ezt tapasztalatbol mondom, a kung fu a legjobb harcművészet, nagyon jo a technikaja, nagyon jo védelem és halálos támadások :D és különleges ütést alkalmaznak. szal szerintem kung fu
2010. jún. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

"Az azonos szinten álló Wing Tzun-os lazán veri a boxost"


És ezt Te hogy mérted fel? Tesztet írattál velük? Vagy a harcművészetek nagy tornáján láttad? Pfff....

2010. szept. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
egyik sem jobb a másiknál, minden a felhasználótól függ. szerintem nézz utána mindkettőnek és amelyiknek jobban tetszik a mentalitása azt válaszd.
2010. okt. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Hun84 ***** válasza:
52%

Szerintem ha utcai küzdelemről beszülünk ha a thai boxos nem tudja a távolságot tartani a Wing Tzun tol akkor a Wing Tzun le fogja verni mert olyan anatómiai

pontokat támad ami egyetlen versenyen se engednek vagy ha használod rögtön ki tiltanak versenyről.

2011. aug. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát, ha a thai boxos egy repülő térdessel állon rúg, vagy a könyökével megküldi az arcod, akkor ott már nincs az az anatómiai pont, ami megmenthetné a wing tsunost. :)


Egyébként, szerintem az első 2-3 évben mindenképpen a thai boxos a felkészültebb egy utcai verekedés során. A thai box edzéseken kezdettől fogva szoktatnak a hagyományos ütlegeléshez. Nem egy kung fus, meg karatés srácot láttam, akik több éve jártak edzésre, aztán amikor tényleg nekik esett valaki, akkor nagy volt a meglepettség. A formális, életvitelszerű küzdősportokban évek telnek el, mire az utcán is reflexszerűen, magabiztosan tudod alkalmazni a tanultakat.


Egyébként érdemes lenne megnézni, hogy a K1-es világbajnokok közül hány volt korábban thai boxos, és hányan jöttek más sportágakból.

2011. szept. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha meg a testmozgás a legfontosabb, akkor mindenképpen a thai box.
2011. szept. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Ez egy komplikált kérdés.Én személy szerint annak ajánlom a kung-fut aki ügyes,fürge és a nagy technikai arzenált ugy uralja a thai boxossal szemben ,hogy te ugy is tudsz támadni extra gyorsan amire a boxolo nem tud reagálni.a thai box kisebb technikai arzenállal bír viszont ha az alapütéseket,rugásokat könyök és térdtechnikákat megtanulod legalább annyi esélyed van persze tisztességes keretk között vívott csatában egy kung-fus ellen mint neki ellened.meg persze mint mindennél sokszor nem te,sem az ellenfeled ,hanem a pillanatnyi időzités,szerencse vagy fizikai;szellemi állapot legtöbbször többet eldönt mint te és az ellenfeled együttvéve minden tekintetben!
2012. febr. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Még annyit fűznék hozzá a korábbiakhoz, hogy a Thai boxot amellett, hogy nagyon komolyan is lehet venni, talán inkább lehet űzni alkalomszerűen, hobbi jelleggel. Ha egy-két edzésre nem is mész el, nem maradsz le semmiről. Bármikor el lehet kezdeni, vagy be lehet fejezni. Mivel nagyon rugalmas, céltól függően alkalmazható testedzésre, erősítésre, fogyásra, de természetesen önvédelmi okokból is. Sokkal inkább sportjellegű, mint a többi harcművészet.
2012. febr. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!